Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem vagyok képes barátkozni,...

Nem vagyok képes barátkozni, miért?

Figyelt kérdés

Először is Középsuliban ha választanom kellene csoportot akkor én a vicces fiúk kategóriába tartoznék. Sok jó haverom volt a középsuliban, de minden ilyen kapcsolat ellaposodott. Volt egy legjobb haverom, ő felköltözött pestre érettségi után, megbeszéltük h tartjuk a kapcsolatot, egyszer nem keresett. Egy évre rá ugyan úgy leszart, tudta, h fent vagyok de semmi (én kerestem őt, érdekelt mi van vele, régen egymás mellett ültünk, jókat hülyültünk, együtt kondiztunk és bulizni is együtt mentünk) szóval tényleg nagyon jóban voltunk. Pesten egyetemistaként pár ember szintén közel került hozzám, de már vigyáztam, nehogy valakit túl közel engedjek és otthagyjon. Egy sráccal nagyon jóba lettünk, de vele is megszakadt a kapcsolat.

Nem vagyok rosszindulatú és stb, a külsőmmel sincs baj, nem vagyok zsíroshajú igénytelen fazon, rendszeresen kondizom, és egy társaságban is én vagyok a "vicces gyerek" mégis mára annyira elvesztettem a bizalmamat a barátkozás témájában, h facere is csak hetente egyszer megyek fel. Félek valakivel barátkozni mert eddig mindig megjártam. Ennyire jelentéktelen vagyok?



2015. jan. 3. 19:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Nézd, tudni kell hogy kik azok, akik a barátok, és kik azok, akik a haverok. Nekem is rengeteg haverom van, akivel sokat hülyülünk, általában velük vagyok bent egész nap. Segítenek egyes dolgokban, kedvesek, de pontosan tudom, hogy ők csak haverok, és míg bent egész nap dumálunk, addig ha én holnap eltörném a lábam, egyik se jönne be meglátogatni a kórházba, még akkor sem, ha 2 saroknyira laknának tőle... és mondjak valamit? Talán fordított esetben én is így tennék. Sőt, tettem is így, nem is egyszer. Nagyon sokszor voltam annak az embernek a szerepében, mint a te elköltözött pesti haverod, tehát abszolút nincs jogom keseregni.


De hogy írjak valami pozitívumot is: nagyon sok minden a kisugárzásodon múlik. Érdekesnek kell lenned, nyitottnak, olyan ember legyél, amilyenek szeretnéd hogy a barátaid legyenek. Ne kedveskedj sokat, mert ha átesel a ló másik oldalára, az sem jó, főleg azért, mert sok ember pont olyan mint te, és azt hiszik, hogy csak lesajnálásból állsz le velük, legszívesebben meg menekülnél.


Ha rendszeresen kondizol, figyelj arra, hogy ne úgy öltözködj, mint egy izomagy, mert rengeteg ilyen ember van, a vállon tetkóval, izompólóval. Ilyenkor életbelépnek a sztereotípiák, bizonyos emberek kerülni fognak, még akkor is, ha látják hogy normális vagy.


Ha még van valami amit elmondanál vagy beszélgetnél valamiről akkor írj nyugodtan egy üzenetet.

2015. jan. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!