Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nektek volt már olyan, hogy...

Nektek volt már olyan, hogy megismertetek valakit, aki jobb barátotok lett, mint a gyerekkori barátotok?

Figyelt kérdés

Szóval, a legjobb barátom hosszú éveken át a gyerekkori barátnőm volt. (nő vagyok) De egy fél éve megismertem egy nőt, akivel sokkal több közös van bennünk, és valahogy jobban egy hullámhosszon érzem magam vele, mint a gyerekkori barátnőmmel. Vele sokkal beszédesebb vagyok, gondolom, mert több a közös témánk. Sosem szegném meg azt a bölcs mondást, hogy régi barátot újért el ne hagyj, mégis úgy érzem, hogy ez az új nő lett mostanában a legjobb barátnőm. Szívesebben vagyok vele, mint a gyerekkori barátnőmmel, és ő is szívesebben van velem, mint a régi barátnőivel. Most akkor mi van?

Ha választanom kellene kettejük között, hogy ki a legjobb barátnőm, akkor mit válaszoljak?

Veletek is volt már ilyen?


2015. jún. 30. 23:07
 1/3 piriiiii ***** válasza:
33%

Sosem szerettem emberekre azt a kifejezést használni, hogy legjobb.

Volt ilyen velem, és nagyon könnyen fogadtam a dolgot. Főleg, mert a lány, akivel jóba lettem, szintén könnyen kezelte a helyzetet. Sose mondunk olyanokat egymásnak, hogy legjobb, meg örökké és hasonlók. Értelmetlen. Együtt vagyunk, élvezzük egymás társaságát, új dolgokat tanulunk egymástól és magunkról. De sose beszéltünk olyasmit, amivel azt mondanánk, hogy leg és egyetlen... ő hamarosan elköltözik, így, ha nem is szakad meg a kapcsolatunk, nem fogunk annyit találkozni. Rossz érzés lesz, de ez van. :)

A barát-dolgot lazán kell kezelni, mert aztán jönnek a sértődések, meg a "te az én barátom vagy" szövegek...

Aki meg nekem szegezi azt a kérdést, hogy válasszak két ember közül, képen röhögném.

2015. jún. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Persze. Nekem gyerekkoromban volt két lány akikkel hárman voltunk legjobb barátok, mostmár egyikőjükkel sem tartom a kapcsolatot, nem vesztünk össze de ők is megváltoztak meg én is, máshogy alakult az életünk, eltávolodtunk egymástól, ez van. Mostmár nekik is más barátaik vannak meg nekem is, ez teljesen természetes dolog. Egyébként attól még hogy valakit hosszú ideje ismersz, nem lesz automatikusan a "legjobb barátod", és ez az egész eleve baromság, miért lenne kötelező hogy egyetlen egy legjobb barátod legyen? Nem kell kettejük között választanod.
2015. júl. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Volt néhány gyerekkori barátom de azokat mind bebuktam...

Az élet pörög, a (talán) legmegbízhatóbb barátság(ok) már érettebb korban születnek. Akkor látod a másik testbeszédét és abból sok mindenre következtethetsz..megismered, mennyire szorgalmas, mennyire lepcses, mi a véleménye a párkapcsolat(ok)ról..

szóval felnőt fejjel jobb, biztosabbnak tűnő barátság születhet...

a gyerekkori csak szép rózsaszín álom(marad)

2015. júl. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!