Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha megbántott egy barátom,...

Ha megbántott egy barátom, akkor is számíthat rám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én egszen idáig úgy gondoltam, hogy az a normális, ha egy barátra MINDIG, minden esetben számíthatok. Viszont összevesztem egy barátommal, aki közölte velem, hogy ha megbántottam, majd bajba kerültem, akkor felejtsem őt el. Mellékesen jegyezném meg, hogy próbáltam helyrehozni a dolgokat, de úgy bánt velem mint egy kutyával. Ja, és nem kerültem bajba, így a kérdés csak elméleti.

Ti hogy vagytok vele? Milyen határokon belűl számíthatnak rátok az igaz barátaitok, illetve ti mit vártok el tőlük? Normális a fentebbi hozzáállás, vagy csak nekem böki a szemem?



2015. febr. 22. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
A barátaimmal nem szoktuk megbántani egymást meg kutyaként bánni a másikkal.
2015. febr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel.A barátaimmal tudunk úgy őszinték lenni egymáshoz,hogy nem bántjuk meg a másikat.
2015. febr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért az se mindegy, mivel bántottad meg ennyire, hogy ezt mondja. De amúgy meg bajban ismerszik meg a barát, szóval ha ezt nézzük, ő innentől nem igazán nevezhető barátnak.
2015. febr. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az ő állítása szerint beszólogattam, bunkó nvoltam. Az én megvilágításomban semmi olyat nem mondtam/tettem, ami korábban nem fordult volna már elő. Én inkább úgy látom, hogy ő akad fenn minden egyes szavamon, mintha szándékosan veszekedni akarna. Bocsánatot kértem mindenért, ígérkeztem, hogy fokozottan figyelek rá, hogy miket mondok, mivel viccelődök, de még ebbe is belekötött.

Ergo apróságok...apróságokat hívunk jelen esetben megbántásnak...Már én is csak arra tudok gondolni, hogy őt nem sorolhatom az igazi barátaim közé, de valahogy nem tudok lemondani róla, újra meg újra próbálok harcolni a barátságunkért.

Na, de nem akarok nagyon eltérni a kérdés témájától.

2015. febr. 22. 21:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy éppen összezördültünk a másikkal nálam nem jelenti azt, hogy ne számíthatna rám. Nem őt nem szeretem olyankor, hanem azt, ahogy viselkedett. Ettől függetlenül tűzbe tenném érte a kezem, és fordítva is. Ha pedig annyira összevesztünk, hogy nem keressük egymás társaságát (igaz ez még nem nagyon fordult eddig elő), és még ezek után is engem hívna, ha baj van, akkor ez egyrészt azt mutatná, hogy mindenek ellenére a barátjának tart ő is, másrészt pedig hogy ha én annak tartom őt, akkor nem hagyhatom cserben.


Nem érdemli meg az illető, hogy harcolj érte, főleg ha csak apróságokon kaptatok össze, és még bocsánatot is kértél.

2015. febr. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az igazi barátságot a fejeddel nem tudod írányítani. Én összevesztem egy nagyon jó barátommal, 5 évig nem beszéltünk, de amikor egy súlyos baleset miatt kórházba került, egy pillanatig se volt kérdés, mentem, etettem az állatait, öntöztem a kertjét és minden másnap meglátogattam. Azt hiszem ez az igazi barátság, mely a sérelmeken felül is barátság marad.
2017. jún. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!