Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátnőm mellett egy senkine...

A barátnőm mellett egy senkinek érzem magam, mit csináljak?

Figyelt kérdés

A barátnőmet már 10 éves korom óta ismerem, valahogy összehozott minket a sors, sokat lógtunk együtt, pedig elég különböző stílusunk van. Ő inkább fiús, nagybátyjánál nevelkedett, aki mérnök, nagyon sok mindent megtanult a számítógépekről, technikákról nehéz élete volt, lehet hogy pont ezért lett talpraesett. Van 2 bátyja is, akikkel mindig fiús dolgokat csináltak, nagyon okos, egyetemet végzett.

Amikor elmegyek vele valahova, mindig feltűnik a pasiknak, mert vele el lehet beszélgetni az ilyen "fiús" dolgokról, nem sértődik meg semmin, jó humora van, amit a férfiak értékelnek is. Minden komoly párkapcsolatomnál (3 db volt eddig), amikor bemutattam az aktuális nagy ő-t a barátnőmnek, az este végén már ajnározták is, hogy milyen jófej. Persze velem is tudtak beszélgetni, de nekem mindig nagyon nehezemre esett az ismerkedés, az első hetekben nagyon félénk vagyok, ő pedig már fél perc után mindenkivel egy húron pendül.

A mostani páromat nagyon szeretem, de megmondom őszintén nem szívesen mutatnám be a barátnőmnek, mindkettőjüknek ugyanaz a végzettsége és a hobbija is, félek hogy túlságosan is jól megértenék egymást.

Szeretem a barátnőmet, de azt hiszem nem normális hogy ennyire féltékeny vagyok. Magától nem veszi észre hogy ez rosszul esik nekem, mert elég tapintatlan, most viszont nem tudom be merjem-e őket egymásnak mutatni.

Kattant vagyok vagy jogos a félelmem?



2015. okt. 8. 07:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

nezd, ha a pasi hozzád való, akkor mutathatsz akármilyen lányt neki be, nem fog elhagyni senkiert, mert teged szeret. de a barátnődnek is mondhatod, hogy kicsit féltékeny vagy rá, mert olyan jól kijon mindenkivel, mi a titka? szóval úgymond bòkolva, de mondd el neki, hogy téged ez kicsit zavar.

te ismered, ha tényleg jó barátnők vagytok, ennek nem kéne tabunak lenni.

de mint mondottam, ha a pasi csak azért belehabarodna, mert ugyanaz a végzettséguk, akkor később is elhagyna másért. én is aggodtam, amikor a baratnoimnek be kellett mutatni a baratomat.. mármint így van pár nyomulos barátnőm, és tudom, hogy van akinek be is jön a barátom. de nyilván tiszteletben tartottak a barátomat, hiszen barátok vagyunk.

amúgy ha a barátnőd ennyire szuper jofej, hogyhogy nincs még párja?

2015. okt. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

köszi a választ! már beszéltem róla neki erről, de nem annyira fogja fel, megérti de mit csináljon ha neki egyszerűen ilyen a személyisége?

amúgy volt már több barátja most épp nincs neki mert külföldön élt fél évet, és nem akart távkapcsolatot

2015. okt. 8. 07:26
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd békén a csajszit, hadd találjon olyan barátnőt, aki nem irigykedik, hanem tiszteli, és elfogadja olyannak, amilyen.

Nekem is volt rám féltékeny barátnőm, elég hamar leépítettem, mert a hátam mögött folyton ki is beszélt.

2015. okt. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

10-20 éves barátságon is lehet lazítani, sőt kell is, ha azt érzi az ember, hogy a másik nagyon a fejére nőtt, vagy nagyon más irányba halad. Kicsit ritkábban találkozzatok, te pedig kezdj el barátkozni más emberekkel mert előbb-utóbb biztos lesz néhány, aki hasonló beállítottságú, mint te.

