Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan segítsek a barátnőmnek...

Hogyan segítsek a barátnőmnek feldolgoznia a mamája halálát?

Figyelt kérdés
14 évesek vagyunk..Szeretjük egymást. De sajnos neki meghalt a mamája és azóta... Nagyon de nagyon ki van. Képzelődik.Hülyeségeket beszél..Olyanokat,hogy el akarjaa mamája vinni magával,meg,hogy nemhiszi el,hogy meghalt azt csak úgy mondják és már ő is próbálkozott érvágással. Nagyon fél..Nem mer este kimenni wc-re mert fél,hogy a mamája elviszi. Minidig abban a pillanatban kel fel visítva mikor a mamája meghalt... És ez szörnyű. Próbálok többet vele lenni ,mert akkor kicsit jobban van elmondása szerint,de ez nem is mindig jön össze mostanában... Az idő miatt. És azt mondja,hogy mivel a mamája váratlanul halt meg ezért most nagyon is élni akar...Szóval most úgy néz ki cigizni fog..Drogozni..És max hangerőn hallgatni a zenét... mert ha meghal akkor elmondhatja,hogy legalább élt.Ez így nem lesz jó.Nem is cigizhetne,mert asztmás és megfulladna tőle... De oké. Nagyon nagyon féltem.A mamája volt neki 14 évig az egész napos társasága és nagyon szerette... És most szó szerint egész nap sír.ÉS most inkább nem mutatom meg,hogy milyen beteges dolgokat írt... Hogy nem hiszi el,hogy meghalt és,hogy mindenki hülyének nézi de tudja,hogy itt van a házban és fél meg ilyenek...Eléggé félek és is most már,hogy mi lesz vele... Remélem ti tudtok segíteni. Nagyon nagyon szépen köszönöm előre is.

2014. nov. 18. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel a nagymamája szerette őt, akkor azt kell megértenie, hogy a nagymama nem akar rosszat neki, nem akarja elvinni, sőt azt szeretné, ha ő boldog lenne. A halált senki sem kerülheti el, így a nem bosszúból, rosszindulatból tette.

Ebben az életkorban amúgy nagy érzelmi kilengései vannak az embernek.

Természetes a fájdalma a veszteség miatt.

2014. nov. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ez néha már eszméletlenül tragikus..Néha magát hibáztatja a halála miatt...Utána meg... Azt mondja,hogy vele akar menni mert az jobb hely és ott nem kellene aggódnia,hogy holnap elkésik a suliból..rossz jegyet kap..letolják.. Uram isten... De ez..már..Engem is megvisel.ez brutális. És nem tudom,hogy mit csináljak :'( valaki..HELp!
2014. nov. 18. 10:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem keressetek fel egy pszichiátert. Lehetséges, hogy itt nemcsak lelki problémák vannak, hanem testiek is. (képzelődés, depresszió, hallucináció) Ezért szerintem nem elég a pszichológus, hanem orvos kell, mégpedig pszichiáter.
2014. nov. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Segíthet, ha a kezébe nyomod az Ifjúsági Lelki Elsősegély számát, a 137-00-t. Ingyen hívható hétfőtől szombatig Telekom és T-mobile számról, fülkéből is. Esetleg te is felhívhatod, hátha tudnak használható ötleteket adni vagy segíteni.
2014. nov. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A tanárok miért nem segítenek neki? Nem tudják, mi történt vele? És most kivel él? Az apjával? Vele milyen viszonyban volt? Nehogy rászokjon a dorogokra! Vegyetek Valerianát, az enyhe nyugtató, vegyen be reggel és este 1-1 szemet belőle, de ne többet, egy-két hónapig. Utána fokozatosan abba lehet hagyni. - De egy pszichológust is fel lehetne keresni. Az apja miért nem törődik vele?
2014. nov. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szeresd. Erre van most szüksége, semmi másra.
2014. dec. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!