Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érdemes ezzel bármit is...

Érdemes ezzel bármit is kezdeni, vagy tényleg hagyjam a fenébe? (részletek lentebb)

Figyelt kérdés

Hosszú évekig volt egy barátomnak tartott valaki az életemben. 8 hónappal fiatalabb nálam (ő most lett 25). Hét éve ismertem meg egy közös ismerős révén, viszonylag hamar összebarátkoztunk. Nem volt mindig zökkenőmentes a dolog, de úgy nagyjából jól megvoltunk. Az igazi problémák az utóbbi időben jelentkeztek, de ha alaposabban belegondolok, voltak már jelek korábban is (pl. másfél órás késéssel érkezik a megbeszélt találkozóra, hetekig nem képes felvenni a telefont...), de gondoltam, hogy ettől még nem kéne abbahagyni. Az utóbbi egy évben viszont hosszú hónapokig nulla kommunikáció volt köztünk (én próbálkoztam). Korábban is volt olyan, hogy csak akkor kellettem, ha neki valami problémája volt, fordítva ez már nem működött. Október elején írtam neki egy üzenetet, hogy mi van, mert hónapok óta (kb. április) nem beszéltünk semmit. Válasz: "ja, mostanában sok lett a dolgom". És ezzel el van intézve? Alapból eléggé fáj ez az egész helyzet, mert én elég sok időt és energiát belefektettem ebbe a barátságba, de ha közösen megegyezünk, hogy oké, hagyjuk abba, akkor az nekem megfelel, de ez a semmi eléggé bizonytalan. Tudom, hagynom kellene, hogy elhaljon teljesen, de valahogy azt nem érzem helyénvalónak. Még úgy se, hogy egy jó adag érzelmi kihasználás volt a részéről, melyre viszonylag későn jöttem rá.


Légyszi, csak konstruktív válaszokat írjatok, hülyeségekkel (pl. beszólogatással) ne raboljuk egymás idejét. Köszi :-)



2015. okt. 25. 00:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne a jó döntés, ha hagynád a francba. Egyértelműen egyoldalú a dolog, olyan emberért, aki nem érdeklődik felőled, ne strapáld magad, fordítsd az energiádat az igazi barátok felé. : )
2015. okt. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyik ilyen "barátommal" ugyan ez a helyzet alakult ki, azt mondta azért nem keres, mert ő nem olyan meg ha valakit érdekel akkor majd ő fogja őt keresni. Nem is akar az emberre ránőni, terhére lenni.

Egy idő után meguntam, hogy csak én keresem és az egész kapcsolat elég egyoldalúvá vált, sokat segítettem neki ha bajba volt, persze cserébe volt, hogy ő is intézett nekem dolgokat. Mondtam neki, hogy egyáltalán nem zavarna sőt írjon nyugodtan, mert kezdem úgy érezni, hogy egyoldalú az egész és úgy döntöttem nem keresem. Most már lassan 1 éve várom, hogy írjon és azóta sem írt és szerintem már nem is fog.

Szóval bármennyire is rosszul esik, de nyilvánvalóan ez a barátságnak hitt dolog valójában elég egyoldalú.

2015. okt. 25. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kommunikáld egyszer le vele ő mit szeretne e kapcsolattól, mert így igazából nincs is kapcsolat.

Ha olyan lesz eredmény, hagyd s ne probálkozz többé.

2015. okt. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Légy te is passzív és kész.
2015. okt. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!