Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem te választod a barátaidat,...

Nem te választod a barátaidat, hanem ők választanak téged!?

Figyelt kérdés

Mert hiába tekinthetsz rájuk barátként ha ők ezt nem viszonozzák, és fordítva, ez esetben neked is van beleoszlásod, hogy elfogadod barátként vagy sem.

Ellentmondásos ez az egész, de van értelme?



2016. febr. 5. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak az egyik szeretne barátkozni, az nem fog működni. Mindkettőnek akarni kell.
2016. febr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez igaz! Akkor viszont valamennyi értelem van a gondolat menetemnek... De talán csak nézőpont kérdése az egész.
2016. febr. 5. 13:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem te választod, hanem ő választ téged, akkor viszont az ő szempontjából meg pont az igaz, hogy saját maga választja meg a barátait és nem őt választják :)


Szerintem választasz. Mert te döntöd el, hogy ha valakivel kialakul egy fajta kapcsolat, azzal foglalkozol-e, vagy inkább nem barátkozol vele. És nyilván ez mindkét félre igaz. Mindkét fél választ.

2016. febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, vgy is akkor néző pont kérdése az egész és Csak félig igaz ezek szerint az állításom. Mert hát annyi beleszólásod van amennyi a másiknak.
2016. febr. 5. 14:27
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

Bizony mindkét fél választ és akkor a jó,ha mindketten egymást választjátok,mert így alakul ki a barátság.Attól jobb nincs is,mikor ez kölcsönösen jön magától a barátság.


Nekem legjobb barátnőmmel is így jött :) Érdekes mód elsőnek annyira nem voltunk egymásnak szimpik,de kialakult,mert kezdtük egymást megismerni és érdeklődtünk a másik iránt,igaz ezen nekünk sokat dobott egy közös helyzet és hogy több napon keresztül egymás mellett dolgoztunk 12 órában :D

Volt időnk megismerni egymást.


Viszont tudom azt,hogy ha én vagy ő nem akartuk volna ezt akkor nem lett volna semmi barátság max haverság.


Szóval lényegében te is választasz,mert sok ember közül csak xy-t gondoltad barátodnak,az,hogy ők téged barátnak tekintek vagy nem nyilván rajtuk áll.

2016. febr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"beleoszlás":) Ezt nem értettem, de már rájöttem, hogy beleszólás akarhatott lenni, de hát valójában a kérdésnek a többi részét, már ezt megfejtve se nagyon értem.


Hát igazából szerintem csak valódi barátokkal érdemes közös progikat csinálni, hogyha kölcsönösen szeretik egymást a felek. Azt hiszem, erre gondoltál, és akkor jól értelmeztem a kérdést. Szóval az a véleményem, hogy legyen ez tényleg kölcsönös, ne legyen ilyen kihasználás, meg egyik nyűgnek érzi magát, vagy a másik őt, meg idegesítik amúgy egymást, de álszenteskednek egymással, azok nem jó dolgok. Lelkileg kell pl, hogy támogassák mindenképpen egymást, ha egyiknek szüksége van rá.

2016. febr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A férfiak barátsága atavisztikus, szent és sérthetetlen érzelem, ami az ősember egymásra utaltságából fakad, s onnan maradt ránk. Barátot nem tudatosan választ az ember, mint ahogy a szerelmet sem az észérvek határozzák meg. A barátság jön, vagy nem jön. Ha jön, nem tudsz beleszólni, ha em jön, abba sem.

Persze itt nem a haverokról beszélek, hanem IGAZI barátról. Ilyen kevés van az ember életében, általában 2-3 a max, ami kontinenseket is átível, ha kell, és sírig tart.

2016. febr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem te választod őket vagy ők téged, hanem egymást választjátok. :)
2016. febr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!