Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hónapos terhes vaok és a...

7 hónapos terhes vaok és a rákszűrésem p3-as lett.... és a doki betedint irt ami szerintem nem a legjbb ötlet! Valaki?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az előző terhességemnél strepto-bacit mutattak ki, miután antibiotikummal kikezeltek, heti 2x kellett megelőzésképpen 25. héttől betadin kúpot használni. 37. héten teljes egészségesen született meg a kisfiam.

Most ugyan nincs semmi bacim, de szintén 25 hetes babás vagyok és szintén heti 2x kell használni. Nem kellemes, de inkább ez, mint a legelső terhességemnél, amikor nem derült ki időben a fertőzés, és 31 hetesen szültem meg a nagyfiamat, aki hál Istennek, teljesen egészséges. Ezek után én nem gondolom, hogy árthat a dolog.

2011. aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

7hósan csináltak rákszűrést, ilyet még nem is hallottam! Mármint tudom, hogy csinálnak kismamáknál rákszéűrést, csak úgy tudtam, hogy még az első vizsgálatokkor, 6-8héten.

Nekem előző terhességemnél volt ugyanez egyébként, nálam is P3lett az eredmény- pedig előtte soha nem volt még ilyen eredményem. Valószínűleg valami fertőzés lehetett, vagy gyulladás, engem nem riogatott a dokim, nekem clion kúpot kellett 10napig használni, és utána egy alkalommal betadinos ecsetelést csinált a doki. Mint rákszűrésnél kitágította kicsit a méhszájat és úgy egy jól beáztatott betadinos vattapamaccsal bekente belülről a méhszájat és hüvelyt végig. Eztuán 5nap mulva ismételtük meg a rákszűrést és az már sima P2lett.

Remélem nálad is így lesz.

MInden jót neked!!

2011. aug. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 sumergo ***** válasza:

BETADINE a neve. Úgy tudom, csak az első trimeszterben nem ajánlják, de gyógyszerész ismerőseim szerint nyugodtan lehet használni akárkinek, mert a benne levő jód kötött formában van, így nem tud felszívódni belőle szinte semmi.


26+4 hkm

2011. aug. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!