Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit szokás vinni esküvőre...

Mit szokás vinni esküvőre ajándékba a párnak?

Figyelt kérdés
tehát lakodalomba, sokan írták, hogy kávéfőző, pénz, hát én a pénzre gondoltam, de kb mennyi az annyi?

2015. júl. 12. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi is pénzt vittünk.


40 vagy 50 ezer ft-ot, csak mi vagy 2-3 öt ezrest meg ezreseket két ezreseket legyezőbe hajtottuk és növényre felkötöttük.Így hülyén hangzik,de ajándéknak jó úgy nézett ki mint egy pénz fa :)


Szerintem a háztartási ajándék már kicsit elavult dolog,na meg lehet a 10. kávéfőzőt vennéd.


Én az utóbbi években amikor esküvői meghívót olvastam,ott volt,hogy a konyhánk és lakásunk felszerelt,a nászutunkra szeretnénk támogatást vmi ilyesmi megfogalmazások,hogy pénzt kérnek.

2015. júl. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Újabban pénzt szokás, de nem kell 40-50.000.- Ft-ot, csak ha sok a pénzetek. Ha ketten mentek, elég 5-10.000.- is.

De van aki, még ettől is kevesebbet ad.

NEM kell a vacsorát kifizetni, nem vendéglőbe mentek, hanem vendégek lesztek.

2015. júl. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem ,köszönöm a válaszokat, egyébként azt az 50 ezret én is sokallom :D annyira jól nem állok ... (átlagos család) de én is egyébként ilyen 40-50 euroig gondoltam,mivel a háztartási cikkekből biztos sokat kapnak,tehát... felesleg.
2015. júl. 12. 22:53
 4/9 A kérdező kommentje:
és még azt kérdezném, hogy ezt csak simán borítékba ? mivel az első válaszoló írta hogy ő ötletesen megoldotta és persze ezresek, két ezresek az okés, de euróval ezt amúgy sem tudom megtenni... tehát,milyen formában illő ezt? vagy hogyan szokás? sima borítékba ? már bocsi a béna kérdésekért.
2015. júl. 12. 22:58
 5/9 anonim ***** válasza:

Vszeintem igzából attól függ, milyen mondjuk az ő anyagi helyzetük, illetve azoké, akik még ott lesznek az esküvőn, mert elég közönségesen veszi ki magát, ha pénzt adsz egy alapból átlagon felüli egzisztenciájú párnak. (Nekem most pl. pont egy ilyen problémám van, de összebeszélve a barátommal, egy ejtőernyősugrásra fizettük be őket a nászút helyszínén.) Ilyen esetben a személyesebb ajándékok kerülhetnek előtérbe.

Ha pedig pénzre van jobban szükségük, akkor szerintem inkább egy borítékban adjátok, mert elég kínos ez a pénzfás megoldás pl. Nem hiszem, hogy az egész vendégseregnek azt kellene látnia, hogy menni pénzt adsz nekik.

2015. júl. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Akkor még jól álltunk anyagilag :(


Most hívnának esküvőre, 25 ezer ftnál többre nem futná,de lehet nem is pénzt vinnénk,hanem vmi mást.

2015. júl. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Minimum a vacsora árát illik "viszaadni" ami személyenként általában tízezer/fő, tehát ha ketten egy húszezrest adtok, akkor még mindig nem adtatok semmi ajándékot, csak a pár nincs mínuszban a lakodalom miatt..
2015. júl. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Jordán Renáta válasza:

Szia!


Valóban a pénz a lehető leghasznosabb ajándék. Egyrészről azért mert a legtöbb pár a házasságkötésük előtt már közös háztartást vezet - és valószínűsíthetőleg a legtöbb dolgot már beszerezték. Másrészről viszont, ha nem vagytok tisztában a pár ízlésével - hogy mi illene a lakásukba stb. - akkor megspóroljátok magatoknak a hosszas fejtörést... :)


Arra pedig, hogy mennyi az annyi?

Általában a vacsora árát mindenképpen vissza szokták "adni"... tehát olyan 5000Ft/fő (minimum) - és ebben még nincs benne az a pici plusz, amit ajándékba szántok nekik... Én mindenképpen azt javasolnám, hogy adjatok amennyit tudtok, hiszen úgyis a gesztus fontos... ráadásul nem mindenki milliomos :) Ebből ne csináljatok lelkiismereti kérdést! :)

2015. júl. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2015. júl. 15. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!