Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetek, illetve ti mit...

Sajting kérdése:

Mit tehetek, illetve ti mit tennétek ebben az ügyben?

Figyelt kérdés

Van egy melankólikus személyiségű barátom, aki egy nagyon rossz kapcsolatban van mindenki más szerint. Ő is néha ha racionálisan látja, akkor belátja, hogy nem jó neki.De a lányért szinte mindent megtesz.

Én mint a barátja ezt nem szeretném tehetetlenül csak nézni, hogy egy olyan emberből aki sokkal többre vihetné, ilyen


dolgokat csinál olyan valakiért, akiről mindenkinek elég rossz a véleménye.

Nagyon rossz ezt minden nap látni, hogy feszült, ezért én is feszültségekkel vagyok tele, ami folytatódik folyamatosan.

És a legvégső esetben szeretném, hogy elköltözzön vagy esetleg én költözzek kollégiumba, de én nagyon rosszul érzem magam,


hogy sajnos csak ő az egyetlen igazi ismerősöm, barátom itt, akit most nem érdekel az egyetem.



Szeretném "megmenteni", hogy ne partis p*csa legyen belőle, mint a barátnője, hanem egy egyetemet végzett komoly férfi.

Én pedig a barátja voltam.


2015. okt. 7. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs sok beleszólásod. Én is ugyanígy vesztettem el a legjobb barátom, akivel gyakorlatilag felnőttem. 4 éve még ő maga mondta, hogy rossz a kapcsolata, és ki kéne lépni, aztán azóta nem is láttam.
2015. okt. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
életképtelen kis puha pö' ne fárazd magad az ilyenel nem lehet mit kezdeni
2015. okt. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezen a dolgon sokan keresztülmegyünk, akármelyik szempontot nézzük. De egy dolgot el kell engedned: nem menthetsz meg senkit/ mindenki csakis saját magát mentheti meg!

Még annyi esetleg igaz, hogy ha nyitott az ember, esetleg ad a közeli emberek véleményére, de pláne ilyen magánéleti ügyben ez is elég ritka.

Csernus Imrénél olvastam egyszer: ha vki kéri a véleményed hogy mit tegyen, akkor te tanácsot adsz, ha nem kéri a véleményed tanácsod de te ekkor is osztogatod, az okoskodás. És ezzel teljes mértékben egyetértek.

Ha x év múlva majd azzal jön, hogy miért nem szólt neki senki, miért nem nyitottátok fel a szemét, az is megeshet. De semmi bűntudat ne legyen akkor sem benned. Ha ilyen passzív, ha ennyire nem gondolkodik tudatosan, ha lételeme az önsorsrontás, NEM TUDSZ MIT TENNI :(

2015. okt. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De nagyon rossz ezt minden nap átélni, hogy nemtudok vele mit kezdeni, ő a lányba csak a saját elképzelt gondolatait látja, mert a lány nagyon primitív hozzá képest. Én mint kívülálló és a többiek, családtagok is látjuk ezt .

Akkor a legjobb megoldás, ha lesz*rom és reménykedem, hogy minél előbb rájön ?

2015. okt. 8. 10:18
 5/6 A kérdező kommentje:
Bár pont ez, hogy reménykedem ebből kezd nekem is lassan elegem lenni, de ugyanakkor nem akarom itt hagyni mert tudom, hogy később nagyon megfogja bánni, hogy így tönkreteszi magát.
2015. okt. 8. 10:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézd, tényleg az a helyzet, hogy mindenki csak magáért felelős. Lehet h ő is ezt látta otthon, vagy vmiért nem kapott olyan értékrendet ami alapján jól tudna választani. A társfüggőség sajnos ilyen, ráakaszkodik vkire, mert szerelmes abba az illúzióba amit ő maga kreált az illetőről, és aztán egyéni tűréshatártól függően, le lehet élni 1-5-25-50 évet úgy, hogy folyamatos kudarcok érik az embert. Elmondhatjátok neki te mint barát, vagy a családtagok hogy nem jó ezt létni és úgy látjátok nem tesz jót neki, de egyrészt ez sokszor csak olaj a tűzre, mert ő annál inkább kitart majd, másrészt lehet h türelmesen meghallgatja, de aki nem befogadóképes az ilyen infókra, az nem is fogad meg belőle semmit, konrétan mintha a falnak beszélnél. Esetleg valaha szakít mégis és akkor visszacseng h húú te már akkor is megmondtad, kár h nem akkor hallgatott rád. De ez minden. Erőszakkal nem tudjátok megmenteni.
2015. okt. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!