Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátnőnek számítanak azok,...

Barátnőnek számítanak azok, akik irigyek a boldogságomra és sikereimre?

Figyelt kérdés

Jól halad az életem, jó munkám van, diplomát szereztem, szépnek is tartanak, jó családból jöttem. Hármas csaj barátság van, ők sajnos nem ennyire szerencsések. Igazából csak az egyikőjükkel kapcsolatban van meg nagyon a kérdésemben feltett érzés bennem. Úgy érzem ha beszámolok neki a mindennapjaimról, hogy mi zajlik körülöttem csomószor csak a "pökhendi" reakciót kapok. Nem beszélhetek az álmaimról vagy a céljaimról, mert már nagyképű vagyok. Néha már félek elmesélni,hogy mit vettem tegnap, hol jártam, mert látom rajta "azt" az arckifejezést, hogy én megint nagyképűsködöm. Kínszenvedés volt látni az arcán amikor gratulálni próbált a sikeres államvizsgám és védésem utáni bulin.(Ő okj-t végzett, két évvel idősebb nálam, most fejezte be az első évét az egyetemen, saját maga fizeti a suliját)

Rosszul esik, mert én nem gondolom, hogy nagyképű lennék, úgy érzem bármit mondok, az a részéről annak minősül.

Mi lenne a megoldás?


2015. jan. 16. 14:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

1.lehetőség: tényleg csak irigyek

2.lehetőség: olyan nagyképűen adod elő, hogy neked milyen jó, hogy csak simán pofán akarnak váni

2015. jan. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
85%

Pedig elég nagyképűnek tűnsz az írásod alapján....:D

Nekem is mondhatni jól megy a sorom, a barátom meg nyögi a devizahitelt, ezéret meg sem fordul a fejemben kérkedni előtte azzal, hogy mikor milyen luxuscikket vettem, meg hogy nekem aztán bejött az élet. Empátia.

2015. jan. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Nem tartom valószínűnek a második opciót, mivel a másik barátnőm irányából sosem érzem ezt:)! (szerencsére)
2015. jan. 16. 15:04
 4/32 A kérdező kommentje:
Nem járok én se Hawaiira, sőt nyaralni se nagyon úgy igazából. Frankfurtban lakó barátnőmhöz szoktam menni minden évben 1,5 hetet.
2015. jan. 16. 15:08
 5/32 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele!Nekem is volt ilyen barátnőm,bár ő nem a száját húzgálta,hanem mindenért fikázott,meg neki szebb,jobb,okosabb stb...ÁÁÁÁ,nem is értem miért neveztem a "barátnőmnek". Egy éve nem tartom vele a kapcsolatot,tök jó nélküle:)
2015. jan. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
69%
Tényleg fontos a tálalás, ugyanazt a dolgot elő lehet adni dicsekedve is, és természetesen is. Mi innen nem látjuk hogy történik a valóságban, de az írásod inkább tűnik "dicsekvősnek" még akkor is ha szerinted nem. Viszont ettől függetlenül, ha ilyen érzések vegyülnek egy barátságba az tényleg nem nevezhető őszinte dolognak. Mindig ilyen volt a helyzet, vagy idővel változott meg? Változnak az emberek is folyamatosan, és van amikor a barátok is eltávolodnak egymástól, szomorú de előfordul. Ha egyikőtök sem érzi jól magát emiatt a másik társaságában akkor kár erőltetni.
2015. jan. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
78%
Kíváncsi vagyok, mit tennél, ha nálad szebb, gazdagabb, sikeresebb barátnőnek kellene dicsekedned.
2015. jan. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Ha dicsekvős, hogy szereztem egy diplomát akkor az valóban lehet az. Igenis büszke vagyok magamra és örülök hogy sikerült elérnem, mert nem könnyű egyetem volt. De hogy attól kelljen félnem ha mesélek a munkámról, hogy lenéző tekintetet látok, akkor szerintem az nem oké. Hiszen nekem most ez az életem, ezt csinálom egész nap, erről tudok mesélni Neki.

Sajnos mindig ilyen volt:(

2015. jan. 16. 15:40
 9/32 anonim ***** válasza:
65%
Az a baj, hogy Magyarországon a jómódot kötelező szégyellni és el kell hallgatni, mert ha már van egy hitelmentes házad akkor megy a hátad mögött a kibeszélés. Én megértem hogy az empátia fontos, de egy jómódú ember sem élhet mindig az árnyékban csak azért, mert neki jobban megy, főleg ha azért meg is dolgozott. Az ember nem tehet arról ha a másik szegényebb, ha pedig ezt egy barát nem érti meg, akkor nem igazi barát.
2015. jan. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Nekem van nálam jóóóval tehetősebb barátnőm, én sose voltam á irigy. Ezért nem is tudom hova tenni ezt a dolgot.
2015. jan. 16. 15:41
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!