Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnék könnyebben...

Hogyan tudnék könnyebben barátkozni, közvetlenebb lenni?

Figyelt kérdés
Régen eléggé nyitott voltam, amíg nem csalódtam 1-2 "barátomban", azóta kissé zárkózott vagyok és elég nehezen tudok megnyílni, jól elbeszélgetni ismeretlenekkel :/ Ti hogy csináljátok? Szeretnék új embereket megismerni, új barátokat szerezni, de amíg ilyen vagyok, addig kb. esélytelennek látom ezt.
2016. jan. 4. 17:40
 1/2 anonim válasza:

Elég nehéz kijönni a komfortzónából, de nem lehetetlenség. Hogy mi lenne kézenfekvő módszer az eléggé emberfüggő. Én régebben azt csináltam, hogy internetes fórumokon próbáltam többet kommunikálni, olyan témákban, melyek engem is érdekeltek. Az egyiken volt egy olyan játék, hogy közösen írtunk egy történetet, és mindenki egy-két mondattal szállhatott be - ez fejlesztette a csapatmunkára való készségemet. Utána (még mindig az interneten) találtam pár barátot, rövid leveleket váltottunk. A valós életben szintén a legegyszerűbb módszerekkel kezdtem, segítségemre voltak a testvéreim, akik előtt nem szégyelltem magam. Barkóbáztunk,vicceket meséltünk, kifiguráztuk magunk között a tanárokat. Az ilyen egyszerű gyakorlatok segíthetnek neked, az a fontos, hogy eleinte ne várj el túl sokat magadtól, és ne csüggedj, ha nem haladsz valami fényesen, mert hosszú folyamat, amíg megtanulsz újra bízni az emberekben. És persze annak is adj időt, hogy valakivel komolyabb témákról kezdj beszélni, inkább legyél óvatos, mintsem megismétlődjön a régi nóta.

Remélem egy picit a segítségedre voltam. :)

2016. jan. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 krisz vok csááá válasza:
Én nekem vanak haverjmivele sokan le néznek mivel kicsit vissza húzódó vagyok (emiat nem merem a csajokat sem meg szólítani)
2016. jan. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!