Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Felnőtt korban is találhatok...

Felnőtt korban is találhatok még igaz barátokat?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok. Gimnáziumban volt egy baráti társaságom, de ahogy egyetemre kerültünk, elmaradoztak a találkozók, volt aki az ország túlsó végébe került, azóta többen kimentek külföldre is. Néhányukkal időnként összefutunk, neten beszélünk, de úgy érzem nagyon eltávolodtunk egymástól.

Az egyetemen sokakkal jóban voltam, de igazi barátság sajnos nem alakult ki senkivel.Én elég visszahúzódó vagyok, nehezen nyílok meg, bulizni sem járok, az egyetemen meg a bulikon kívül nehéz volt közös programot összehozni bárkivel is.. Főleg hogy nagy egyetem népszerű szakjára jártam, 200 csoporttárssal, minden órán mások voltak velem egy csoportban.


Most kezdtem dolgozni pályakezdőként, és a munkahelyemen két hölggyel vagyok egy irodában, 50-60 évesek, szóval itt se fogok legjobb barátnőkre találni.


Van 2 barátnőm, akikkel viszonylag rendszeresen beszélünk, de az egyikkel leginkább neten, mert 80 km-re lakik, a másikkal is néha futunk össze egy-egy estére.


Hiányzik, hogy legyen egy baráti társaságom, vagy legalább egy-két jó barátom, akikkel megoszthatom az örömömet, gondjaimat és viszonylag sokat tudunk találkozni is, tehát lennének közös programjaink (koncert, sportolás, kirándulások). Kicsit kinyíltam az utóbbi években, nem vagyok már annyira visszahúzódó, szóval ha most kezdeném az egyetemet, szerintem könnyebben menne a találkozás, de erről már lekéstem, jelenleg pedig nem tudom, hol kereshetnék barátokat 26 évesen.

Úgy látom, a korombelieknek már mind kialakult a saját baráti társasága, akikkel középiskolában vagy egyetemen ismerkedtek meg, de én magányosnak érzem magam.


Szerintetek van rá esély, hogy találjak igazi barátokat még így felnőttkorban is? Hol "keressem" őket...?


Amúgy csak barátság terén üres az életem,mert párom van, akivel sok közös programunk és beszédtémánk van, de azért mégis szeretnék még 1-2 barátnőt, barátot is. Páromnak is inkább lazább haveri kapcsolatai vannak, nincs kialakult baráti társasága, ahova beilleszkedhetnék.


Bocsi a hosszú szövegért. :)


26/L


2015. aug. 13. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Találhatsz, csak az a nehéz benne, hogy egy felnőtt már sokkal több sérüléssel, csalódással figyeli az embereket. Egy gyermek még jóval naivabb (szerencsés esetben), így elfogadóbb is.


Járj el sportolni, szórakozni, hátha ott sikerül valakivel barátságot kötnöd, pl. egy hasonló érdeklődésű ember a sportban sokat változtathatna ezen a helyzeten.

2015. aug. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen, ezt sajnos magamon is észreveszem, hogy "válogatósabb" vagyok, szóval sok emberre egy-két tulajdonsága miatt rámondom, hogy nem szimpi. :( Persze így még nehezebb barátokat találni, mert pont olyan emberrel úgysem fogok találkozni, aki olyan,mint én. Megpróbálok ezen változtatni és nyitottabb lenni.
2015. aug. 13. 11:26
 3/5 anonim ***** válasza:

"mert pont olyan emberrel úgysem fogok találkozni, aki olyan,mint én."


Hidd el, hogy nem lenne hasznos számodra, ha olyan emberrel szeretnél barátkozni, mint amilyen Te vagy. Minden párkapcsolatban az a jó, ha a másik különbözik tőlünk. Persze az sem jó, ha túlságosan mások vagytok, de ha szinte mindenben hasonlítotok, abból egyikőtök sem fog tanulni. A kapcsolatok titka pedig az, ha tanulunk egymástól :)

2015. aug. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*nem minden párkapcsolatban, hanem minden kapcsolatban, legyen az baráti, pár, testvéri...stb.
2015. aug. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Felnőttként már nem, sajnálom.
2015. aug. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!