Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi ez a "engem ne utánozzanak"...

Mi ez a "engem ne utánozzanak" mizéria mostanában?

Figyelt kérdés
A mi baráti körünk direkt húzza egymást, ha egyikünk elkezd valamit, mondjuk rendszeresen futni, nyelvtanfolyamot, akkor hívja a többieket, hogy gyertek, jó móka lesz, ne kelljen egyedül járnom. Ha bárki vesz valami jó cuccot, lelkesen körbemutogatja, ajánlja, aztán tök büszke, ha más is vesz hasonlót. De rajtunk kívül egy csomóan halálos sértésnek veszik ugyanezt, mert "direkt elkezdte ugyanazokat a dolgokat mint én, meg direkt ugyanolyan márkájú holmit vett, biztos csak azért, hogy utánozzon és jobb legyen nálam" és elkezdenek utálkozni egy ilyen természetes dolog miatt. Ennek mi a pszichológiája?
2016. jan. 29. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én is ilyen vagyok. :D
2016. jan. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyediség koppintása divat lett. Csak ma már mindenki egyedi akar lenni és ez nehéz, aztán sikerül és lopják ötletét. És ez bosszantja.
2016. jan. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Fiatalok vagytok és még ilyen kis butaságokkal foglalkoztok, majd kinövitek. Nincs komolyabb lelki háttere, a tinédzserek ilyenek. Ha 30 körüliek vagytok, akkor viszont beteges.
2016. jan. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Olvas el a csoport pszihológiát, és akkor megérted.
2016. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
javítva olvasd el...
2016. jan. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Láttad a Single White Female c. filmet?


Velem volt ilyen, mármint tanúja voltam. Egyik barátnőmet utánozta egy lány. Mondjuk alapból mikor elkezdtük a középiskolát, ez a lány tisztára úgy nézett ki, mint Avril Lavigne. Első napokban csak olyan cucc volt rajta. Fehér trikó, fekete gatya, nyakkendő, hosszú egyenes haj, ékszerek, smink. Nem csak inspiráció volt, mintha Halloween lett volna.


Aztán elkezdte a barátnőmet utánozni. Kb. egy hét alatt deszkásból ilyen visszafogott lett. Először csak körömlakk, aztán ruhák, addig erősen sminkelt, utána csak szájfény. Egy hétvége után meg úgy jelent meg, hogy a haját is ugyanolyanra vágta és festette. Nagyon durva volt.


Ha valaki fut vagy nyelvet tanul, az nem olyan, mintha a stílusodat, a személyiségedet "lopnák", és ott nyilván te hívod a többieket. Teljesen más az, amikor valakivel egyforma az ízlésetek, és ha bementek egy boltba, ugyanazokkal a cuccokkal jöttök ki. De direkt leutánozni a másikat olyan, mintha nem lenne személyisége. Ebben a pózerkedés a zavaró. A márka szerintem tök mindegy, mert azok tömegcuccok.


Nekem volt egy kb. 6 centis, fém, narancssárga pillangó fülbevalóm. Ha a barátnőm másnap olyanba ment volna, néztem volna egy sort, de mások is, mert nem az ő stílusa.


Ha nem érted, vagy neked ez tök mindegy, akkor nehéz megérteni, és nem mindenben van ez. Ha én elmondom, hogy ez a süti de jó, és mások is vesznek, az nem utánzás. Ha azt mondom, ez a szempillaspirál de jó, és megveszik, az sem az.


Ha azt mondod, menjünk el futni, és elmegyünk, az oké. Ha a második nap mindenki ugyanolyan cuccban jelenik meg, mint te, egy kicsit te is hezitálnál.

2016. jan. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szánalmas... A barátnőm is rámutat egy másik osztálytársunk bakancsára, hogy ő is ugyanolyat vett mint ami neki van és utánozza. Mondom neki már vagy 2 éve mindenki ilyen bakamcsba jár, azelőtt is, hogy te megvetted volna, de nem zavarjon.
2016. jan. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*bakancsba
2016. jan. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!