Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátaim egymás ellen fordulta...

Barátaim egymás ellen fordultak? Én érzem magam rosszul miatta. Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Van két lány barátom (fiu vagyok) ők már több mint 10 eve baratok. A sztori ugy kezdődött hogy más barátaim csaptak egy házibulit, de nem hivtak meg őket. (eddig mindig mindenhova meghivtak csak kezd elegük lenni belőlük). Tegnap nagyon nagy balhét csaptak, egymást szidták és most teljesen összevesztek, nem beszelnek. (mármint a két barátnőm ellen a többi barataim) és olyan rossz ezt látani mert engem is bevettek a beszélgetéseb facebookon, és nemtudom hogy ki oldalán álljak. 😫 szerencsére nem kértek meg h válasszak. Ami most felidegesitett hogy megint egy bulit szerveznek ahova oket megint nem hivjak meg. Én meg el akarom nekik mondani h megint szervezkednek a hátuk mögött, de akkor rájönnének hogy én mondtam meg nekik. Mit tegyek? Maradjak ki az egeszbol? (helyesírási hibákért bocsi, meg fogalmazásomért is)
2015. jún. 20. 12:54
 1/1 anonim válasza:

Hali.

Univerzális megoldással aligha tudok szolgálni, úgyhogy csak a véleményemet mondom.


Szeritnem egyrészt gondolj bele abba, hogy ha 'A' csoportot idegesíti 'B' csoport, akkor a két csoportnak talán nem kéne közösen időt tölteni. A sértődések idővel lecsengenek, mert új társaságban vidámkodik mindkét fél, te pedig hol ide mész, hol oda, azért csak nem haragszanak meg, mert a másik féllel is töltesz időt, mivel te velük is megférsz.

Persze ez ideálisan hangzik, míg a valóságban mindenki mindenféle alapon megsértődik, aminek semmi értelme, és nem lehet nekik megmagyarázni, hogy mi lenne itt a jó megoldás.

Szóval, amit még lehet tenni:

- Beszélsz a csajokkal azzal kapcsolatban, hogy milyen viselkedések okozták a többi barátod tartózkodását.

- Beszélsz a barátaiddal, hogy a lányok megpróbálnak majd jól viselkedni, de ne rekesszék ki őket, mert az egyrészt téged is zavar, másrészt nekik nagyon rossz, és az egész vitatkozás tárgya nem ér annyit, hogy ennyire elmérgesedjen a helyzet.

Ennél nagyon többet nem tehetsz. Ha ne hallgatnak az érvelésre, akkor kénytelen leszel valami olyan kompromisszummal továbblépni, mint amit az elején írtam. Nem lehet mindenkit kibékíteni, de azért megpróbálni meg lehet, csak ügyesen, nehogy valakit magadra haragíts : ) .

2015. jún. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!