Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legjobb barátnőnek elmondani...

Legjobb barátnőnek elmondani valamit, amitől megutálhat?

Figyelt kérdés

Hali!


20 éves lány vagyok, van egy nagyon jó barátnőm, aki tényleg mintha a testvérem lenne. Nagyon szeretem és általános óta barátok vagyunk. Egy helyen is laktunk, de 2 éve elköltöztek. Eléggé messzire de nem a világ végére. Én Pestre járok suliba ő Ceglédre. Megbeszéltük, hogy tartjuk a kapcsolatot és rendszeresen találkozunk. Van mikor hetente vagy két hetente pénteki napon leutazunk egymáshoz és ott is alszunk. Így tudunk csak talizni. De igazából nekem már kicsit elegem van a heti utazgatásból mert van is komoly kapcsolatom aztán a barátom sem örül neki h leutazom és ott is alszom vagy ő jön akkor barátom nem tud velem lenni. De megérti meg minden csak szerinte is és már én is így látom, hogy néha persze találkozunk, de minden héten utazgatni azért....Szóval ő az élettársával lakik 18 évesen elvesztette az édesanyját ő vigyázott a két hugára mikor még kiskorúak voltak és ugy költöztek el. Ráadásul nagyon rossz körülmények közé mert a ház nem ér semmit olyan szempontból, hogy lényegében az egy nyaraló ház szóval akik eladták nekik oda mentek nyaralni. Nincsen rendesen szigetelve se vagy mi nem értek hozzá....és mikor jártam hozzájuk és ott is aludtam, már jött a hidegebb idő nagyon hideg volt a lakásban. Ki van kapcsolva a fűtés és beszoktak gyújtani ha van fa. De azt sem mindig. Van mikor a sütőt kapcsolják be hogy melegebb legyen a konyhában. És amikor tudnak spórolnak a fűtéssel. És én ezt teljesen megértem, hogy ilyen helyzetben van és a fél karomat odaadnám ha tehetnék valamit értük. Csak az a gondom, hogy mikor hidegebb van éjjel nem tudok elaludni mert konkrétan vacogok mert majd megfagyok! És sokszor volt ilyen mikor én mentem hozzájuk, hogy szóval feküdtem az ágyba és ahol feküdtem az sem melegedett be. Reszketve aludtam el! És nem hazudok, volt hogy fájó torokkal keltem fel és volt mikor szerintem náluk fáztam fel. A torkom pár napig fájt és be voltam rekedve. Meg barátnőm is mesélte hogy felfázott a lakásukban....szóval. De én ezt nem mondtam el neki h megfáztam náluk meg felfáztam. Viszont nem akarok fagyoskodni. Már mint esküszöm volt olyan hogy buli után mentünk át hozzájuk és olyan hideg volt a lakásban hogy látszott a lehelletünk. Na akkor látta h hideg van és bekapcsolta a sütőt....én meg imádkoztam hogy ne akarja h ott aludjak. Akkor kocsival hazatudtunk menni párommal. Imádom őt és a többieket is szeretem, de nem bírom már ezt hogy fáznom kell egy házban és....igazából mintha nem akarná észrevenni, hogy majd megfagyok. Tudom milyen nehéz meg van mikor mi is spórolunk otthon fűtéssel de nincsen hideg nálunk....volt h a nagy hidegbe nem jutott nekem rendes paplan és 1 db. pokrócot kaptam...és szóltam a barátnőmnek, hogy nem lenne-e gond ha kapnék még egy pokrócot...nem szólt nagyon semmit csak hozott egy vékony pokrócot....jó persze van mikor fát tesz a tűzre de az is kialszik vagy mi ugyan ugy hideg lesz a lakásban....

És most lesz majd a második tél, hogy megyek hozzájuk.....és már félek. De amugy kifogásokat találtam ki olyankor hogy ne keljen ott aludnom volt h nem is utaztam le mert hazudtam neki h pl. most nem jó sok a tanulni való ez fáj vagy most az fáj....meg ilyenek vagy h jöjjön inkább ő át. És azon gondolkozok, milyen kifogásokat találjak ki, hogy ne kelljen ott aludnom vagy mondjam meg neki az igazat? De hogy mondanám el neki, ha megbántanám vele?

