Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan állítsam le a barátnőme...

Hogyan állítsam le a barátnőmet ilyenkor?

Figyelt kérdés

Nem képes belátni, hogy nincs igaza. Van valami, amivel én kb 5 éve foglalkozom, ő meg egy vállrándítással megállapítja, hogy ez iszonyú nagy hülyeség, ne higyjek el mindent, amit elsőre a neten olvasok, hogy lehet egy ilyen ember biológia szakos, ő sokkal okosabb nálam amúgy is, mert az iskolai jegyek nem tükrözik a tudást. Múltkor a lovaglással kapcsolatban volt ez, mondtam, hogy meg kéne keresem még a lovaglókesztyűmet. Erre mondta ő, hogy az fölösleges, semmire sem jó, plusz a lovaglás nem is soprt, csak ülök a lovon, ő meg visz. (Megjegyzem, életében egyszer sem ült még lovon.) Mondtam neki, hogy ez egy tévhit, én az első lovaglóórám után pl alig tudtam járni. Erre mondta, hogy egy ilyen ember hogy lehet biológia szakos, nézzek már utána az anatómiának, attól, hogy ülök, nem leszek erősebb.

A másik meg az, hogy nem fogja fel, hogy nincs pénzem arra, hogy minden hétvégén étterembe járjak vele. Van két testvérem, nekik is kellenek dolgok, anya nem költhet mindig rám, de nem fogja fel. Ha nem viszek pénzt, rám szól, hogy pedig ő kérte.

Vagy amikor kapok egy olyan tantárgyól egy jó jegyet, ami amúgy nagyon nehezen meg. Ő meg rávágja, hogy ettől még nem leszek okos. Vagy mondom, hogy tanulnom kéne, ő meg megkérdezi, hogy minek, mert az fölösleges, ne tanuljak.

Ilyen alkalmakkor mindig elkezdünk veszekedni, többnyire az lesz, hogy leostobáz, én meg berágok rá. Az esetek 80%-ában jóban vagyunk, totál egyre jár az agyunk, stb, de ezek a pillanatai elképesztően kiakasztanak, és nem tudok vele mit kezdeni, mert mindenhogy én jövök ki rosszul a helyzetből. Minketten 16 éves lányok vagyunk.



2015. febr. 21. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

ott a hiba,hogy elkezded magyarázni neki az igazad.

a magyarázkodás és az érvelés a gyengeség legegyértelműbb bizonyítéka egy folyamatosan kontroll elvételre,irányításra törekvő személynél.

2015. febr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hm, én valami egyszerű dologgal leépíteném.

Pl a lovaglásos dolognál megjegyezném, hogy: Ó, annyira szeretem az olyan embereket, akik úgy alkotnak valamiről véleményt, hogy nem is ismerkedtek meg az adott dologgal. - Aztán elkezdenék olvasni, zenét hallgatni. Nem adnám meg neki azt az örömet, hogy kiprovokálja a veszekedést, amit valószínűleg élvez.


A pénzes dologra pl: Én is örülnék neki, ha a pénztárcámban ott teremne a pénz bármikor, amikor kérem.


Ilyesmi. Nyugodt hangnemmel adsz neki ehhez hasonló választ, aztán elkezdesz mással foglalkozni. Meg fogja unni, hogy nem tud provokálni.

2015. febr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez a lány NEM barátnőd!
2015. febr. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!