Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit éreznétek, ha olyan...

Mit éreznétek, ha olyan könyvet (regényt) olvasnátok, amit egy barátotok írt?

Figyelt kérdés

Szigorúbbak, esetleg elnézőbbek lennétek vele, mert ismeritek? Ha felismernétek, hogy a regény egyes részletei reflektálnak arra, hogy ő hogyan élt meg bizonyos dolgokat, utána "máshogy néznétek rá" akár pozitív, akár negatív értelemben?

Vagy semmi hatással nem lenne rátok a tény, hogy nem egy távol élő ismeretlen agybaját olvassátok, hanem a barátotokét, akinek ismeritek a gondolatmenetét?


2015. júl. 21. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor könyvet olvasok, akkor teljesen belemerülök, nem kattog azon az agyam, hogy "Katika-írta, Katika-írta, Katika-írta". Eggyé válok a szereplőkkel (ezért nem zavart sose a spoiler, mert csak a könyv aktuális részére figyelek).

Finomabban fogalmaznám meg a kritikámat (eléggé nyers vagyok ilyen szempontból), de őszinte lennék.

2015. júl. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel.
2015. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Fura :) Én elolvasom a könyvet, de aztán mindig megnézem az író életrajzát, esetleg ha vezetett naplót, elolvasom azt is. Ezek után rendszerint átértékelem a könyvet.

Erről jutott eszembe, vajon milyen lenne olyat olvasni, amit egy közeli valaki írt. Esetleg egy általam írtat olvasni közeli valakinek.

2015. júl. 21. 12:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyedül nekem az lenne a rossz, hogyha nem tetszene, vagy nagyon béna lenne akkor hogy mondanám meg neki, ha egyáltalán megmondanám. De amúgy én tökre kíváncsi lennék rá :D
2015. júl. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én már olvastam ismerőstől regényt, viszonylag elég hosszú volt. Nem kifejezetten közeli barátom volt, de megbízott bennem annyira, hogy megmutatta és én megtiszteltetésnek vettem.


Milyen érzés volt olvasni? Mivel nagyjából ismerem az illető személyiségét, ezért a művén kiérződött az ő "selfje", ha érted, mire gondolok. Néha ez zavaró is volt, mert a mű hitelességét rontotta a szememben (pl. amikor a pasikról írt, szerintem nem hitelesen írt róluk, mert a pasik nem úgy működnek, ahogy ő elképzeli - amúgy ő lány én meg pasi vagyok :D).


Igazából még nem volt időm vele találkozni, így nem mondtam el neki a véleményem, de majd őszintén meg fogom neki mondani. Van elég sok dolog, ami nem tetszik, szerkezeti, műfaji, kortörténeti, pszichológiai, logikai és egyéb szempontok szerint, és az ilyenekben én "kegyetlen" vagyok, tehát nem fogom kímélni. Viszont tehetségesnek tartom, szóval meg is fogom dicsérni. Remélem, nem fogom elvenni a kedvét, de tényleg nem fogom kímélni, mert az nem hiszem, hogy használna neki.


Egyébként inkább pozitívan nézek rá, mert tehetséges és okos lány, és úgy érzem, kicsit jobban megismertem, ami viszont inkább a műve hátrányára válik, mert egy alkotás nem arról szól, hogy az írót ismerjük meg :D Nem az íróról szól egy mű, hanem az olvasóról, olvasóhoz.

2015. júl. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel a barátom, ezért semmiképp nem lennék vele elnéző. Mivel ő a véleményemre kíváncsi és arra a tényre, hogy mégis jó, elfogadható vagy rossz regényt írt. És nem azt akarja hallani a számból, amire ő leginkább vágyik (szóval, hogy halálra dicsérem a regényét). Szóval ha sz*r regényt írt, akkor kerek perec megmondom neki, hogy mik voltak a hibák és miken kéne neki javítania ahhoz, hogy tettszen akárkinek is. Valamint, hogy mik voltak benne azok, amikre azt "mondtam" miközben olvastam, hogy na ez tetszett. Ha pedig jót írt, akkor ugyebár elmondom szintén a hibákat (mivel hiába jó, mindenben talál az ember hibákat) és a jó, ötletes dolgokat.


Aztán szerintem, az hogy ismerem a gondolat menetét semmiben nem befolyásolja, hogy mégis miképp fogok neki véleményt alkotni, valamint hogyan és miképp fogok reagálni a regény egyes részeire.

2015. júl. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!