Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért csinálja ezt a legjbb...

Miért csinálja ezt a legjbb barátnőm?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, irigy rám.Kezdjük ott, hogy én ötös tanuló vagyok, ő meg hármas-négyes, de nem azért, mert sokkal okosabb vagyok, hanem mert sokkal szorgalmasabb.Mégis azt látom,hogy ez zavarja őt, ha kikapok egy ötös dogát vagy csak annyit kapok tőle hogy "Ki gondolta volna? Úgyis mindig ötös írsz", vagy csak annyit mondd, hogy ügyes vagyok, de azt látom a szemében, hogy legszivesebben megütne vagy beszólna.Ha meg nem ért valamit, én mindig türelmesen elmagyarázom neki, de ha én nem értek valamit, megkapom hogy úristen de lassú a felfogásom, hogy lehet ezt nem érteni, pedig nem lett volna sok idő elmagyarázni a dolgot...A másik meg az, hogy nem azt mondom hogy szebb vagyok mert ez relatív, én őt szebbnek tartom magamnál, de az emberek nekem szokták mondani hogy de csini vagyok ma, és ezen mindig besértődik.Meg persze azon is, hogy nekem több barátom van, mert mindenkivel kedves vagyok, ő meg nem, és csodálkozik, hogy velem máshogy bánnak pl az osztálytársak, aztán elhordja őket mindennek, pedig nem is ismeri őket igazán.Ha én odamegyek egy pillanatra egy osztálytárshoz, mert odahívnak, rögtön megsértődik, de amikor ő megy oda máshoz, aztán direkt nem is szól hozzám, mert jaj, ő milyen jól elvan a másikkal és észre sem veszi hogy ott vagyok, az szerinte rendben van...Elegem van belőle,hogy mindig csak irigykedik rám, és azt hiszi, minden az ölembe hullik, meg hogy milyen tökéletes vagyok, és hogy nem érti meg, hogy marhára nincs igaza, mert nagyon is van bajom, amit talán kiszúrna, ha nem csak folyton féltékenykedne.Nem akarom hogy ez tökretegye a barátságunkat.Mit mondjak neki, hogy megértse, mi a helyzet? Olyan rosszul érzem magam emiatt, pedig nem vagyok hencegős, semmit se szoktam a szemére vetni, mégis elérte, hogy én érezzem magam rosszul.

2015. okt. 9. 18:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Eltérően magyarázzátok a "legjobb barátnő" fogalmát. A kérdező logikai alapon közelíti meg (a legjobb barátnő a legjobb az elérhető lehetőségek közül, de nem tökéletes), te pedig idealizálod (a legjobb barátnő tökéletes barátnő).
2015. okt. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
82%
Tökmindegy, azért ilyen mert ilyennek született. Vagy elfogadod, vagy nem.
2015. okt. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hát, azt nemtom, hogy mennyire értené meg, pl h megmondanád akkor neki ,hogy ez nem verseny, és te nem akarsz vele semmiben sem versengeni? Ne hasonlítgassa magát hozzád, ő meg lehet, hogy másban jó, de ha kiderülne, mi az amiben meg ő a jobb, te pedig nem haragudnál meg érte.
2015. okt. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

#11-es tökéletesen leírta, amit mondani akartam.

Én elfogadom őt, de úgy látszik, ő nem akarja elfogadni, hogy mind másak vagyunk.Ezt akarom valahogy megmagyarázni neki, hogy ahogy az utolsó válaszoló is írta, ez nem verseny, és én olyannak szeretem amilyen, nem kell jó tanulónak vagy nemtudom minek lennie.Úgyhogy ezt valahogy közölni is szeretném vele, köszi a tippeket:)

2015. okt. 9. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!