Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kulfodre koltoztem es ugyerzem...

Kulfodre koltoztem es ugyerzem kezdenek "elfelejteni"?!

Figyelt kérdés
10 honapja koltoztem kulfoldre a baratomhoz. Nem beszeltem a nyelvet, ez alatt az ido alatt tanultam meg annyira, hogy nehezen ugyan, de szot ertek az emberekkel. Viszont itt a baratomon kivul nincs senkim. Van par ember a munkahelyemen akikkel elvagyok bent, de az nem barati kapcsolat, sot megcsak haverok sem vagyunk. Az otthoni barataimmal pedig mostmar alig beszelek. Volt 2 olyan baratnom (ok testverek), akikkel mintha testverek lennenk. Ott voltam az egyiknek a kisfia szuletesenel es minden egyes nap egyutt furdettuk (a ferje kesoig dolgozott) stb. Magyon hianyoznak es olyan rossz latni, hogy massal is olyan jol elvan. Biztos en is hianyzom nekik, de mar szinte alig van mitegbeszelni. Nincsenek kozos dolgok, kozos elmenyek. Ok is meselnek mi a helyzet otthon, en nem tudok nekik mit mondani.. Semmi nem tortenik velem. Raadasul egyre ritkabbak es rovidebbek a tarsalgasok. Nagyon faj nekem es mondtam is nekik, higy ugy erzem kezdenek elfelejtetni, de azt mondtak buta vagyok, ez nem igaz. Persze nem all meg az elet azert, mert en eljottem, de osszeszorul a szivem ha rajuk gondolok. Nagyon egyedul erzem magam nelkuluk. Igazabol 10 honap alatt semmirol nem veszeltem senkivel. Ugyertem erzelmi dolgokrol. Amikrol a lanyok szoktak trecselni. Najo az elejen meg igen, de nem tartott sokaig. Es mikor meglatom, hogy epp elvannak valahol a nem reg megismert barati tarsasaggal (akiket utalok!! Pedid semmi rosszat nem tettek nekem), sirni tudnek. Hogyan kerekedjek felul ezen az erzesen? Nem akarom elvesziteni oket!

2015. márc. 6. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseriteni, de ez igy van. En ugy 5 eve jottem el otthonrol es egy-ket baratnomet leszamitva a legtobb lemorzsolodott. Veluk sincs mar napi kapcsolat, viszont ha hazamegyek, vagy skype-olunk, akkor ugyanott tudjuk folytatni.

Nekem mara mar itt is kialakult egy barati tarsasagom, nem (csak) magyarok, igy javaslom, fekudj ra a nyelvre es legyel nyitott. Csak igy tudsz beilleszkedni, mar ha be akarsz egyaltalan.

2015. márc. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De hát kiléptél az életükből, nem értem mit kéne tenniük.
2015. márc. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Együtt érzek. Honvágyad van. Igen én is kint voltam és csak a férjemet ismertem ott. Nem volt senki más. Beszéltem a nyelvet. A barátok nem olyanok házasság után és gyerek után mint előbb. Kevesebb az idő. És ha még messze is élnek egymástól a barátok akkor nincs sok téma a beszélgetéshez különösen ha a másik felet nem nagyon érdekli hogy milyen élményei vannak másiknak.
2015. márc. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát igen, ahogy írták előttem is, sajnos ez így szokott lenni. A barátságokat még akkor is sokszor nehéz fenntartani, ha közelebb éltek egymáshoz. Ha nincsenek közös élmények, egy idő után már nincs miről beszélni. Sajnos ez így normális. Minden külföldre költöző embert megviseli a váltás.

Ha nagyon nem érzed jól magad az új helyen, szerintem inkább költözz haza. Vagy legalább néha próbálj hazautazni, ha megteheted és keresd fel a barátaidat.

2015. márc. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Joci_27 ***** válasza:

Amikor úgy döntöttél, hogy külföldre költözöl, azzal kb. elfogadtad azt, hogy az itthoni kapcsolataid szépen le fognak épülni. Ez szinte természetes, ha valakivel nem találkozol, nincs fizikai kontaktus, akkor az a kapcsolat előbb-utóbb elkopik. Ez alól talán egyedül a családi kötelékek képezhetnek kivételt, de azok sem minden esetben.

A barátnőd is elfogadta, hogy nem fog téged látni, nem fogtok találkozni, éli tovább az életét, ezen ne csodálkozz! Az élet nem habostorta, előfordul, hogy barátságok véget érnek, ezzel meg kell tanulni együtt élni. Mielőtt kiköltöztél, nyilván mérlegeltél, és nem gondolhattad, hogy minden ugyanolyan lesz, mintha csak néhány utcával költöznél odébb. Ha nem akarsz teljesen besavanyodni, és elfásulni, akkor kezdj el kapcsolatokat építeni, nem kell erőltetni, de kezdeményezhetsz nyugodtan. Ki tudja, idővel talán új barátságok is kialakulhatnak.

2015. márc. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nahát, ennyit arról, hogyengem azza nyugtatnak, hogy az egyke gyerekemnek a barátok lesznek az érzelmi bázis... Akik igy egyik pianatról, a másikra eltűnnek??? Csak mert már messze lakik?
2015. márc. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Persze tudom, hogy nem all meg az elet. Nem is azt mondtam. De sajnos az erzeseim maguktol jonnek. Es hiaba tudja az agy, mi lesz, hogy lesz. Erzelmileg nem lehet ra felkeszulni. Nem is gondol bele igazan az ember, csak mikor benne van. En pedig most benne vagyok. Melyen. A legaljan.

Na de persze lesz jobb, de jelenleg ezzel a helyzettel kuzdok. Koszonom a valaszokat!! :)

2015. márc. 6. 20:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez bizony így van rendjén.

Vígasztaljon a tudat, hogy nekem idehaza sincsenek barátaim.

2015. márc. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy kérdező?
2015. márc. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
24 eves vagyok
2015. márc. 6. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!