Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kevés barátom van?

Kevés barátom van?

Figyelt kérdés

Sokáig (középiskoláig) nagyon csendes srác voltam, ott csak olyan "iskolai társaságban" voltam, tudjátok, 4-5srác összeverődve, suliban elvoltunk de sulin kívül nagyon ritkán, havi 1x ha találkoztunk.

Középsulitól már alakultak ki komolyabb barátságaim is. Jelenleg 2 nagyon jó barátom van, velük szinte minden hétvégén találkozok így igazából meg is van a pénteki és a szombati programom mindig, egyikkel iszogatni szoktam elmenni a másikkal meg sportolni vagy csak sétálgatni, de mindkettővel tudok beszélni a politikától kezdve a csajokig mindenről. Van rajtuk kívül még 2 olyan srác akikkel havonta 1-2x találkozok, illetve egy középiskolából maradt 3-4fős társaság akikkel még néha összejövünk és dumálunk, hogy kivel mivan.

Végülis nem unatkozok, hiszen minden hétvégén hívnak legalább 1 dologra de mégis úgy érzem hogy kevés barátom van az átlaghoz képest, pontosabban míg más 10-20 emberrel is jó kapcsolatot ápol, addig összesen nekem ha van 6-7olyan ember akivel beszélőviszonyban vagyok és ha elhívnám vhova jönne is..

Kevés barátom van vagy csak én képzelem be?

Egyébként magamhoz képest nem rossz semmiképp se, mert pl 5évvel ezelött szinte nem volt olyan akivel sulin kívüli programon találkoztam volna..

21f


2015. márc. 27. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Barátbol 1 igazi is elég! lenne...
2015. márc. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Karl Pilkington mondta a maga beteg elméjével, hogy bőven elég 6-7 barát, akik az élet minden területét lefedik. Van ebben igazság, olyan nincs, hogy valakinek 10-20 barátja van, még havernak is erős lehet, maximum ismerősök, akikkel néha lóg.


2 nagyon jó barát, akikkel értelmesen tudsz társalogni, gondolatokat tudtok megosztani, emellé az a pár szintén értelmes ember, akikkel elvagy, az teljesen jó. Persze ez nem jelenti azt, hogy ezután nem kell nyitni más felé, mindig jó új embereket, új gondolkodást, nézeteket megismerni.

2015. márc. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem a mennyiség a fontos. Inkább legyen kevesebb megbízható barátod, mint sok felszínes barátság. Általánosban minden osztáyltársnőmmel összejártam, a fiúkkal is néha, most kettőjükkel tartom a kapcsolatot, gimiből is már csak 3 emberrel beszélek, ezen kivül 2 haverom volt és ennyi. Most fősulin megint sok barátom van, de, hogy mennyivel fogom később tartani a a kapcsolatot.Pedig én könnyen barátkozok és közvetlen vagyok, de aki nem keres azt én sem fogom. Szóval szerintem ha jól érzed magad ennyi baráttal, akkor nincs is szükséged többre.
2015. márc. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem, nincs kevés barátod. Nekem össz-vissz 2 van, akikkel tényleg jóban vagyok, és tudunk bármiről beszélni. De sajnos nem egy városban lakunk, viszont egyikükkel közös suliba járok. Rajtuk kívül nekem nincs más, még haverok se. Szóval szerintem a te helyzeted még kifejezetten jónak is mondható, becsüld meg!

21/F szintén.

2015. márc. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!