Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Sok ember miért nem tud...

Sok ember miért nem tud örülni a másik örömének?

Figyelt kérdés
2014. nov. 2. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Mert önzők.
2014. nov. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hol olvastad hogy örömöt okoz a mások öröme, vagy miért lenne ez kötelező?
2014. nov. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ha valaki tényleg barátja a másiknak, az szívből tudna örülni ha a másik boldog. Én ha ilyen helyzetbe voltam mindig önzetlenül örültem és nem azért mert kellett, hanem mert csodálatos dolog volt látni, hogy az egyik barátomnak fülig ér a szája.:)
2014. nov. 2. 16:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert nekem k**va szar az életem, lassan már belehalok az unalmas mindennapokba, és nekem nem lesz jobb attól, hogy a másik boldog én meg itt rohadok. Persze attól sem lesz jobb, hogy ha a másiknak rossz, szóval én lesz#rom, tőlem legyen mindenki boldog... De attól én még nem leszek.
2014. nov. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én tudok más emberrel együtt örülni a sikerének, nem egy emberrel örültem együtt.

De a hazugság, a képmutatás, a magamutogatás, és az ember önmaga rázása(miközben mástól elvett értékeken éldegél) az visszataszit, és undort vált ki belőlem.Mind az adott személy, mind a viselkedése.


Undort, és mély megvetést.

2014. nov. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*Én tudok más emberrel együtt örülni a sikerének, és nem egyet juttattam már sikerre,
2014. nov. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert nem tudja beleélni a másik ember helyzetébe magát. Pl.: nekem nagy szenzáció, ha letekerek 20 km.-et, de fölös elmondanom bárkinek is, mert a másik nem kerékpározik, ezért nem tudja értékelni ezt.
2014. nov. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert a magyar ember irígy. Egy olyan népről beszélünk, ahol a tipikus egyednek már az b*ssza a csőrét, ha a másik 1 forinttal többet keres óránként, vagy ha a másik drágább fajta ételt mer vinni magával a munkahelyi kajaszünetre. Ellenben a tipikus nyugat-erurópai tud örülni a másik sikerének, maximum jóindulatú irígység övezi.
2014. dec. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!