Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátokat kellene szereznem,...

Barátokat kellene szereznem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lehet hogy hülyén hangzik a kérdés, de tényleg ez van. 1-2 barátnál nincsen több, de ők sincsenek a közelemben, ritkán látom őket, meg velük sincs ez a nagy barátnőség csak néha elmegyünk valahova, néha irogatunk aztán ennyi. Világéletemben ez volt. Már nagyon zavar, hogy a környezetemben mindig csak azt látom, hogy mindenkinek sok barátja van. Facebookon is, instagramon is mindig feltesznek képeket, meg amikor a szülinapjukon felköszöntik egymást... Osztályomban sincs barátnőm. Jóban vagyok mindenkivel, de egyszerűen sehogy sem sikerül rendes barátokat találnom. Nyitott vagyok másokra, értelmes, normális ember vagyok. Az ismerőseim is ezt mondják, nem csak én gondolom így. Igaz, hogy visszahúzódóbb vagyok, de az évek során ez is sokat javult, mert például elsőben meg se szólaltam. Most meg bátran kérdezek, megszólítok embereket, akiket ismerek, többet és hangosabban beszélek. Oviban volt egy barátnőm (visszanézve kicsit butus volt, na de mindegy), meg még volt pár lány akikkel gyakran játszottam, fiúk is, eljöttek a szülinapomra, pedig ott tényleg nagyon csendes gyerek voltam. Általános iskolában 1-2 barátnőm volt, akikkel tartom még a kapcsolatot, de ritkán tudunk beszélni, találkozni. A jelenlegi osztálytársaim ugyanolyanok mint a régiek. Rendesek vagyunk, összességében jó tanulók, mindenki másban jó. Egyszerűen sehogy sem találok olyan igazi barátot, pedig olyan jó lenne. Mit tudnátok javasolni? Mit tegyek? Beiratkozzak valami szakkörre, edzésre, ami közel áll hozzám, hátha? Ezen is gondolkoztam már, de az osztályomból is kéne barát. Kinéztem pár embert, aki szimpatikus. Egyik mindig egy másik lánnyal van folyamatosan, a másikkal pedig gyakran mászkálunk együtt egyik teremből a másikra, együtt megyünk enni, büfébe, kimegyek vele a mosdóba, félig együtt mentünk haza egyszer, egymás mellett ültünk néhány órán, érdekelte mit csinálok. Ő a legszimpatikusabb. Hogyan közelíthetnék felé? Látom, hogy neki sincs problémája velem, talán még szimpatikusnak is talál.
2016. febr. 10. 19:23
 1/3 A kérdező kommentje:
És azt kifelejtettem hogy sok közös van bennünk.
2016. febr. 10. 19:24
 2/3 anonim ***** válasza:

1, az instagramos, facebook-os képek nem jelentenek semmit, nagy százalékban csak haverok és nyomnak pár fotót együtt, hogy kifelé vagizhassanak


2, akikkel beszélgetsz és szimpatikusak, pl. a végén említett emberek, hívd el őket nyugodtan valamerre suli után (ahol tudtok dumálni, jobban megismerni egymást)


3, ne epekedj az igaz barát iránt, ne vetítsd a vágyakat másokra. Mindenkiben van valami hiba, senki sem tökéletes

2016. febr. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
4, ne sürgesd a kapcsolatokat, egy rendes barátság kialakulásához idő kell
2016. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!