Megértem a pároddal kapcs félelmeidet is, de ez nekem kicsit olyan mintha pórázt tennél vagy párodra, vagy barátnődre nehogy túl közel menjenek. Másfelől a szerelemben az ember megismeri a párja barátait is, időnként házibuli, közös találkozások. Ha ilyen a viszony, ez neked folyamatosan feszkót jelentene.

És úgy gondolom h a barátnőd talán nem is az az igazi örök barát lesz neked. Egy kedves, valaha közelálló ismerős. A barát az, akit éjjel is felhívhatsz ha segítség kell, és nem kell aggódnod hogy túl jóba kerül a pároddal.

2015. okt. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Dobni talán mégsem kellene. Beszélgessél vele arról, hogy ő hogyan látja, mi a gyengéje, mi nem megy neki, és akkor látni fogod a nyugtató tényt, hogy van amiben gyengébb, amihez nem ért, amiben nem ér fel veled az életben.

A helyedben önbizalom-erősítési célból arra is rákérdeznék, hogy ő mit gondol rólad, miért kedvel?

2015. okt. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem kéne így érezned, látatlanban is megmondom, hogy nem vagy senki. Biztosan neked is megvan az a dolog, amiben nagyon jó vagy. Valószínűleg a párod is, a barátnőd is azért szeret, mert van benned valami, ami benne nincsen. Előfordulhat persze, hogy nagyon jól megértik majd egymást és barátok lesznek, de ettől még nem valószínű, hogy a pasid elhagy érte. (Ha meg mégis, akkor előbb-utóbb úgyis lelépne, akkor inkább menjen előbb, mint később...)


"Magától nem veszi észre hogy ez rosszul esik nekem, mert elég tapintatlan"

Pontosan miért is tapintatlan? Csak annyit írtál, hogy mindig jól elbeszélgetett az aktuális pároddal és könnyen ismerkedik, okos, humoros. Ezek pozitív dolgok. Ha nem dörgöli az orrod alá, hogy jobb nálad, jobban szeretik a pasik stb. stb., akkor nem értem, mi esik rosszul...?


Ahelyett, hogy mindig a barátnőd értékeit nézed, fedezd fel végre a sajátjaidat. Ha tényleg igaz barátod, akkor ebben ő is segíteni fog.

2015. okt. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos én többször is voltam már a barátnőd helyében, vagyis a féltékenység "tárgya". bár semmi ok nem volt soha erre. Én éreztem a féltékenységet, és "tapintatos" voltam, sőt én is akkor még azt láttam megoldásnak amit a 6-os válaszoló ír, hogy segítettem a barátnőimet abban, hogy felfedezzék a maguk értékeit és ne hasonlítsák magukat sem hozzám sem másokhoz. Mondhatni sikeresen növeltem az önbizalmukat, cserébe kaptam, hogy a hátam mögött kibeszéltek, és a fájó pontjaimon - ami a "jófej" embereknek is van- belém martak.Így végül is az lett az ilyen nagy barátságok végső megoldása hogy elegem lett a sz...akodásból és megszakítottam ezeket a kapcsolatokat. Az isten mentsen meg a féltékeny barátnőtől.

Persze téged is megértelek, de nem a barátnő feladata hogy fejlessze az önbizalmadat azzal hogy tekintettel a te féltékenységedre csupa tapintatosságból összehúzza magát olyan kicsire hogy ő senki legyen és te legyél a valaki. Mert ez a titkos elvárás ugye, de ennek így semmi értelme. Mind ahogy az ilyen barátságoknak sem.

Utólag kiderült miközben én komolyan vettem a barátságot és a barátnőket szerettem, tiszteltem mert megláttam bennük azt amit ők magukban nem én a számukra csak féltékenységük "tárgya" voltam. Szóval tojtak arra, hogy én mit érzek mindezek közben.

Gondold át ezt a barátságot. Nem bízol sem magadban, sem a barátnődben, sem a barátodban.

A 6-os jókat írt.