Valamit tennem kell, a barátom is már könyörög hogy beszéljek vele négyszemközt és mondjam el vagy legyen valami mert nem nézi végig, hogy náthásan megyek haza megint meg megint felfázok.....

Ti mit tennétek?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. szept. 10. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Szegény barátnőd. Kettesben lakik élettársával? Dolgozik vagy tanul? A testvérei? Apukája?
2015. szept. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Beszéld ezt meg vele. Annyira azért nem kínos ügy, hogy örökre megbántódjon. Persze lehet kicsit azért rosszul esne neki de szerintem megértené és valamit ki tudnátok találni. Ez így árt az egészségeteknek. Meg a barátságotoknak se túl jó ha egy ilyen tüske benned marad.
2015. szept. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az élettársa is velük lakik meg a két huga is. 4-en laknak ott van mikor ott van a huga barátja is. Az élettársa dolgozik. T
2015. szept. 10. 15:40
 4/8 A kérdező kommentje:
Többiek még tanulnak és kapnak segélyeket is.
2015. szept. 10. 15:41
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát mindenesetre megfogalmazom magamban hogy is mondjam el neki......vagy hogy mi a helyzet a fűtéssel náluk....2 hete már hogy nem találkoztunk.
2015. szept. 10. 15:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Inkább próbálj segíteni. Nem azt mondom, hogy vedd meg helyettük a tüzelőt - bár ha anyagilag nem okoz gondot, szép gesztus lenne, de gondolom nem ez a helyzet.

De ha rendszeresen ott tanyázol, igazán vihetnél magadnak vastag ruhákat, meleg paplant, stb és akkor nem lenne probléma, hogy nincs elég takaró.

Biztos nem azért élnek így, mert nagy öröm nekik.

Egyébként meg legyél őszinte. Kifogásokat keresni meg hazudozni elég ronda megoldás.

2015. szept. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jaja, vigyél magadnak egy hálózsákot és kész. Máris nem fagyoskodsz. Nem kell a fél karod, bőven elég egy kis józan ész, meg másmilyen hozzáállás... ne a barátod véleményét szajkózd, legyen sajátod. Ne hagyd, hogy az aktuális pasid leépítse a legjobb barátnődet, főleg ne így, hogy ő addig-addig kritizálja, amíg te birka módjára el nem kezded ugyanazt bégetni. Komolyan mennyi eszetek van, hogy ott ültök ketten, nyűglődtök, mert a barátnődnél hideg van, és nem jutott eszetekbe, hogy akkor vegyél és tarts ott náluk valami vastag cuccost?
2015. szept. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát tanyázásról szó sincsen, mivel 2 hetente mentem le hozzájuk anno... már volt mikor 1 hónapban egy találkozót hoztunk össze. És ha vonattal utazok le hozzájuk nem tudok cipelni hálózsákot meg egy egy komplett vastag meleg paplant.......viszont ha elmondom neki, hogy mi a helyzet, akkor vinnék le és ott hagynám náluk esetleg...

Arról sincsen szó, hogy a barátom ellene akarna fordítani és van saját véleményem. Erről szó nincsen, hogy el akarna választani a barátnőmtől. Volt mikor tavaly is vittünk le nekik fát, amikor tudtunk....2 éve én vettem nekik karácsonyfát szüleimmel és át is vittük nekik...de ez pár amit említsek. Ahol tudunk segítünk. De amúgy is nem sok időm lesz lemenni mert én még esti suliba járok és dolgozom is. Aztán hétvégi munkát is kell vállalnom, mert most be kell segítenem nekem is szüleimnek a házra felvett kölcsön miatt. Ezért haza is költözöm majd.... szóval sehol nem túl jó a helyzet.

Minden esetre nektek is volt már valami, ami bántott a másikban és ha elmondtátok szemtől szembe szerintem azért ti is féltetek a reakciótól nem?

Ha majd lesz fejlemény, akkor leírom mindenképp :)

És köszönöm, hogy ilyen hamar írtatok :)

2015. szept. 11. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!