Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátok mindig csak jönnek...

Barátok mindig csak jönnek mennek, de ennyire gyorsan?

Figyelt kérdés

Mindig is nehéz volt nálam az ismerkedés. Vagyis pontosítok: a normális, megszokott ismerkedés, barátszerzés.

Mivel nagyon hamar elbízom magam, hogy az illető a barátom lehet, illetve több a közös bennünk, így már biztos vagyok benne, hogy kitart mellettem.

Ezek a kapcsolatok maximum 2 hétig tartanak. Én keresem őket, de ők sose írnak... amikor megígérik, hogy majd lesz találkozó, lemondják, és teljesen bezárkóznak. Persze emellett azt látom, hogy lett még 4 másik jó barátja, amiért nem irigykedek, csak nem értem, engem miért "hagy el" így mindenki?

Mindig kitettem eddig a szívem, lelkem nekik, azt se tudtam mivel kedveskedjek.. sokan ezt nem értették (pedig csak szívből tettem), és inkább elpártoltak mellőlem.

Abban biztos vagyok, hogy ezt a tulajdonságomat, hogy ragaszkodok emberekhez, és szívesen adok nekik, anyukámtól örököltem, ő is pont ilyen. Neki sincsenek barátai.. csak olyanok, akik valamiért cserébe segítenek neki (pénzért..).

Rosszul csináltam eddig? hogyan barátkozzak mégis, hogy ne ez legyen a vége? egy barátom sincs, 23 éves vagyok és lány.


Nagyon sokszor magányos vagyok, mert nem tudok kivel hülyülni, vagy megosztani azt, ami fáj...


2015. febr. 2. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek megijednek, furcsán, bizalmatlanul tekintenek manapság az őszinte, kedves emberekre, legalábbis a túlnyomó többség biztosan.


Próbálj kicsit visszafogottabb lenni, ne ilyen lehengerlő és ne éld bele magad egyből a barátságotokba, egy barátság kialakulásához azért több idő kell, mint pár hét, idő kell ahhoz, amíg megismeri két ember egymást.


Ha szeretnél még kérdezni, vagy beszélgetni akár, akkor írj privátot nyugodtan! :)

2015. febr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Felnőtt korban a legtöbb ember már csak érdekbarátságot köt.Én ezt tapasztalom.

Szerencsére nekem van egy gyerekkori barátnőm,együtt jártunk már óvodába is.Neked nincs ilyen gyerekkori barátnőd?

2015. febr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előbb ismerd ki a másikat,egy barátsághoz nem pár nap vagy pár hét kell,hanem inkább hónapok.


Hogy mondjak példát járok tanfolyamra(kutyakozmetikai) Van rajtam kívül 2 tanuló a helyen.Közös bennünk a kutyák iránti szeretet,meg hogy ezt a szakmát szeretnék elvégezni.Párszor voltam velük együtt ,csak heti 2x van gyakszi.Sokat beszélgetünk,segítünk egymásnak.De abszolút nem érzem,hogy egyikkel is barátnők lehetnénk.Egyrészt azért,mert ők nem úgy nyitnak felém.Szóval ahogy elkezdek kanyarodni más témában,nem tűnnek túl érdeklődőnek stb stb.Pedig,kedves,barátságos,érdeklődő vagyok,de nem túlzottan.


Szóval,hogy van vkivel pár közös dolog az semmit nem jelent.


Én legjobb barátnőmet úgy találtam meg vagy ő talált rám,hogy egy helyen dolgoztunk,sokat osztottak be minket egymás mellé.Eleinte én annyira barátkozni se akartam vele,mert nagyon unszimpatikus egy csaj volt.Viszont észre vettem,hogy közvetlen meg más mint a többiek,mintha csak érezte volna,hogy mi jó barátnők lehetünk.Sok mindenről eltudtunk beszélgetni.Aztán eltelt két hét és meló után már nála kávéztam.Onnantól kezdve pedig minden nap egymásnál voltunk. Azóta eltelt kb 1,5 év és legjobb barátnők lettünk.Hogy igazán azt mondjuk a másikra,hogy barátnő 3-4 hónap telt el.Akkor eleinte sokszor volt bajban én mindig mellette álltam.Aztán onnantól kezdve bármibe benne voltam amibe ő is.Segítettem ha kellett.Furán fog hangzani,de kb semmi közös nincs bennünk. Jó mikor megismerkedtünk akkor az,hogy a munkahely,meg hogy pénztelenség,meg vhol ő is elakart költözni otthonról én is.Szóval az elején voltak közös pontok.Mára már csak az emlékek,közösen átélt dolgok azok amik megegyeznek más nem nagyon.Igazából ami nagyon össze köt minket,hogy én mindent tudok róla és ő is rólam.Olvasunk egymás gondolataiban.Egymásban bízunk csak meg,egymás tárasságában engedjük el magunkat igazán.Szóval minket ezek kötnek össze igazán.


Merre felé laksz amúgy?


22/L

2015. febr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!