Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ma reggel meghalt egy nagyon...

Ma reggel meghalt egy nagyon jó barátom. De csak ürességet érzek. Mintha csak egy időre ment volna el, nem örökre. Mit tegyek, hogy túllendüljek ezen? 16l

Figyelt kérdés

4 éven át nagyon jóban voltunk, támogattuk egymást, mindenben segítettünk egymásnak, ő volt szinte a legnagyobb támaszom..:(

Ma reggel meghalt..várható volt, már hónapokkal ezelőtt elmondták az orvosok, hogy nincs sok hátra (rákos volt)..és ma elment. 22 évesen...:(

Nem tudom ezt felfogni, olyan üres vagyok belül...egyik pillanatban mintha mi sem történt volna, várom hogy keressen...aztán meg lesokkol hogy rájövök: nem fogunk többé találkozni. Sírni tudnék, de valamiért nem megy. :(

Mi történik velem? Mit tegyek hogy jobb legyen?



2015. júl. 7. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Rèszvètem,ès kitartást!

Hát egyenlőre foglald le magad,imátkozz èrte,ès nyugodtan,tiszta szivvel gondolj rá,ès arra hogy már fentről vigyáz rád...:(

Gondolj rá,emèszd meg,ès bèkèlj meg...

Ijenkor ennel nem nagyon tudsz többet tenni :((

Sajnálom :(

2015. júl. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem :/


Valószínűleg kétes állapotban vagy. Az egyik feled tudja hogy mi történt, a másik feled viszont még azt gondolja ,hogy minden jó lesz. Ez ilyenkor teljesen normális. Sajnos tenni nem tudsz ellene. Sírj nyugodtan, ne fojtsd magadba az érzelmeidet, mert akkor csak rosszabb. Engedj ki mindent, gondolj a közös szép emlékekre, és emlékezz rá méltóan. Van akit az is megnyugtat ha imádkozik hasonló esetben. Próbáld meg ezt is.

A lényeg hogy búcsúzz tőle méltóan, minden érzelmedet engedd szabadjára. Majd mikor úgy érzed, hogy jobb akkor pedig gondolj a jövőre, és arra hogy most már sokkal jobb helyen van, nem szenved, és hogy mindig ott lesz neked támasznak, ha fizikailag nem is, de lelkileg mindenképp :)

Ha teheted látogasd meg nyugvóhelyét, beszélj hozzá ha úgy könnyebb :) Ehhez persze idő kell, hogy feldolgozd. Tudom hogy nehéz de nem tudsz mást tenni. Persze én könnyen dumálok monitor mögül, de teljesen átérzem a helyzetedet.


Kitartás! A barátodra pedig Isten vigyázzon odaát :)

2015. júl. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Olyan rossz ez...nem tudom felfogni hogy mindennek vége. :(

Talán a temetésem el tudom majd fogadni és el tudom majd engedni őt?

2015. júl. 7. 12:01
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező te meg szégyelld magad hogy 4 éven barát-zónába tartottad őt, hitegetted és így kellett elmennie... Na ez már mindennek a legalja!
2015. júl. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen a temetés után valószínűleg könnyebb lesz elviselni a dolgot.
2015. júl. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4: te miről beszélsz??? NEM voltunk szerelmesek egymásba! Szinte kislányként ismert meg! Csak barátok voltunk, egyikünk részéről sem volt több..barátnője volt. :(

Többieknek köszönöm!

2015. júl. 7. 12:51
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy nagyon tipikus érzés, ha meghal az embernek valakije. Tapasztalatból mondom, hogy a halált nagyon nehéz felfogni, pláne, ha valakit ilyen fiatalon ér. Az ember az eszével tudja, de nem érti. Van, hogy a tested reagál, és teszemazt sírsz, de a gondolataid tiszták, és nem is érted, az egészet. A temetés jelenthet megnyugvást. Ha látod a koporsót, rajta a barátod nevével... Szerintem akkor fogsz tudni sírni. Kívánok sok erőt!
2015. júl. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:/
2015. júl. 7. 17:37
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd őszinte részvétemet!

Az előző válaszoló tökéletesen leírta.

Ilyenkor az ember természetesen nem ura az érzéseinek. Egy pár napig nem is tudod még igazán felfogni, hogy elment, kell egy kis idő, hogy az emberben tudatosuljon.

Aztán amikor tényleg megérted, hogy mi történt, nagyon rossz lesz, és nagyon sokat fogsz sírni.

Aztán persze idővel az ember elfogadja a történteket, ki előbb, ki utóbb.

Tapasztalatból is tudom sajnos, hogy min megy át ilyenkor az ember, meg tanultam is (pedagógusként végeztem). Csak annyit tudok tanácsolni: nehogy azon görcsölj, hogy túllépj a történteken, és hagyd, hogy felszínre jöjjenek az érzéseid! Semmit ne fojts el!


#4 meg egy tapló barom... kívánom, hogy valaki b..ssza pofán rendesen, bár rajta már az sem segít.

2015. júl. 11. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!