Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Általában az emberek azt...

Általában az emberek azt várják el, hogy megfelelj nekik, vagy inkább azt, hogy türelmes/bizalmas légy velük?

Figyelt kérdés
Elég sok csalódásaim, tévhitem, negatív érzelmi élményeim állnak a kérdés mögött, mert ritkán tudok igazán megbízni másokban, sokszor nagyon hisztériás vagyok, türelmetlen. Nem szándékosan, csak olyankor, amikor kihozzák belőlem, de úgy érzem, hogy elkellene viselnem, engednem a fájdalmakat. Sosem tudom igazán, hogy amikor valaki, akitől nem vártam volna, ellenszenves velem, türelmesebbnek kellene lennem, mert "egyszer elmúlik", vagy tényleg nem tetszik neki valami számomra értelmetlen dolog, ami miatt sosem lehet jó? A "legjobbnak" nevezett kapcsolataim is tönkremennek elég könnyen.
2015. dec. 15. 19:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Bár sokszor én is hajlok arra, hogy megfeleljek nekik, nem erről van szó, de van egy pont, amikor teljesen úgy érzem, hogy semmi értelme az egésznek, talán olyankor másokhoz hasonlíttatom magam.
2015. dec. 15. 19:49
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, sokan azt hiszik, hogy a világ körülöttük mozog, ők sz@ták a spanyol viaszt, más nem tudhat jobban dolgokat...


De nem szabad nekik engedni, mert rád telepednek és elnyomnak.

2015. dec. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát én nem tudom, csak azt, hogy sosincsenek "normális" barátaim, illetve olyanok, akiket normálisnak tapasztalok és nem úgy viselkednek velem szemben, mintha "ők szarták volna..".

Nem tudom, hogy mit érez mindenki, aki a közelembe kerül, mondhatnám azt, hogy "én engedem", de nem hinném, próbáltam úgy állni hozzá, hogy nem engedtem, ennek sértődés lett a vége. Az a benyomásom, hogy megkell szoknom, valamiképp alkalmazkodnom

2015. dec. 15. 19:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Talán az emberek azt akarják hallani a másik féltől amit hallani akarnak. (szerintem ez felszínes és értelmetlen kapcsolat)
2015. dec. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

# 2 .. Mi van, ha véletlenül te is azt érezteted velük, hogy ők nem tudhatják jobban a dolgokat, és te jobban tudod:D


# 4/ Szerintem is, bár azt sem tudom igazán, milyen egy értelmes kapcsolat, jó volna megtapasztani..Én úgy érzem, az is sokat számít, ha türelmes vagyok, és nem reagálom túl a dolgokat, de mindenki ezt teszi, nem tudom, hogy lehet kezelni

2015. dec. 15. 20:08
 6/8 elwera ***** válasza:
Hogy más mit vár el azt nem tudom, de én azt, hogy türelmes, bizalmas legyen velem. Ezt jól megfogalmaztad. És ne legyen tolakodó.
2015. dec. 19. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Persze, ez alap!:)

De hogy miért érzem úgy, hogyha "tolakodó" lennék, az egyenlő azzal, hogy ellenszenves is,.. azt nem tudom.

De csak azon kevés emberekkel fordul elő ez a probléma, akikről azt hiszem, hogy "igaz barátok", és máskor ők is úgyanúgy tolakodnak, nem értem.

2015. dec. 19. 07:44
 8/8 A kérdező kommentje:
bár a kérdés lényege, hogy megéri-e türelmesnek lenni? mi jó származik belőle..?
2015. dec. 19. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!