Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátom eltörte a laptopom....

Barátom eltörte a laptopom. Szerintetek ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Egy másik barátoméknál voltunk. Neteztek rajta, de meglátott valami vicceset, felvette hogy odavigye valakinek megmutatni. Amikor ment elesett vele és darabokra tört. Mondtam hogy nem akarok paraszt lenni, de az csak egy 150 ezres gép volt. Ő szerinte meg baleset volt, nem szándékosan csinálta és ne várjam el hogy ezért ki fog fizetni nekem 150 ezret.

Én 18 ő 17.


2015. aug. 28. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Már pedig el kéne szereznie valami suli utáni melót és kifizetnie a laptop értékét. Ha nem is az újat, de annyit amennyiért egy ugyanilyen állapotút tudsz venni, vagy amennyiért megcsinálják. Addig meg a szülei fizessék ki neked, és ők majd családon belül elrendezik. Ha nem hajlandó, keresd fel a szüleit. Tanúnak ott van a másik barátod.
2015. aug. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A károkozásnál, mint jogi esetnél nem döntő, hogy az okozott kár szándékosságból, vagy véletlenségből történt-e.

Ha valaki bárki másnak kárt okozott, azt köteles megtéríteni!

Akár még bíróságra is mehetsz vele, ezt nyugodtan megmondhatod neki.

No meg ahogy reagál erre az egészre, ezek után egyáltalán nem nevezném barátomnak!

2015. aug. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ügyet Lenke ***** válasza:
100%
nehogy már szétzúzúnk egy laptopot s 17 évesen nem vállalunk felelősséget érte, még ha baleset is volt, s te maradsz a kárral...szülők beszéljék meg egymés között ha ti nem tudtok megegyezni, de itt a barátság vége is közeledni látszik, mert ezt barátok közt nem lehet tisztességgel lerendezni ha nem akar fizetni vagy megoldást se találni...
2015. aug. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

attól mert nem szándékos volt attól még kifizethetné...

22F

2015. aug. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Véletlen betöröm az ablakodat, azt nem nekem kell kifizetni? Teljesen mindegy az okozott kár értéke. Fizesse ki, ha már annyira bfsz volt.
2015. aug. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell fizetnie,talán ha nem is pont 150 ezret 90-100 ezret tuti elkérnék tőle.
2015. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én meg egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy 1,5 méter magasról leejtett gép darabokra törjön. Nem üvegből vannak ezek.

Szóval nekem kicsit sántít ez a történet. Persze lehet, hogy csak az én laptopom masszív.

Ha tényleg igaz, akkor viszont alap, hogy kipengeti neked a 150 ezret, vagy vesz egy ugyanolyat.

2015. aug. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!