Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek durva volt a...

Szerintetek durva volt a reakcióm?

Figyelt kérdés

Nemrég találkoztam egy barátommal. Róla tudni kell hogy az átlag középosztályba tartozik a családja. Nem gazdagok, de nem is szegények. Szóba jöttek az ünnepek és hogy ki mit vásárolt ajándéknak. Nem akartam dicsekedni, de végül kihúzta belőlem hogy húgomnak egy új TV-t veszek karácsonyra. Erre rákezdett hogy hát aki ilyen jól él hogy ezt megteheti annak könnyű, de gondolhatnák arra is hogy mások esetleg ilyen nem engedhetnek meg maguknak sőt ő örül ha valami apróságra futja majd neki és nem kell itt anyagiaskodnom. Szinte lecseszett hogy én őket rossz színben tüntetem fel. Ezt egy kicsit (nagyon) rosszul esett és kiborultam. A fejéhez vágtam hogy nem én megyek be minden másnap suli után a Burger kingben megenni két menüt, napi egy doboz cigit sem én szívom el, nem én veszek minden héten új zenekaros pulcsit, és nem én voltam a nyáron két fesztiválon is és suliidőben se én járok minden szombaton inni. Ehelyett én már tavasszal suli mellett dolgoztam, a nyáron egyszer voltam strandon míg ő két hetet fesztiválozott aztán egy hetet balatonon töltött míg én lehet hogy csak minimálbérért diákmelón de akkor is dolgoztam napi 8 órát. És az ajándékok amiket veszek azok abból a pénzből vannak amiért én megdolgoztam, csak ő cseszett dolgozni ehelyett inkább a szülei pénzén szórakozott szóval ne csodálkozzon ha ilyenkor vannak olyan dolgok amikre nem futja, de én meg misztikus módon megengedhetem magamnak. És ez nem azért van mert gazdag családból származom hanem mert nekem nem volt büdös a munka és majd tizennyolc évesen nem akartam a saját hülyeségeimre anyámék megkeresett pénzét költeni, akkor se ha szívesen adnak.

Amúgy semmi bajom nincs a sráccal, de ez a megnyilvánulása és hogy meg akarta mondani hogy költsem el a pénzem ilyen dolgok mellett nagyon kiborított.

Szerintetek jogos volt vagy durva voltam?

17/F


2015. dec. 23. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jogos volt, és nem volt durva. Irigy. Ő volt a bunkó.
2015. dec. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha valaki nekem mondott volna ilyesmit, még durvábbat is kapott volna. Te még kifejezetten kedves voltál :"D
2015. dec. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jogos volt, hogy kiakadtál.

Meg ahogy írtad, nem te akartad elmondani, csak ő kiszedte belőled. Miért? Hogy utána nyafoghasson?

2015. dec. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"de gondolhatnák arra is hogy mások esetleg ilyen nem engedhetnek meg maguknak"

És akkor mi van, ha mások, pl. ő, nem engedhetik meg maguknak? Ne vegyél a saját, becsületesen megkeresett pénzeden ajándékot a húgodnak, mert jaj, más örül valami kis apróságnak is? Ez nevetséges hozzáállás. A barátod anyagias és bunkó is, jól tetted, hogy lehordtad.

2015. dec. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megérdemelte.
2015. dec. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!