Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátok jönnek-mennek. Igaz ez?

Barátok jönnek-mennek. Igaz ez?

Figyelt kérdés
Van egy pár ember, akiket régebben a legjobb barátaimnak neveztem. Aztán elsodort minket egymástól az élet, más iskolába járunk, máshol lakunk, nem beszélünk túl gyakran. De ez engem kicsit bánt is, és szerintem őt/őket is. Nem találkoztunk már több, mint egy éve, meg nem is beszéltünk már kb. fél éve. A másik barátommal még valamikor nyár elején beszéltem, azóta semmi... Viszont szeretném feléleszteni ezeket, mert igencsak hiányoznak (főleg az egyikük, akivel régebb óta nem beszéltem). Fura lenne írni nekik, esetleg közös találkozót megbeszélni? Van értelme legalább megpróbálni?
2015. nov. 24. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen szerintem van!!! Én örünék neki,én is ebben a helyzetben vagyok nagy vonalakban...
2015. nov. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem igaz, hogy jönnek-mennek.

Ritka, aki megmarad.

Kinövik egymást az emberek, más lesz az életük, nem egy területen dolgoznak, stb.

Később pedig belejátszhat az irigység is.

Érdekes volt a saját középiskolai barátaimmal, akkoriban én nem voltam egy bombanő, inkább kisegér, se a társaság központja, én voltam a jó barátnő, aki mindenkit meghallgat.

20 éves koromtól megtáltosodtam minden téren, akkorra értem be, vagy ilyesmi lehet.

Hát nagyon zavarta őket.

Nekem meg nagyon rosszul esett.

Életem első nagy csalódása volt.

Azóta nem veszem olyan komolyan az elmúló barátságokat, aki fontos, az megmarad.

2015. nov. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt igaz,másrészt nem.

Nekem is voltak olyanok, akik jöttek,aztán mentek,de a mai napig vannak 15-20 éves barátságaim, napi szinten beszélünk, bár még ők is mehetnek...

2015. nov. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyilván van olyan, hogy akár több évtizedekig megmaradnak barátságok, nem lehet kijelenteni, hogy nincs ilyen.


Viszont a barátságok 90%-a szerintem is jön-megy. Az én életemben még nem volt olyan barátság, ami nem múlt volna el előbb-utóbb. Máshová kerülnek az emberek, mással foglalkoznak, családjuk lesz stb., más fogja őket érdekelni - így sok baráti kapcsolat eltűnik, elhalványodik, megritkul, megszűnik. Jönnek helyette más barátságok, de azok is idővel erre a sorsra jutnak. Személy szerint én nem hiszem, hogy nekem valaha is lesz olyan barátom, akivel életem végéig nagyon jóban leszek, mindig összejárok vele, és minden titkomat megosztom vele stb. Pedig szeretnék ilyet, de jelenleg sincs ilyen. Csak haverjaim vannak, akikkel néha beülök ide-oda, illetve munkahelyi barátok, de ezek egyáltalán nem olyanok, mint a gimis vagy az egyetemi "együtt fetrengünk a hányásban és lihegünk a csajok után" típusú országos barátságok.

2015. nov. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy még írok, de eszembe jutott még valami. Volt egyetemista koromban egy nagyon jó barátom, egy lány... (én fiú vagyok). Nagyon jóban voltunk éveken keresztül, azt hiszem, életemben ő volt eddig a legjobb barát. Amikor megismerkedtünk, akkor rá akartam hajtani, de kiderült, hogy pasija van. Amikor szakított a pasijával, akkor meg ő hajtott rám, de én akkor már elkönyveltem barátnak... Na, mindegy, így soha nem volt közöttünk semmi más a barátságon kívül. Amolyan lelkitársak voltunk, mindent el lehetett mondani neki, nagyon intelligens és megértő volt. Viszont 4 éve elkerültünk mindketten az egyetemről, és azóta egyszerűen nem beszéltünk egymással. Egyszer ráírtam face-n, de semmi, csak felületes dolgokat írt vissza. Ez nagyon rosszul esett, és úgy látszik, örökre megszakadt az egész, pedig ő nagyon fontos nekem, ha megjelenne előttem, esküszöm, magamhoz ölelném. De úgy látszik, őt már nem érdeklem.
2015. nov. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!