Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szóvá teszed a hanyagolást a...

Szóvá teszed a hanyagolást a barátságban, vagy kivársz?

Figyelt kérdés

Kényes dolog. (lehetőleg segítő/tapasztalt hozzászólók kommentjeit kérem)

Ugyanis saját tapasztalatom is az, hogy a "számonkérés" nagyon a visszájáról sül el. Bennem is ellenállást gerjesztett régebben, ha valaki kevestellte amennyit foglalkozom/találkozom vele.

Ugyanakkor elemészt a szomorúság és ezen felül nagyon le is húz az, hogy akit legjobb barátomnak tartok, mintha eltávolodott volna tőlem.


Míg korábban nem telt el szinte 2-3 óra anélkül, hogy írnánk egymásra, heti több alkalommal találkoztunk, minden hétvégén sok közös programot csináltunk, most meg valahogy alig van kapcsolat közöttünk.


Nem vagyunk összeveszve egyáltalán, de valahogy kezdem úgy érezni, hogy nekem fontosabb a barátságunk mint neki.


Sok dolga van, tény, becsajozott, tény, de azért ha valaki fontos nekem, akkor akár a melóhelyen a wc-re kiviszem a telómat és írok rá, vagy akármennyi dolgom van, megszervezem, hogy legalább egy hambizabálás 10 perce erejéig összefussunk.


Az elmúlt fél évben szinte sülve-főve együtt voltunk, az utóbbi hónapban meg minden fiszimfassom dolog fontosabb neki.


Eddig nem említettem, hogy hiányzi, hogy kicsit sértően leszarósnak érzem, de egyre jobban érik bennem.


Ami a kérdés, ha más is járt így, hogy mit tett?

-nyelte inkább a mérget és a patikamérlegen kiadagolt kontakotokhoz jó képet vágott?

-megmondta a véleményét akár annak árán is, hogy a másik számonkérésnek vette?

-ő maga is eltávolodott és végleg elkezdte leépíteni a barátságot?

-elkezdett "kepeszteni" azaz a másikhoz képest jobban, intenzívebben keresni a társaságát a barátnak, hátha helyreáll a dolog?


Vagy egyéb megoldások, tapasztalatok?



2015. szept. 15. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:

En olyan tipus vagyok, aki nem szokott jatszmazni - ha valami nem tetszik, megbeszelem az adott illetovel, higgadtan, normalis hangnemben. Talan ezert is vannak olyan evtizedes baratsagaim, ahol egy veszekedesre sem emlekszem.


Az mas teszta, hogy a sulve-fove egyutt lettol, parorankenti uzenetvaltastol, allando 'egymas s-ggebel logastol' a hideg is kiraz, akar baratsagban, akar kapcsolatban, mar ezt olvasva is rosszul lettem :D


Nincsenek mas barataid, akikkel lekothetned a felszabadult idod? Esetleg valami hobbi, egyeb elfoglaltsag? Lehet sok volt ez is a baratodnak, es hiaba kedvel,egesz egyszeruen kicsit tobb ter kell neki.


En leulnek megbeszelni vele azt, ami bant, ha magadban tartod akkor csak noni fog benned a feszultseg az semmi jora nem vezet, egyszer robban majd ki, es akkor minden hidat felegetsz.

2015. szept. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem teszem szóvá, felesleges. Főleg így, hogy új csaja van, ilyenkor természetes, hogy sülve-főve vele akar lenne eleinte, majd lehiggad. Inkább "ravaszkodnék", olyan programokat szerveznék, amikről tudom, hogy érdekli őt és lehetőleg olyankor, amikor a csaja nem ér rá, tehát nem érezné úgy, hogy tőle veszi el a velem töltött időt. Na ha ezekre is rendszeresen nemet mond, akkor gondolkodnék el és kérdeznék rá, hogy akkor most konkrétan velem van baja, vagy mi a faß..?
2015. szept. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Na, ez nagyon érdeke,s hasonló helyzetben vagyok. Én arra jutottam, hogy írásban nem zargatom már, mert az tényleg zaklatásnak tűnhet. Személyesen rákérdezhetsz. Kérdezz rá 1x, max 2x, de többször szerintem ne. A végén attól leszel idegesítő, hogy folyton kérdezgeted, idegesíted-e.
2015. szept. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!