Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek az ilyen emberrel?...

Mit tegyek az ilyen emberrel? Valakinek valami használható tanácsa erre az esetre? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy nagyon régi barátságom. Sajnos most már távol élünk egymástól, de sűrűn beszélünk, vagy telefonon, vagy interneten. Van olyan eset, amikor naponta többször is. Csak egyetlen problémám van, kedvelem meg szeretem mert remek barát, de nem bírom már elviselni, hogy tanácsot kér, de nem fogad meg belőle semmit. Viszont panaszkodik, és panaszkodik, hogy milyen szar az élete, és hogy semmi nem sikerül. Rágódik sokat, egyfolytában a panaszáradat abból áll, hogy éppen milyen a kapcsolata, mennyire rossz, mindenben a hiba van megtalálva azonnal, és ha esetleg tapasztaltabb embertől kap tanácsot, akkor azt is elengedi a füle mellett. Eltelik 1-2 nap, és kezdődik ez elölről. Pedig már szóltam érte nem is egyszer, hogy ez zavar, hogy ilyen. Ha ennyire nem kell a tanács, akkor ne kérjen. Azt hiszem a türelmem a végét járja. Mit tehetnék? Segítő szándékú ember vagyok, bárkinek bármikor bármiben szívesen segítek, adok tanácsot, még ha nyersen is, de igyekszem a legőszintébben. De úgy érzem hiába vagyunk nagyon régóta nagyon jóban, efölött már nem igazán tudok szemet hunyni.


Ti mit tennétek?



2014. nov. 27. 13:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

6# vagyok

Ha tudja hogy nem jó lépés, akkor miért teszi meg? Fél a másik opciótól?

2014. nov. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Egyszer Böjte Csaba mesélte egy meghívott misén a folyton panaszkodó férfi esetét. Szidta a feleségét , soha nem volt jó neki semmi, csak a negatívumokat mondta szegény asszonyról, meg az életről. Aztán Csaba testvér megkérdezte tőle, mondjon már valami jót is róla, olyan nincs, hogy valaki csak panaszkodjon állandóan. elhallgat a panaszos férfi, gondolkodik..., "jót is mondjon?",nála ez nem volt szokás, de kiderült a legfinomabb palacsintát a felesége süti, stb, stb. Tehát kérd meg mondjon már valami jót is. Majd elcsodálkozik, nem csak panaszkodni lehet, apróságoknak kell örülni, és észrevenni ezeket.
2014. nov. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

3# nem, nem szorongó, hanem inkább hirtelen. Mindent azonnal akar, utána belebukik, és kesereg. Egyszerűen nem gondolkodik előre, ha pedig gond van, csak agyal és agyal, meg panaszkodik. Ha óva intik valamitől, akkor is megy a feje után, és ha elbukik, utána csak panaszkodik és panaszkodik. Sajnos most már eljutok arra a szintre, hogy kezdem azt hinni, nem is akarja hogy megoldódjanak a gondjai. Lehetetlen helyzetekbe keveri magát...

6# na látod, ezt nem tudom! Egyszerűen önfejű... Remek ember, de iszonyatosan önfejű, és nem tanul a hibákból, ez a legrosszabb. Pedig egyikünk sem tizenéves, van a hátunk mögött pár év. Ennyi idősen már általában nem forró fejjel megyünk a vakvilágba.

2014. nov. 28. 08:54
 14/14 anonim ***** válasza:
Rühellem ezt mondani, de hagyd a fenébe az ilyen barátot. Ismerem a fajtáját, lehetetlen rajta segíteni, ráadásul igyekszik mindenkit a saját szintjére süllyeszteni.
2014. nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!