Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A párom társaságában az a...

A párom társaságában az a megszokott hogy ha beülünk egy kocsmába vagy pizzazóba akkor mindenki áll egy/több kör piát. Ha 10en vagyunk akkor 10 piat fizetnek. Most akkor nekem is be kéne szállnom ebbe?

Figyelt kérdés
Én lány vagyok. Fél éve vagyunk együtt a párommal. Sajnos nekem nincs fölösleges pénzem hogy 10 embert minden nap visszahivjak. Én nem sürün fogadom el amire meghívnak.
2015. szept. 6. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Már az elsőt illedelmese-köszönöm ,de mennem kell, talán máskor!:)
2015. szept. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt már múltkor is megkérdezted...
2015. szept. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
iszákosok vagyok?
2015. szept. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én várom el senkitől, hogy visszahívjon, mert nem azért hívok meg valakit. Ez egy baráti gesztus, nem pedig üzlet.
2015. szept. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom leírni ami rám is rám ragadt a nagy kocsmázások alatt régen.

Sörnél és felesnél drágább italból nem fizetünk kört.

Kör fizetés csak férfiak között van, lehet venni a hölgyeknek is italt, de azt nem elvárt viszonozni. Kivétel lehet ez alól olyan nő aki 100 éve a társasággal nyomul ÉS jól keres. Töményből ritkán veszünk kört, de ha igen akkor általában sörrel együtt. "Töményes" köröket leginkább férfi társaságban veszünk. Nincs kőbe vésve, úgyhogy lehet vegyes társaságban is töményes köröket nyomni, viszont ennek a mibenlétéről illik helyben megállapodni, ha beállt rendszer van az új ismerőst valakinek felvilágosítani.


Szerintem te szólj a barátodnak hogy mi a helyzet, és ő majd megoldja a dolgot. Összeszokott társaságnak hangzik, nem lesz baj.

2015. szept. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!