Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jó lenne igazi barátot találni...

Jó lenne igazi barátot találni. Szerintetek felnőtt korban ez még reális, gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Évek óta itthon vagyok és még leszek is.

Költöztünk is. Ismerősök elmaradtak.

Mindig is nehezen barátkoztam (most nem a felszínes csevegésekre gondolok, hanem komolyabb barátságra).

30 évesen család és gyerekek mellett vajon lehet még igaz barátra lelni? Vagy ez inkább fiatalabb korra jellemző, ahol van idő kiépíteni és utána vagy megmarad vagy nem? Ti anyukák mit gondoltok? Nektek megy az igazi, őszinte barátkozás? Ha igen, hol és hogyan?


2015. okt. 1. 16:38
 1/6 anonim válasza:

Szerintem lehetséges, csak kell hozzá két hasonló anyuja.

Merre laksz :)


Az én sógornőm is az ovis anyukával lett nagyon jó barátságban.

2015. okt. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
57%
Nekem nincs ilyen. De nekem igényem sincs rá. A férjem az igaz barátom. Persze vannak olyan barátok akikkel összejárunk, segítjük egymást ha úgy van, de az nem az amiről Te beszélsz. Az az igazi mély barátság nekem már nem hiányzik mert megtaláltam a férjemben.
2015. okt. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Budapesten lakunk. A gyerekek még nem járnak közösségbe. Kicsik még.Biztos, ha ovisok lesznek lesznek ismerőseink.
2015. okt. 1. 16:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet hát.


Nekem többnyire így alakultak a felnőttkori barátságaim:


-a gyerekesek: a gyerek hozott össze minket, van egy barátnőm, akivel a játszótéren ismerkedtünk meg évekkel ezelőtt, és azóta is megvan a kapcsolat, illetve ovis/sulis társak szülei közül is van pár, akikkel baráti a kapcsolat. Azonban ezek inkább a gyerekekről szólnak, nélkülük nem nagyon csinálunk közös programot (de ha találkozunk, nem csak a gyereknevelésről van szó, mindent ki lehet beszélni, míg a kölykök játszanak). Igaz, hogy péntek este pont az egyik anyukával megyek moziba, de ez ritka, hisz mindenkit leköt a család.


-a munkatárs: szerencse kell ahhoz, hogy az embernek jófej kollégái legyenek, de nem lehetetlen. Volt egy kolléganőm, akivel fél évig ültünk úgy egymás mellett, hogy nem beszélgettünk igazán magunkról, nem érdeklődtünk a másik iránt...aztán valahogy megtört a jég, már nem is tudom ki kezdeményezte, de nagyon megkedveltük egymást, kiderült, hogy közös hobbink is van. Évek óta nem dolgozunk már együtt, de a barátság megmaradt. A tanulság számomra, hogy jobban kell nyitnom az emberek felé...


-hobbik: amikor már egy ideje otthon gyerekeztem, úgy éreztem, nekem kell valami tevékenység, ami nem a gyerekekkel kapcsolatos. Érdekel az egészséges életmód és a sport, így csatlakoztam témába vágó csoportokhoz Facebookon. Egészséges életmód, Egészséges receptek, Fitnesz, Futás és még isten tudja hány kulcsszóra kerestem rá. :) Lett 1-2 csoport, ahol úgy éreztem, jó a közösség és be tudok illeszkedni. Innen is lett 2 barátnőm, akikkel tök jó közös programokat csinálni gyerekek nélkül (nekik nincs, nem is bánom, nekem egyszerűen szükségem volt az effajta kikapcsolódásra).



Szóval sok lehetőség van, csak keresni kell őket. Az biztos, hogy nem lesz olyan könnyű, mint a suliban, amikor ez magától jött. De nem lehetetlen! :)

2015. okt. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én találtam ilyet. Szülők között nem volt olyan sokáig, akivel igazi barátságba keveredtem volna, inkább csak felületes kapcsolatok. 8 éves volt a nagyobbik gyerekem, amikor összebarátkoztunk, és ez igazi barátság. :) Nem kerestem, így alakult.
2015. okt. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Simán lehet :) Három nagyon jó barátnőmet is akkor ismertem meg, amikor már gyerekem van. Kettőt úgy, hogy tanultam, ők szintén, és nagyon hamar nagyon jóban lettünk. A harmadikat a mostani munkahelyemen, együtt dolgozunk. Kiderült, hogy eléggé hasonló az érdeklődési körünk, aztán az ő párja, meg az én férjem is nagyon összebarátkoztak, szoktunk is sokat összejárni.


Mondjuk ilyen anyuka-barátnőim egyáltalán nincsenek, nem tudom, hogy más szülők hol ismerkednek össze egymással. A gyerek révén nem barátkoztam össze senkivel, illetve akik meg a barátaim (voltak már korábban is, vagy azóta lettünk barátok), azoknak sincs még gyerekük.

2015. okt. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!