Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ellentmondás a bibliában?...

Ellentmondás a bibliában? Márk 9:38-40-ig, és a máté 7:21-23-ig látszólag ellentmond egymásnak. Miért?

Figyelt kérdés

János ezt mondta neki: „Tanító, láttunk valakit, aki a te nevedet használva űzött ki démonokat, és próbáltuk őt megakadályozni ebben, mert nem jött velünk.” 39 De Jézus ezt mondta: „Ne próbáljátok megakadályozni őt ebben, mert nincsen senki, aki hatalmas cselekedetet visz véghez az én nevemben, és mindjárt képes lenne szidalmazni engem; 40 mert aki nincs ellenünk, az mellettünk van.


21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


2014. nov. 6. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Érdekes egy kérdés :)Irodalomtörténet? Hát a Biblia érdekes könyv az biztos. Szerintem sok esetben választ ad a Biblát értelmező személyek kérdésére az, ha a szövegkörnyezetet is megvizsgálja. Megpróbálok neked válaszlni de előbb te hogy fogalmaznád meg,miért gondolod hogy az említett versek között ellentmondás van? :)
2014. nov. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
az előben megvédi a démonokat kiűzőket, akik nem az ő tanítványai, de az ő nevét használják, azt mondja, vele vannak, a másikban törvénytelenséget gyakorlónak nevezi őket, és azt mondja, sohasem ismerte őket. összefoglaltam, de felül vannak a bibliai idézetek. :-)
2014. nov. 6. 11:01
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

kedves kérdezö,


nincs ellentmmondás ebben a két szövegben.


Ha jobban megfigyeljük, az elsö idézetben, Jézus rámutatott arra, hogy a tanítványai nem voltak felhatalmazva arra hogy itéletet mondjanak ki mások felett.


Egy tökéletben ember nem látja a másik ember belsö inditékát, mit milyen célböl, milyen szándékal tesz.


Jézus tudta, hogy sokan öszintén tették, amit tettek.


A másik idézet már másról szól. Ez már az Armageddoni itéletekor lesz. Jézus Krisztus mint igazságos király fogja itélni az embereket.

Megfigyelhetjük mi is, hogy sok "keresztény" akik bizony azt állítják, hogy ilyen meg olyan csodákat tesznek a Jézus nevében, a valóságban kegyetlen, gyülölködös, csúfolódós, gyilkos, csaló hazug emberek...ilyenek saját magukat csapják be

2014. nov. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
A Jehova Bibliában sok az ellentmondás!
2014. nov. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig grkaty jól írta.


A másodiknál nem az a baj, hogy sokan mondják, hogy Uram, Uram (és prófétálnak meg démonokat űznek vagy "hatalmas" cselekedeteket hajtanak végre).

Az a baj, hogy képmutató álszent emberek hiába hazudják, hogy a krisztus oldalán vannak, ha teljesen mást csinálnak, mint ami helyes.

Tehát nem elég azt mondogatni, hogy Uram, Uram.

És az sem elég, ha valaki kicsit jó, de amúgy gonosz.

2014. nov. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
kedves hármas. nincsen senki, aki hatalmas cselekedetet visz véghez az én nevemben, és mindjárt képes lenne szidalmazni engem. napjainkban, akik azt mondják, hogy »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben? nyílván azok sem szidalmazzák mindjárt Jézust. Miért reagál másként?
2014. nov. 6. 11:31
 7/11 Szeressük egymást ***** válasza:
100%

Nincs ellentmondás, csak a szövegre kell odafigyelni. Kiemelem a lényeges részt:

"nincsen senki, aki hatalmas cselekedetet visz véghez az én nevemben, ÉS MINDJÁRT KÉPES LENNE szidalmazni engem;"


Vagyis attól, hogy csodát tesz, még belemerülhet később bűnökbe, de nem azonnal.

2014. nov. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Kellő belemagyarázással és fantáziával bármilyen ellentmondás elsimítható.
2014. nov. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jaj, azt hiszem kezdem érteni, hogy mi nem teljesen tiszta.

Az egy hazug téveszme, hogy aki keresztény lesz vagy valamilyen szellemet bekap, már csak jó ember lehet.

2014. nov. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1/ Nem annyira bonyolult ez hidd el.

János nyilvánvalóan úgy tekinti az apostolokat, mint a gyógyításra kizárólagosan feljogosított csapatot. Ezért úgy érzi, hogy az a férfi helytelenül tett hatalmas tetteket, mivel nem volt tagja csoportjuknak. A keresztény gyülekezet még nem lett megalapítva, ezért az, hogy az illető nem tartozik az ő csoportjukhoz, még nem jelentette azt, hogy egy független gyülekezethez tartozott. A férfi valóban hitt Jézus nevében, és ezért sikeresen űzött démonokat. Amit tett, olyan valami, ami a Jézus által mondottakkal egybevetve jutalmat érdemel. Jézus elmagyarázza, hogy nem veszti el jutalmát.


Máté 7:21-23 szövegkörnyezete rámutat hogy a hegyi beszéd részeként hangzottak el az említett szavak.Nyílván tudod hogy rengeteg vallás van. Némelyek, egy részét fogadják el a görög iratoknak ,némelyek csak a héber iratok részeit. Ma valóban megfigyelhető jelenség,hogy a kereszténység egyházai jótékonysági szervezeteket támogatnak, segítenek a szegényeknek, kórházakat, iskolákat építenek, és sok mást is tesznek.A vers lényege ,hogy Jézus elítélte azokat a vallásvezetőket akik elmulasztották és mai napig elmulasztják gyakororolni elsődleges feladatukat.Azt,hogy szellemileg gondoskodjanak azokrol akik éheznek az igazságra.Nem emberi tanításokra ,nem elképzelésekre, hanem a Biblia teljességének üzenetére

De a kereszténység gyászos kudarcot vallott abban, hogy engedelmeskedjen Jézus irányításának. Hagyta, hogy az emberek szellemileg éhezzenek, összezavarodjanak a hamis tanítások miatt, és tudatlanságban legyenek a Biblia alapigazságait illetően (Ézsaiás 65:13; Ámós 8:11). Még a világ megjobbításáért tett erőfeszítései sem igazolhatják a szándékos engedetlenségét.

2014. nov. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!