Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek érdemes a végtörle...

Szerintetek érdemes a végtörlesztett svájci frankos hitel után kérnem az elszámolást? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Anno 4 milliót vettem fel (pontos dátumra nem emlékszem). az elején egy évig kb lejebb ment a törlesztőrészlet, mint a szerződésben le volt írva, aztán kezdett szépen felkúszni. 2010 végén végtörlesztettem, saját forrásból, akkor 2,3 milliót kellett kifizetni 180 Ft-os árfolyamon. Szerintetek érdemes kifizetnem a 10000 Ft-os elszámolási díjat, kaphatok vmennyit vissza?

2015. márc. 30. 08:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy a 10 000 ft-os díj befizetés csak 180-as arfolyamon, kedvezményesen végtörlesztett ingatlanhiteleseket terheli! Egyéb esetben a bankok automatikusan küldik meg az elszámoló levelet még a lezárt szerződéses ügyfeleknek is ( amennyiben a törvényben megjelölt 2009.07.26. napot követően szűnt meg).

Én megreszkíroznám, de igyekezni kell, mert MA jár le a határidő!

[link]


[link]

2015. márc. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez egy kicsit zavaros nekem. Te kedvezményesen (törvény által) végtörlesztetted a hiteledet? Vagy éppen 180 ft volt a svájci frank és úgy tisztáztad ki saját elhatározásból?

Vagy esetleg a dátumot írtad el, mert 2011 végén lehetett kedvezményesen végtörleszteni.

2015. márc. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
lehet 2011 volt :) 225 körül járt a frank, amikor lehetett 180 Ft-os árfolyamon végtörleszteni.
2015. márc. 30. 09:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ha így van akkor egy tízest érdemes kockáztatni.Kérdés még a futamidő alatt volt-e kamatemelés, mert ha nem, akkor én nem kérném.
2015. márc. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes. A végtötlesztéssel 575000 Ft kedvezményt kaptál. Kétlem, hogy ennél nagyobb hátrány ért az árfolyamrés, illetve a egyoldalú kamatemelés miatt.
2015. márc. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én is ezt akartam kérdezni érdemese befizetni a 10 ezret? 2007-ben 5,3 M vettünk fel 163 ft/chf körü lés 5,6 végtörlesztettünk kedvezményes 180ft/chf.
2015. márc. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az elszámolási törvény csak a kamatemelést és az árfolyamrést tekinti tisztességtelennek, az árfolyam emelkedésből fakadó terhet azonban teljes egészében az adósra hárítja.

Nálad a végtörlesztéskor ez pont fordítva történt. Akkoriban a törvényhozók az árfolyam emelkedés terhét szándékoztak csökkenteni, de a szerződés egyéb tisztességtelen részeit nem orvosolták.


Ha most kérsz elszámolást akkor képletesen az egyik zsebedbe töltenék, de a másikból kihúznák a pénzt. Egyelőre senki sem tudja, hogy összességében jól járnál-e.

Egy szakértő baráti áron kb. 50 eFt ért kiszámolná.

Ugyanezt a számítást a bank elvégzi 10 eFt-ért.

Tekints erre a pénzre úgy mint egy Lottó szelvényre.

A nyerési esélyed kb. 20% arra, hogy kb. százezret vissza kapjál.

Ha nyersz, akkor még a 10 eFt-ot is visszakapod.


Ha Erste hiteles vagy akkor azért jók az esélyeid, mert Ők számolták a legmagasabb árfolyamrést.

Ha OTP hiteles vagy akkor meg azért, mert Ők képesek voltak a kölcsönfelvétel másnapján kamatot emelni.

2015. márc. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!