Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek az ilyen emberrel?...

Mit tegyek az ilyen emberrel? Valakinek valami használható tanácsa erre az esetre? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy nagyon régi barátságom. Sajnos most már távol élünk egymástól, de sűrűn beszélünk, vagy telefonon, vagy interneten. Van olyan eset, amikor naponta többször is. Csak egyetlen problémám van, kedvelem meg szeretem mert remek barát, de nem bírom már elviselni, hogy tanácsot kér, de nem fogad meg belőle semmit. Viszont panaszkodik, és panaszkodik, hogy milyen szar az élete, és hogy semmi nem sikerül. Rágódik sokat, egyfolytában a panaszáradat abból áll, hogy éppen milyen a kapcsolata, mennyire rossz, mindenben a hiba van megtalálva azonnal, és ha esetleg tapasztaltabb embertől kap tanácsot, akkor azt is elengedi a füle mellett. Eltelik 1-2 nap, és kezdődik ez elölről. Pedig már szóltam érte nem is egyszer, hogy ez zavar, hogy ilyen. Ha ennyire nem kell a tanács, akkor ne kérjen. Azt hiszem a türelmem a végét járja. Mit tehetnék? Segítő szándékú ember vagyok, bárkinek bármikor bármiben szívesen segítek, adok tanácsot, még ha nyersen is, de igyekszem a legőszintébben. De úgy érzem hiába vagyunk nagyon régóta nagyon jóban, efölött már nem igazán tudok szemet hunyni.


Ti mit tennétek?



2014. nov. 27. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hárítsd rá vissza!

Ha elkezdi mondani,hallgasd meg,és rögtön kérdezz vissza,hogy SZERINTE mi erre a megoldás? Hidd el le fog róla szokni.Tapasztalat:)

2014. nov. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hm.. jó ötlet, köszi. :) Kipróbálom, kíváncsi leszek hogy veszi e a lapot majd...
2014. nov. 27. 13:49
 3/14 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen azt mondanám, "nem adok tanácsot, úgysem fogadod meg", vagy "úgyis azt csinálsz, amit akarsz". Lehet, hogy észre sem veszi ezt a tendenciát, és ezzel hívnád fel a figyelmét.
2014. nov. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3# lehet nem hiszed, de ezt a két alternatívát már megtettem, mondtam is. Egy kis ideig érdekelte más is a saját problémáin kívül, utána megint kezdte elölről. Türelmes vagyok, próbálom megmenteni ezt az egészet, de már lassan sok lesz.. Olyan is volt, aki azt tanácsolta, hagyjam a fenébe, egyre ritkábban vegyem fel a telefont, vagy egyre ritkábban írjak neki vissza... De ezt meg nagyon erős lépésnek tartom.
2014. nov. 27. 13:53
 5/14 A kérdező kommentje:
* mondtam is neki
2014. nov. 27. 13:54
 6/14 anonim ***** válasza:

Min rágódik? Min panaszkodik? Talán ezt kéne megoldani, nem pedig leszarni ha felhív.

Lehet hogy önbizalomhiányos, vagy honnan tudjam mi baja...

2014. nov. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
6# éppen ez az, hogy NEM akarom leszarni! Egyszerűen olyan dolgokból adódnak a problémái, amit ha előre gondolkodna, elkerülhetne. Tudja hogy nem jó lépés, mégis megteszi, és utána meg panaszkodik, pedig előtte az ember figyelmezteti, hogy nem kellene belekezdenie sem. Az élete minden területére jellemző ez a káosz.
2014. nov. 27. 14:12
 8/14 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok. Értem. Ebben az esetben tényleg a legjobb az #1-es válaszoló módszere lenne. Vezesd rá arra, amit tanácsolnál neki úgy, hogy kérdezgeted, mi lenne a jobb, mit látna jobbnak. Lehet, hogy a tanácsok túl frontálisak, direktek számára.

Az meg, hogy állandóan tanácsra szorul és siránkozik, azt mutatja, hogy ő ilyen alkat. Talán így dolgozza fel azt a feszültséget, amit egy-egy döntéshelyzet okoz neki. Ha így van, akkor tényleg jó lenne, ha nem direkt adnál neki tanácsokat, hanem pl elmesélnél egy hasonló esetet, ami veled esett meg, és megoldottad, vagy beszélgetve adnád elő neked a véleményed.

2014. nov. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
3# köszönöm, én is az 1-es hozzászóló válaszát látom a legjobbnak. A direkt tanácsok tényleg nem voltak célravezetőek, de sajnos a saját sztorival példázások sem. Ezért is írtam már ki ide a kérdést, mert egyszerűen nem tudtam milyen alternatívát kitalálni, hogy ne jussunk el odáig, hogy megszűnjön ez a barátság. Mert ezektől a dolgoktól eltekintve semmi gond nem lenne. :) Sajnos a sztoris tanácsok felett is elsiklik.. :/
2014. nov. 27. 14:40
 10/14 anonim ***** válasza:
Értem... nem szorongó, ideges ember? Kicsit aggasztó, hogy látszólag így beletemetkezik a problémáiba és segíteni is kvázi lehetetlen neki.
2014. nov. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!