Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kell barátkozni és...

Hogyan kell barátkozni és fenntartani a barátságot?

Figyelt kérdés

Sosem voltam az a barát halmozó típus, egyszerre 1 legjobb barátom volt, nekem az teljesen elég. Viszont évekkel ezelőtt egyik napról a másikra megszakadt a kapcsolat (szerintem ok nélkül) a "legutóbbi" barátnőmmel. Hiába kerestem, nem állt velem szóba, azt sem közölte, miért nem. Azóta nem sikerült összebarátkoznom senkivel. Csak felszínes ismerőseim vannak, és a pasim. Vele legjobb barátok vagyunk, mindent megbeszélünk, de jó lenne egy barátnő akivel beszélgetnék vagy csinálunk valamit együtt. Fogalmam sincs, hogyan kell valakivel összebarátkozni. Régen olyan könnyen ment, mert szinte össze voltunk zárva a suliban. Így, hogy dolgozok, nagyon nehéz. Ráadásul olyan sok álszent ember van, aki kedves hozzád, de amúgy nem érdekled egyáltalán.

Ti hogyan barátkoztok? Hogyan lettetek valaki legjobb barátai, vagy a ti barátotok hogyan lett az?


28N



2015. jún. 18. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:

2 legjobb barátom a mai napig,hát?

Az egyik óvoda óta,több mint 20 éve ismerjük egymást,napi kapcsolatban vagyunk.

A másik egy haverom szomszédja volt,aztán össze haverkodtunk,15 éve ismerem,napi kapcsolatban vagyunk.

A többiek jönnek-mennek kb.

ismerkedni? Vmi program,munkahely,ismerősök által,nem tudom.

Szerintem igazi barátsághoz évek kellenek,az nem alakul csak úgy ki,olyan hamar.

Szóval ne várd,hogy holnap valakit megismersz és egy hét múlva már a legjobb barátosnék lesztek.

2015. jún. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fenntartani a barátságot?

Keresed a másikat,de nem nyomulsz.

Empatikus vagy,segítőkész,néha közös programok,de nem nyomulsz.

Számíthat rád a bajban.

2015. jún. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem 30 fölött egy azóta megszűnt ismerkedős oldal csevegő részén sikerült barátnőt szerezni. Nem hittem el, hogy nő, mert olyan szövegei voltak és csak azért szerveztem egy bulit, hogy lássam.

Szóval bárhogy bármikor rátalálhatsz, ha tényleg szeretnéd. Menj el különböző közösségekbe, csoportokba és biztos lesznek akikkel hasonló a gondolkodásod, érdeklődési köröd, értékrended, stb. aztán majd alakul. Facebook, a közös környezetben találkozás, aztán együtt kávézás vagy közös program a párjaitokkal együtt, stb.


Sokszor van, hogy szimpatikus valaki, jól elbeszélgetünk, de igazán valahogy mégsem jön össze.. aztán ha 2 év múlva újra találkozunk örülünk egymásnak, de mégsem megy az az igazi barátkozás.. az ilyennel sincs gond, csak tudd a helyén kezelni.

2015. jún. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos én is hasonló cipőben járok. Az első "igazi" barátnőmet húszévesen ismertem meg, aztán neki férje lett, jött a gyerek és az idilli életébe én már nem fértem bele, eltűnt. A következő barátnőmmel is évekig voltunk legjobb barátok, aztán ő kapott egy nagyon jól fizető állást és én már csóró voltam az új társaságához, így lepattintott... Jelenleg 1 igazi barátnőm van, akit tényleg érdekel, hogy mi van vele, de ő meg hamarosan kiköltözik külföldre, mert ott kapott munkát és valószínű csak fél, 1 évente tud majd hazajönni. Szóval megint itt maradok "egyedül". Most épp azon gondolkozok, hogy mivel amúgy is kéne valami mozgás, elmegyek valahova edzőterembe, ilyen csoportos edzésre. Talán a mozgás mellett barátokat is sikerül találnom.

Sajnos nekem nem túl egyszerű az ismerkedés, mert idegenekkel elég nehezen kezdek beszélgetésbe. Ha már megismertem valakit, nincs gond, de nem vagyok egy bratyizós ember. 28N

2015. jún. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Utolsó, én is ilyen vagyok, nem nagyon tudok miről beszélgetni idegenekkel. Mindig irigyeltem az olyanokat, akik elcseverésznek bárkivel és másnap már le is beszélnek egy közös kávézást vagy programot. Nekik van egy csomó barátjuk.

Én valahogy mindig úgy érzem, hogy nem őszinték velem, hátsó gondolataik vannak, nem érdeklem őket, csak csacsognak mert nincs jobb dolguk.

2015. jún. 18. 23:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező: én is hasonló vagyok, a párom egészen más fajta ember. Ő a buszsofőrtől a vezérigazgatóig mindenkivel könnyen megtalálja a hangot. A lényeg, hogy így több embert ismer meg felületesen és utána ebből a sokból tud válogatni és kiszűrni ki az aki "maradhat". Igy neki több barátja van. Próbálok tőle tanulni. Nem mindig könnyű, de azért bele lehet jönni :) Persze, ilyenkor akad egy rakás "barátnő", de már alakulnak a minőségibb kapcsolatok is. Ha szeretnéd vágj bele. Mint ahogy egy csomó minden más, ez sem fog elsőre menni. A lényeg mindig az, hogy merd újra kezdeni :)
2015. jún. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia! Én is hasonló helyzetben vagyok :) Nekem is nagyon nehezen megy az ismerkedés:( sajnos a középsulis barátnőim más városba mentek tanulni és megszakadt velük a kapcsolat:( ha gondolod és van kedved beszélgethetünk :) én nem vagyok álszent, alapból a barátaimmal imádok beszélgetni akármiről és szívesen meghallgatom őket:)
2015. jún. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Velem is beszélhetsz ha gondolod :) 23/L
2015. jún. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!