Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopom kb 5 éve nem volt...

Laptopom kb 5 éve nem volt takarítva, de aránylag jól megy, nincs baja. Ilyenkor is kell takarítani?

Figyelt kérdés

Kicsit izzasztva most CPU kb 47 C, HDD kb 5 C-vel több. Azt hiszem ez normális notinál, de azért megkérdezem szükséges-e.

Amúgy Dell/Vostro a gépem. Ha kell, és kipucolják, miben fog változni? Gyorsabb lesz, vagy mi történik?


2015. júl. 6. 11:11
 1/6 Lajtai László ***** válasza:

Ha 5 éve nem volt takarítva akkor nem értana.Ha a HDD 52 fokos az sok.

Ha ki takarítják halkabb lesz a hűtése, és megnő a laptop élet tartama. Én a sajátom évente kipucolom.

2015. júl. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hypno ***** válasza:
Ha nem melegszik, nem kell takarítani. 47°C egy laptopban nem számít melegnek.
2015. júl. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nincs nagyon mozgatva, az asztalon áll évek óta. Köszönöm a válaszokat.
2015. júl. 6. 14:36
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem azért nem ártana, laptopot is 1-2 évente ki kell takarítani. Enyém is csak asztalon áll, és hűtőpadom is van, de azért ki szoktam. Igaz, hogy szét nem szedem, mivel HP-m van, és ennél csak úgy lehet kiszedni a ventillátort, ha felülről lebontom az egészet. De sűrített levegős spray-vel ki szoktam fújni, és így is elég sok por jön ki belőle ilyenkor.
2015. júl. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Megcsináltam azóta. Kicsit nehéz volt, de találtam videót a szétszerelésről.

Határeset, mert a régi paszta éppen kezdett száradni. Annyi rá volt nyomva, hogy a processzor körük is elterült. Most csak a procit kentem be, finoman. Igaz nekem fehér színű a pasztám, ezen meg szürke volt. Gondolom ez gond?

2015. júl. 7. 22:53
 6/6 Trevor. ***** válasza:

OFF: Minek vettél laptopot, ha évekig áll az asztalon?

ON: Egy portalanítás azért ráférne.

2015. aug. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!