Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Minek kell történnie ahhoz,...

Minek kell történnie ahhoz, hogy valakivel minden átmenet nélkül megszakítsátok az addigi barátságot?

Figyelt kérdés

Milyen történések vezethetnek oda nálatok, hogy úgy érezzétek, az az ember, akivel addig megosztottátok a gondolataitokat, majdnem minden nap beszéltetek telefonon, és sok közös beszélgetés, élmény köt össze benneteket, szóval, hogy ez az ember egyszerre arra se méltó, hogy annyit mondjatok neki, miért nem akartok vele barátkozni.


Milyen fajsúlyú dolog az, amikor szó nélkül leléptek, és ha próbál beszélni veletek, nem reagáltok?



2015. márc. 5. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen érzelmi háttérről beszélünk? Mert az, hogy "addig megosztottátok a gondolataitokat, majdnem minden nap beszéltetek telefonon, és sok közös beszélgetés, élmény köt össze benneteket," sok mindent takarhat.

Egy szerető, vagy egy haver esetén elég egy inkorrekt viselkedés ahhoz, hogy megszakítsam vele a kapcsolatot. A feleségem, vagy egy barátom viszont nemigen tud olyat tenni, aminek a hatására ilyet lépnék.

2015. márc. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedves Miguel!


Az érzelmi háttér itt a közös egyetem alappal indult.

Mindent megbeszéltünk, tanulás, később család, testi-lelki problémák, sosem volt még csak árnyéka se a konfliktusnak, olyan csapat voltunk, hogy ha nem beszéltünk egy hónapig, akkor onnan folytattuk, ahonnan akkor abbahagytuk.

Sokszor kinyilvánítottuk a másiknak, hogy milyen jó, hogy barátok vagyunk, és hogy számíthatunk a másikra, nem csak szóval, de tettekkel is.

Nem történt semmi konfliktus, inkorrekt viselkedés, hiszen nem találkoztunk december óta személyesen.

Stabil, biztonságos barátságnak tűnt, ahol sosem tapadtunk a másikra, és sok mindent csináltunk, megéltünk együtt, és nem egy vagy két éves dologról van szó.

Nem reagál, elzárkózik, nem beszél.

2015. márc. 5. 22:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt csak tőle tudhatod meg sajnos.. Gondold végig a dolgokat hogy tettél e valamit amivel megsertetted
2015. márc. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, nem az volt a kérdés, hogy vajon ki tudja, mivel bántottam (semmivel, ismétlem, nem volt semmi, az utolsó beszélgetésünkkor még arról beszéltünk, hogy a hónap során majd valamiben segíteni kell neki) a kérdés az volt, hogy mikor szakítanád valakivel a barátságot úgy, hogy még csak szóra se méltatnád. Ha erre válaszolsz, annak nagyon örülnék, és köszönöm előre is.
2015. márc. 5. 23:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt olyan baráti kapcsolatom ahol bár igen nagyra tartottam azt a barátomat, folyamatosan olyan sérelmeket éltem meg amik neki nem tűntek fel, nem tulajdonított jelentőséget a dolognak én viszont elég érzékenyen reagáltam ezekre. Ezek ugye elég sok ideig gyűltek, egyszer betelt a pohár és akkor közöltem vele, hogy jó akkor szerintem többet ne beszéljünk. Tiltottam mindenhonnan, nem is találkoztunk utána, nem is beszéltünk azóta.
2015. márc. 6. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor még a nemetekre lennék kíváncsi.
2015. márc. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Az 5-östől kérdezem, hogy mért nem szóltál a barátodnak előbb, hogy ne sértegessen? Mért nem beszélted meg vele? Lehet, hogy megmaradt volna a barátságotok, ha nem gyűjtögeted az ideget és egyszerre csattansz ki a végén.
2015. ápr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. A kérdésre válaszolva egyébként ezt tudom válaszolni, az én kérdésem, hasonló témában.


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__baratok-baratsagok__6..

2015. ápr. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Szia! Mi pont ma vesztünk össze ( vagy hát én most döntöttem úgy hogy többet ezt nem )! 7 éve voltunk legjobb barátnők, de ez idő alatt kb 30szor vesztünk össze, de valahogy mindig sikerült kibékülnünk! ( ja a veszekedések mindkettőnk hibája volt)! kb fél éve elkezdett barátkozni 2 másik lánnyal az osztályból, akikkel egyre többet lógott és miattuk teljesen megváltozott! Én emiatt sokat bánkódtam, sőt többször is sírtam! És neki ez fel sem tűnt!!!!!!! Nekem ez iszonyatosan rosszul esett!!!! Persze azért próbáltam titkolni, de ha igaz barátok lennénk akkor azért észre vette volna!! Ma pedig láttam hogy jól elvan azzal a másik két csajjal úgyhogy úgy döntöttem hogy már nem akarok még csak beszélő viszonyban sem lenni vele!!!! És most sokkal boldogabb vagyok, hisz eddig csak ő volt nekem olyan barátom akinek elmondtam a titkaimat, most meg lett 4 közelebbi lánybarátom és egy fiú!!! szerintem nagyon rosszul tettem hogy majdnem 7 évet rá pazaroltam, hisz most sokkal boldogabb vagyok az új ,,legjobb,, barátaimmal!!!! csak az egészben az esik a legrosszabbul hogy annyiszor sírt a vállamon annyit nevettünk együtt olyan sok közös élményünk volt és mégis azokat választja akikkel csak fél éve barátkozik!! am remélem érthető volt! remélem segítettem!!!
2015. szept. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!