Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Akivel már szoros barátságban...

Akivel már szoros barátságban vagy, és ő elkezd téged alaptalanul sértegetni egy idő után, azt meddig tolerálod, miként jársz el és miért?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy az illetőnek hiába magyarázod, hogy mit tesz, hiába beszéled át vele türelmesen, kitartósan, jó szándékkal, ő nem javul meg belátható időn belül, akár mert nem tud, vagy mert nem akar.

2015. jún. 25. 14:44
 1/9 anonim válasza:
Lehet hogy tettél valamit ellene anélkül hogy te tudnál róla, és ezért csinálja ezt mert így vág vissza.
2015. jún. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Akkor az a barátság mégsem olyan szoros(legalábbis az ő részéről) és ő egy nagy f@*szkalap, nekem is volt ilyen "barátom" jónéhány.
2015. jún. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a jó emberi kapcsolatok, így a barátságok alapja is a másik hibájának elnézése, a megbocsátás, persze, csak akkor, ha nem égbekiáltó, amit tett. Tudni kell kezelni a problémákat és nem kell rögtön megszakítani a barátságot.
2015. jún. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első és harmadik:

Nem igazán értettétek meg kérdésem lényegét.


#1

Nyilván -mint ualtam rá a kérdésem kiírásában- érdeklődöm ilyenkor türelemmel arról is a másiktól, hogy van-e valami, ami miatt sértve érzi magát általam és ha igen, mi az és miért érzi úgy.

Vannak emberek, akik ezekre elkerülő választ adnak ilyenkor ahelyett, hogy megbeszélnék velem.


#3

A kérdésem lényege -mint megfogalmaztam már- az, hogy HOL A HATÁR a barát általi sértegetés elviselésében? Tehát jó ideig semmi ilyet nem tesz XY, majd egyszer csak heteken át ezt teszi. Meddig érdemes tolerálni, vagy hogyan jársz el, hogy megoldás lehessen? Kéretik figyelembe venni, amiket megfogalmaztam eddig: hogy türelmes ,megértő vagyok az illetővel szemben annak ellenére, hogy sorozatban bánt engem, és eközben türelemmel kérdezem őt, hogy vajon miért teszi? De elkerülő vlaszokat ad, vagy újra támad.


Tehát hol a határ, meddig engednéd a másiknak ilyen esetben, avagy mi a megoldás, ha nem kész az illető megbeszélésre és megoldásra?

2015. jún. 29. 13:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Hol a határ,hol a határ! Azt neked kell eldöntened!
2015. jún. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem érted, mi a pláne a felvázolt helyzetben... (Lehet ez egy fiktiv szitu is, bár nem csak egy ilyenben volt részem a mutlban.)


Van egy jó barátság X és Y között, hónapok óta.

Egyszer csak X elkezni sértegetni Y-t, minden ok nélkül. Én vagyok Y, aki türelmesen kideríteni próbálja nyiltan a másiktól, h miért teszi. De X csak nem mondjameg nyiltan, mimközben folytatja naprol napra a sértegetésért Y-nak.


Tehát beleéreztél, ekdves leőző? Belegondoltál , miről van szó eg ilyen helyzetben? JÓ baártságról van szó, és Y, aki áldozattá vált ebben, szeretné megmenteni a barátságot X-szel! Mivel X-et valami ostobaság "megszállta", tehát X jellemgenge, döntésképtelen, és csapkodó lett.


Tehát szerited, kedves előző ,csak úgy egyszer csak szakitson Y, X-szel, csak mert X behülyült valamiért??


Mi a megoldás, szerintetek?

2015. jún. 30. 20:26
 7/9 A kérdező kommentje:
*Tehát beleéreztél, kedves előző?
2015. jún. 30. 20:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Az éretlenek nem tudják eldönteni.
2015. júl. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nézd, előző , se nem fejtetted ki meglátásod most sem, se nem értveltél. Önmagáért beszél.


A lényeg a kérdésemnél, hogy én nem hagyon tönkremenni a barátságot. Nem gondolom, h ez te, vagy bárki olyan ripsz-ropsz egyszerűen megoldanád hatékony és szerencsés kimenetelű módon.


Ha ILYEN helyzetben ennyire könnyen döntenél, akkor impulziv infantilizmus jellemző rád, ezek szerint ,aki meggondolatlanul, hirtelen cselekszik és dönt. Vagy nem ilyen vagy? Akkor van lehetőséged kifejezned itt, pontosan mit és miért tennél egy ilyen helyzetben. Mert nem könnyen megoldható helyzet - ha van empátiád és logikád, beláthatod.


Mert ha hagyom az ilyen illetőnek, h sértegessen tovább, akkor bár türelmes voltam vele, de nem oldódott meg a helyzet. Ha meg nem hagynám a piszkálódását, tehát odébállnék, akkor meg a barátság veszne el! Tehát marad az, h valahogyan megértetni a másikkal, hogy nem jó se neki, se nekem hosszú távon, amit tesz, mert barátságunk rovására mehet, és váljon újra jóindulatúvá. Na de hogyan lehet elérni?! Hopsz... Na erre varj gombot, előző, mert EZ a kérdés, ha végre végiggondolnád, ahelyett, hogy ismételgetsz valami tőmondatot, érdembeli magyarázat nélkül...

2015. júl. 1. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!