2015. okt. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Te egyrészt lelkibeteg vagy! Féltékeny, valószínűleg műveletlen. (nem kellően művelt) Amit tehetsz, hogy olvasol, tanulsz, kultúrálódol, hogyha valaki szól hozzád ne állj halgass mint a kuka! A barátodat nyugodtan bemutathatod, mert neki Te tetszel. A barátnőd nem taointatlan hanem népszerű.

Máskor azzal kezdd a mondókát hogy 20 éves lány vagyok! Mert csak nagyon későn derül ki!

2015. okt. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. higgyétek el, tényleg jó barátnak tartom, kiegészítjük egymást, és én is nagyon sok mindent megtettem érte, nem akarok kihasználni, nem vagyok műveletlen, csak egyszerűen nem értek a férfiakkal szót, úgy mint ő.

Az hogy nem figyel és tapintatlan, csak azt jelenti, hogy hiába hozom fel neki ezeket a dolgokat, nem veszi észre magát. Nyilván nem várom el hogy kussoljon és ezáltal engem fényezzen, de volt hogy kínos sztorikat hozott fel például az egyik exemről az aktuális pasim előtt, mert épp szóba jött olyasmi ami akkor történt. Tehát akaratán kívül hoz néha kínos helyzetbe, nem is gondol rá hogy ezen én megbántódom és esetleg a barátom viccelődik majd a hallottakon. Szerintem a nők többségénél tabu az ex említése az új srác előtt, legalábbis az elején, ilyesmiket nem vesz ő észre, minden apróságra meg nem akarom felhívni a figyelmét, hiszen szeretem ahogy van, valószínűleg tényleg nincs elég önbizalmam, de ezen ez pont nem segít....

2015. okt. 8. 19:58
 10/12 anonim ***** válasza:

"Az hogy nem figyel és tapintatlan, csak azt jelenti, hogy hiába hozom fel neki ezeket a dolgokat, nem veszi észre magát. "

Nos ha így van akkor erre nyomatékosabban hívd fel a figyelmét, hogy ha fontos neki ez a barátság akkor figyeljen oda magára, szedje össze magát és hagyjon fel ezzel mert téged ez zavar, te ilyen helyzeteket nem akarsz többé, mert árt a kapcsolatodnak. Pont. Ha nem érti meg akkor nem is olyan "jófej".


Ám a kérdésednek ezt a címet adtad: "A barátnőm mellett egy senkinek érzem magam, mit csináljak?" és ez másik probléma, mi erre válaszoltunk. De nyilván a barátnődnek is vannak rossz tulajdonságai, hogy ez mennyire hat ki a te életedre azt te tudod, és hogy mennyire tudod vagy akarod ezt tolerálni.

Megint azt mondom, gondold te ezt át, mennyire fontos ez az ember neked, és milyen szinten, milyen minőségben akarod te ezt a barátságot folytatni. Egy barátság lehet nagyon mély, vagy lazább is, meg olyan is van hogy barátságok különböző okoknál fogva elhalnak, mert ahogyan összehozott a sors benneteket egy életszakaszban ugyanúgy szét is visz titeket.Szét élitek magatokat. Vannak egész életre szóló barátságok, de nem mind az. Mindenesetre ha ilyen gondjaid vannak és így érzed magad ebben a baráti kapcsolatban akkor ez már nem sok jóról árulkodik.

A gyerekkori barátságokkal az a baj, hogy amikor összehozott benneteket a sors akkor még más értékrend szerint hangolódtatok össze, volt ez rezonancia pont ami összetartott titeket.De idő közben mindketten változtatok és az ilyen változások sokszor azzal járnak, hogy a kezdetleges rezonanciapont megszűnik. Ha nem tudtok újra ás újra az idő múlásával egymásra hangolódni és a barátságban megújulni akkor romlás és bomlás a vég.Így van ez minden emberi kapcsolatban.

2015. okt. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!