Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a barátságról?

Figyelt kérdés
Munkanélküli vagyok lassan fél éve,és a barátnőmet nemrég rúgták ki a munkahelyéről.Eddig neki eszébe se jutott,hogy segítsen nekem a munkakeresésben.Múlt héten hétfőn felhívott ,hogy segítsek neki munkát keresni,mivel én már olyan régen munkanélküli vagyok,biztos tudom hová és merre érdemes menni.Mondtam neki ,hogy nekem az a nagy problémám,hogy nincsen autóm,és mivel olyan helyen lakunk ahol nincs tömegközlekedés,így én nem nagyon találok munkát.Mondtam neki,hogy mivel neki van autója ,próbáljunk olyan helyre menni,ahová mindkettőnket felvesznek,és akkor tudnánk együtt akár messzebbre is menni.Mondta ,hogy oké az szuper jó lenne.Elmentünk egy munkaközvetítő irodába ahol pont kerestek embert és olyat akinek van autója,de egy volt a bibi csak egy embert kerestek.Ő vacillálás nélkül rávágta,hogy ő elfogadja az állásajánlatot.Aláírta a szerződést és sajnálkozva rám nézett és azt mondta,na te szegény,hogy lesz így neked munkád.Mondtam neki,hogy hát igen jobb lett volna ha keresünk egy kicsit tovább ,hátha lesz olyan ahová többet felvesznek.Erre azt mondta,sajnálja,de neki meg kell élni valamiből.Mondtam neki,hogy megértem,én is tudom milyen az mikor nincs miből kifizetni a számlát.Sok sikert kívántam neki,de nagyon szomorú voltam utána,mert őt utána már nem érdekelte ,hogy én hol találok munkát.Szépen hazavitt és elköszöntünk.Aztán ma ,rá másfél hétre hívott,hogy nem felelt meg és kirúgták.Én meg nem ajánlottam fel neki,hogy segítek.Azt vettem észre a kettőnk barátságán,hogy ha kellet neki valami,akkor mindig megkeresett,de amikor nekem kellett volna segítség akkor valahogy sosem ért rá,és sosem ajánlotta fel,hogy segítsen.Én rengeteget segítettem már neki,de valahogy vissza nem kaptam tőle semmit,és úgy érzem elegem van már ebből.
2015. jan. 29. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Ismerős. Tudom, nehéz, de próbáld magad függetleníteni, mert előbb-utóbb már pióca lesz.

Persze, a legegyenesebb út az, ha közlöd vele, hogy te ezt nem tartod "jó" baráthoz méltónak. Annyi sok más ember van, aki biztos méltóbb a barátságodra. Szerintem ne pazarold vele az idődet.

Nekem is volt egy ilyen barátnőm általános iskolában. A lecke mindig kellett neki, de ennyi, nem hívott meg soha sehova magával. Nem mertem/akartam neki megmondani, hogy ez rosszul esik és mivel szeretek segíteni másokon/másoknak, ezért mindig segítettem neki.

Aztán elballagtunk és én meg Hál' Istennek megszabadultam tőle.

Ezért mondtam, hogy próbálj eltávolodni tőle, amilyen gyorsan csak lehet, mert ez csak érdekbarátság.

Sok sikert! :)

2015. jan. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha ebből nem veszed észre, hogy csak kihasznál, akkor semmiből. Azt az álláspontját megértem amúgy, hogy nem fog egy lehetőséget eldobni a te két szép szemed miatt, , de amúgy ez tipikus esete annak, hogy addig kellesz neki, míg abból haszna van, utána mehetsz, amerre látsz.
2015. jan. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én észrevettem,hogy kihasznált,csak túl későn.Igazából nem is tudom mit lehet ilyenkor tenni.Én nem fogom keresni a társaságát,boldoguljon ő is ahogy tud.
2015. jan. 29. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!