Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nincs egy igaz barát...

Miért nincs egy igaz barát manapság?

Figyelt kérdés

az a baj hogy azt vettem észre, h manapság már senkiben se lehet megbízni. nagyon kevésszer volt lbm,de érdekes módon mindegyik lelépett mellőlem,vagy találtak egy új barátot maguk mellé,és gerinctelen módon engem köpkőködtek, hogy velem van a hiba,és azért szünt meg a barátság,mert hogy elv. én "elhanyagoltam" őt,de amikor megakartam vele beszélni, észre se vett konkrétan engem, és látszott rajta,hogy nem akar már velem jóba lenni,jobb neki a másik lánnyal lenni..de nem értem, én annyit tipliztem érte,de épp ez az, hogy ő került engem nagy ívbe,nem hívott engem sehova sose,sose várt meg,nagyon görcsössé vált már ez az egész barátság így,azért mondtam ezt, hogy jó, befejeztem,mivel nem leszek én senki talpnyalója..és ez gondolom neki lesült,és minden köcsög dolgot mondott rólam, hogy én sose voltam igaz barát, nekem mások sokkal fontosabbak mint ő..de nem vágom basszus..miért ilyen igazságtalan velem? eddig sose volt problémánk,igaz nem is voltunk annyira erős barátságban régebben,de azért számíthattunk egymásra, és most is így volt,de ebbe az évbe teljesen az került előtérbe ,hogy hogyan tegyük tönkre a másikat úgy,hogy leszarjuk,meg a pia..

ez igaz barát szerintetek? miért jó a másikat tönkretenni? félévig voltam depressziós emiatt,az új évre,hálistennek kigyógyultam,de néha még visszajön ez a lelkiismeretfurdalás,és szomorúság,hogy a páromon meg a testvérem és szüleimen kívűl egyáltalán nem számíthatok senkire...hiányzik egy lb, akivel szinte majdnem ugyanolyanok vagyunk,eltudunk beszélgetni és hülyülni bármiről,elmegyünk szórakozni együtt és sose csalódok benne!! mert ez,hogy már a második legjobb barátságom megy tönkre,ez elég fos érzést kelt bennem,úgy érzem én vagyok a hibás, amiért mindenki inkább eltávolodik tőlem..tavaly szinte majdnem mindenkivel jóba voltam,sose volt olyan,hogy egyedül lennék..ma meg ez már mindennapossá vált..odamegyek term. emberekhez,de valakik nem kiváncsiak rám,valaki meg ugy néz rám, mint a mosott sz...rra!! pedig külsőre mindig adok,magas,vékony,hosszú szőke hajú,izmos lány vagyok,próbálok mindig szépen felöltözni,és belsőre is érdekess akarok lenni,meg vicces... érdekes edzőstársaim tudják ezt rólam,csak az osztályom felejtette ezt el gondolom lassan két év után...

szerintetek mi befolyásolhatja hogy nincs igaz barátom? hogyan alakul ez ki? mit kéne tennem,hogy szimpatikus legyek,és ne utáljanak a körülöttemlévő emberek? ::(



2016. jan. 10. 17:41
 1/6 A kérdező kommentje:
17 leszek pár hét múlva..ha ez számít
2016. jan. 10. 17:44
 2/6 bigshow válasza:

ez eléggé érdekes amit leírtál és sokáig lehetne boncolgatni a témát.

bár a régi barátságaidhoz nagyon nem lehet hozzá szólni.

de ez lehet a te hibád, lehet az övéké, de ezen ne rágódj

ha te úgy érzed hogy mindent meg tettél azért hogy az osztálytársakkal/ismerősökkel...(stb) baráti kapcsolatot alakíts ki akkor valószínű nem benned van a hiba.. még az is meglehet hogy csak simán irigykednek rád, külső/belső értékek miatt.

2016. jan. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, hát még mindig keresem a megoldást,de azért fáj ez h egy életen át kitartó barátot nem lehet találni :)
2016. jan. 15. 21:57
 4/6 Boboooo90 válasza:
Szeva. Hidd el, hogy van. Előbb utóbb mindenki megtalálja a lelki társát. Én 5 éve ismertem meg, eleinte nem voltunk egymásnak szimpatikusak, aztán ez megváltozott. Nem is bízom meg másban annyira, mint benne. Az életemet adnám érte. Annak ellenére, hogy a barátnőink utálták egymást és minket is, a barátságunkra sosem volt hatással, sőt nevettünk rajta. Ha mindketten ideges vagyunk elmegyünk titokban külföldre stb. 1-2 napra, teljesen egymásra vagyunk utalva, ez a legjobb. Szóval ne aggódj, fiatal vagy, sokat fogsz csalódni, nőkben és olyan barátokban, akik cserbenhagytak, de annál erősebb leszel. Aztán, ha igaz barátot találsz becsüld meg és mindig támogasd, úgy, hogy ha nem tetszik valami nyugodtan mond meg. Építsétek egymást. Sok Sikert hozzá, barát nélkül tényleg nehéz lehet, én is sok mindenkivel jóban voltam, de az nem jelent semmit... mert ugye ha baj van őrájuk azért nem támaszkodhat az ember. A barátság alapja az önzetlenség, semmi erőlködés, ezt tanuld meg.
2016. jan. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Orulok neki, hogy neked legalabb van egyigaz baratod! :) en nagyon orulnek neki,de sajnos a lanyok olyan sertodekenyek,ha meg fiukkal baratkozok azok meg elobb utobb szerelmesek lesznek... Szval szar xd nem tudom,lassan a kutyamat toborzom legjpbb baratomnak
2016. jan. 16. 23:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziaaaa ! Én is ugyanebben a cipőben járok .. Ha meg aktuális és igaz barátot keresel , itt vagyok !😄


19 vagyok, és Baranya megyében elek

2020. nov. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!