Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legyek megint bunkó? Bennem...

Legyek megint bunkó? Bennem van a hiba?

Figyelt kérdés
Régen bunkó voltam az emberekkel nagyon...de tényleg eléggé, mindenkinek megmondtam a magamét... és szerettek az emberek. Sokkal több barátom volt, mint most. De pár éve (kb 2) megváltoztam... rájöttem, hogy nem jó bunkónak lenni. Erre elhagytak a barátaim, most 1 igaz barátom sincs. Most is őszinte vagyok, ami sok embernek nem tetszik, de régen is őszinte voltam, de akkor bunkó módon mondtam el a véleményemet,nem normálisan. Most legyek megint bunkó? Már próbáltam azt is, de nem ment... (Mellesleg a legtöbb velem egyidős 18-19 éves embereket sem nagyon értem, a legtöbb lenéző, pénzéhes, folyton kényeskedő, panaszkodó, elkényeztetett... na de nem megyek ebbe bele:D)

2014. nov. 16. 02:01
 1/4 anonim válasza:
Valószínű, hogy akiket akkor a barátaidnak hittél nem is voltak azok. Lehet, hogy csak a régebbi bunkóságod miatt csapódtak melléd. Nálunk az osztályban is van ilyen, de ők nem voltak a barátaid, ha mostanra már nem érdekled őket. Ne légy megint bunkó, csak talán egy icipicit, és így megnézheted, hogy tényleg csak a stílusod miatt voltak melletted. Az őszinteség pedig jó dolog, azt ne hanyagold :)
2014. nov. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pedig a mai világba az őszinteség hátrány. Szerintem ezért nincsenek barátaim. Mondjuk nem akarok, meg nem is tudok hazudni. Csak azt várják el az embertől, hogy hazudjon. A másik, meg hogy sokan kihasználnak, mert több pénzünk van, mint a legtöbb "barátomnak".(Ezzel nem szoktam soha felvágni, se éreztetni ezt másokkal, csak túl jószívű vagyok meg nem tudok nemet mondani, pl rosszul érzem magam, ha veszek egy csokit és egyedül eszem meg, a többiek meg csak nézik, ezért mindig megkínálom őket... csak már annyira megszokták ezt, hogy pl veszek valamit és kérdezés nélkül vesznek belőle...)
2014. nov. 16. 13:44
 3/4 anonim ***** válasza:

" a mai világba az őszinteség hátrány."

Adok erre a megállapításodra két választ.

1./ Véleményem szerint nem jól látod.

2./ Ez egy ordenáré baromság.

Mint látod, ugyanazt adtam a tudtodra, és mindkét eseten őszintén mondtam el a véleményemet. Mégis ég és föld van a kettő között. Szóval az, hogy őszinte vagy, nem jelenti azt, hogy megfellebbezhetetlen kinyilatkoztatásként kell előadni. Stimmt?

2014. nov. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért kell bunkózni, de mindegy. :D Azt hiszed én ezt nem tudom? Mindent lehet bántóan/sértően elmondani, meg normálisan, kedvesen is... De ha valaki pl megkérdezi,hogy szép vagyok ezen a képen?(és az illető amúgysem szép) Akkor mondhatom, hogy hát szerintem nem túl előnyös, de hiába mutat 100képet, akkor sem lesz szép... mondjuk én ilyenkor igykeszem terelni a témát, nem akarok senkinek rosszat... de ami megy manapság, hogy facebookon akikkel jóba vagy azoknak kb kötelező dicsérő szavakat írni akárhogy nézzen ki az illető... Meg szokták mondani, hogy van kegyes hazugság... hát én ezt sem nagyon szoktam alkalmazni... sok embernek fáj az igazság.
2014. nov. 17. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!