Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátságban van szünet?

Barátságban van szünet?

Figyelt kérdés

Összevesztem legjobb barátnőmmel tegnap és azt mondta,hogy tartsunk szünetet és ha majd úgy gondoljuk mindketten keressük a másikat. Igazából én már nem sok értelmét látom a barátságunknak főleg az utóbbi 1 hónap miatt. Így én úgy gondolom nem fogom keresni. 2 éve vagyunk barátnők,de sose tudta elfogadni,hogy én egy félénkebb típusú lány vagyok. Nekem nincsenek barátaim,csak ő. De nekem 1-2 barátom volt világéletemben. Nekem nem kell sok. Számára ez is fura volt. Mind1. Nekem is elegem lett,hogy a fejemhez vág egy csomó mindent és mélyen a lelkembe gázol,napokig szarul érzem magam. Oké barátok nem azt mondják amit hallani akarunk. De lehet ezt szerintem szebben is.


Fura volt ez a szünet dolog. Párkapcsolatban hallottam ilyenről. De,hogy barátságban van ilyen arról nem.


2015. dec. 2. 08:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Simán lehet, főleg ott ahol mindkét fél erős egyéniség. Hosszútávon pont az ilyen barátságok maradnak meg, nem pedig azok ahol az egyik fél akárcsak egy kicsit is alárendeli magát a másiknak. Pl. sokkal őszintébb magatartás az ha két barát összeveszik azon, hogy egyikük kihalássza azt a csajt, amilyéknél a másik is próbálkozott
2015. dec. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

folyt.

...mint az, ha egy bénább barát azt mondja, hogy visszavonul (esetleg nyíltan korábban sem mert nagyon próbálkozni), és utána pedig nem kimutatva nagyon irigykedik sikeresebb barátjára.

Húgomnak is azok a barátnői maradtak meg, akikkel nyíltan rivalizált, nem pedig azok akik kiskutyájaként viselkedtek (ezekről derült ki, hogy a háta mögött nagyon alamuszik voltak, olyan dolgokat elpofáztak róla, amit barátnőinek bizalmasan mondott).

2015. dec. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Itt ő erősebb egyéniség,én gyengébb.

Én 1,5 évig kb ugrottam ahogy szólt, több mint fél éve pedig kezdtem fel venni vele a harcot és kiálltam magamért. Ez szerintem neki nem tetszett,hogy már nem azt csinálom amit mond. Ezért is vesztünk össze tegnap.

És én vissza vonulnék ebből a barátságból,mert nincs értelme,most már. Szerintem eddig se sok volt ha vissza tekintek.Rengeteget veszekedtünk 2x volt olyan,hogy végleg megszakítjuk a barátságot,de egyszer én nyaliztam neki,másiknál meg ő nekem. De volt,hogy két hétig nem beszéltünk. Nem tudom mi lesz ez után. Szeretem meg minden, sok jó emlékünk van, mindig egymás mellett voltunk ha baj volt. De vhogy úgy érzem ő is változott én is változtam.Nekünk ez már nem megy.Nehéz lesz őt nem keresni. Mivel napi szintes kapcsolatban voltunk,bár az utóbbi időben nem.

2015. dec. 2. 09:30
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor egy kis szünet most ne zavarjon, 1-2 hét múlva keresd, de ne nyalizva. Próbáld arra terelni a barátságotokat, hogy ne kis pártfogoltjának érezzen, hanem vele egyenrangúnak. Egy ilyen barátság a Te személyiségedet is esősítené. Persze utána sokkal több dolgon fogtok a jövőben is összeveszni, de jellemesebb ilyenkor nyíltan szót adni sérelmeiteknek, mint kifelé szerepet játszani, úgy hogy közben meg negatív érzelmeid vannak a másik felé.
2015. dec. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mint írtam én nem szeretném keresni. Nem látom értelmét a barátságunknak. Sokat fejlődtem mellette,pont mert erős jellem. De amilyen szintű változást szeretne látni rajtam én már úgy nem fogok megváltozni.Az már nem én lennék.Én nem vagyok társasági lény, 1-2 barát nekem elég,szeretek időnként egyedül lenni. Tőlem meg elvárja,hogy legyen egy csomó barátom, baráti köröm. Nem szeretem az embereket sem,utálok közösségben lenni. Ezt pedig rám akarja erőltetni. Nem érti meg,nem fogadja el,hogy én nem vagyok társasági lény.Most benézte,mert én ugyan nem fogom keresni(hiába nagyon nehéz lesz neki,nem írni) de megpróbálom elfelejteni.

Szünet meg minek? vagy maradjunk barátok vagy ne.Most 1-2 hétig ne beszéljünk utána meg döntsük el,hogy akarjuk e folytatni vagy sem? Nem párkapcsolat ez.Ott lehet ilyen szünetek működnek. De barátságba? Na mind1. Lesz ami lesz.

2015. dec. 2. 14:58
 6/11 anonim ***** válasza:

Pedig nem biztos hogy rossz érzésű lány, csak mert egy kis életet akar rázni beléd, és hajt hogy legyél társaságibb lény.


Hasonló kérdésre írtam korábban itt 9-es és 14-es hozzászólásra.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

2015. dec. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
javítás: 9-es és 14-es hozzászólást írtam én.
2015. dec. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

De ha nem szeretnék az lenni ebben az undorító felszínes világban?


Elolvastam a hozzászólásokat,ne haragudj nem tudok neked igazat adni. Miért a külső alapján kéne bárkit is megítélni?


Speciel nekem se volt sok barátom a gimiben,lehet pont az öltözködésem miatt.De nem vagyunk gazdagok,nem futotta sose márkás dolgokra,mindig használt vagy kínai ruhát vettünk,mert erre volt pénzünk.

Akik meg ennek ellenére is barátkozott azzal meg le a kalappal. Sőőt mai világban nem is értem miért ennyire felszínesnek lenni.


Oké segíteni akar,hogy társasági lény legyek,de nekem nincs szükségem erre. Én nem érzem jól magam ha vagyunk vagy 6-10en és úgy megyünk bulizni vagy úgy lógunk. 1-2-3 ember bőven elég!


Nem leszek birka mint a sok idióta,hogy jajj sok kamu barát meg jajj divat. Mindig is cartam a divatra.


De mondjuk nem tudom a linkelt kérdéshez mi köze az én kérdésemre.


De azért köszönöm a válaszokat! :)

2015. dec. 2. 16:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha az "egész felszínes világ" helyett csak környezeteddel próbálnál jóba lenni. Ez könnyen sikerülhet akkor értelmesebb embernek is, ha jól tanul, mert akkor már gimis, egyetemi éveit nem hülyék közt tölti, később pedig normális munkahelye lesz, plusz szabadidejét is értelmes programokkal tölti, ahova már jellemzően szintén nem hülyék mennek.
2015. dec. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Rendes munkahelyem van, jóban vagyok mindenkivel,csak sajnos 20-30 évvel idősebbekkel vagyok.

Minden munkahelyen tök jól elvoltak a legtöbb emberrel. De sehol sem találtam barátokat,leginkább az életkor miatt.

Csak első munkahelyen a mostani vagy már ex legjobb barátnőmet :D

2015. dec. 2. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!