Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Bakik a Bibliában? Agymosott...

Bakik a Bibliában? Agymosott emberek észhet térítése?

Figyelt kérdés

Barátnőmet szépen behálózták a Jehovák, olyanokat beszél, hogyha nem a legjobb barátnőm lenne rögögnék rajta. Szentként tiszteli őket, minden felett áll a "hite". Segítsetek! Ellenérvek? Bakik a Bibliában? Hogyan térítsem észhez?

(100% ateista vagyok.)



2014. nov. 18. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Nézesd meg vele a Zeitgeist című filmet, abban erősen kritizálva van a vallás érvekkel.
2014. nov. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jah, a Zeitgeist én is ajánlom.
2014. nov. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Segítség: [link]

Kitartás...valószínűleg nehéz lesz tiszta fejjel beszélgetni vele ha valóban túlságosan eltorzították a világképét.

2014. nov. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%
attól, hogy te ateista vagy, neki még lehet hite / vallása. Nem vagy köteles megmenteni, és nincs is jogod senkit eltiltani a vallásodtól, mert az alapvető emberi jog. Amúgy ateista vagyok, és úgy fognám fel, hogy őt elvesztettem. Nem a jehovák a hibásak. Kettőn áll a vásár!
2014. nov. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
vallásától bocs.
2014. nov. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok keresztény, sőt, pont, hogy ellene vagyok, de a zeitgeist egy baromság. Olyanokat állítanak benne, hogy pl: Hóruszt keresztre feszítették, közben ez már csak azért is hülyeség, mert az egyiptomiak nem ismerték a keresztrefeszítést(római találmány), ráadásul egyik irat sem beszél erről..
2014. nov. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a 2. vagyok.

Nem mondom, hogy a Zeitgeistban minden igaz, amit mondanak, de a nagy részük viszont bizonyíthatóan az.

2014. nov. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!