Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kell olyankor csinálni,...

Mit kell olyankor csinálni, ha egy barátunk sirva jön be az iskolába?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elég idétlen kérdés...

Szóval reggel az egyik barátnőm úgy jött be, hogy tiszta piros volt a szeme, mintha előtte is sirt volna, meg nem is köszönt senkinek, csak bejött a terembe és gyorsan leült a helyére mellém és elkezdte törölgetni a szemeit. Én meg meg akartam kérdezni tőle, hogy mi a baj, de akkor láttam, hogy alig birja visszatartani a sirást és eszembe jutott, hogy én is mentem már be igy iskolába, hogy azt hittem, elbőgöm magam és nekem olyankor az a legjobb, ha senki nem szól hozzám, mert ha mindenki odajönne és elkezdenék kérdezgetni, hogy Mi a baj? Miért sirsz? Történt valami?, akkor biztos elkezdenék sirni. Szóval inkább én is hagytam őt, hogy majd ha el akarja mondani, akkor elmondja, de mások az osztályból ahogy meglátták, hogy törölgeti a szemeit, egyből odamentek hozzá és faggatni kezdték. Ő meg mondta, hogy semmi baja nincs, de akkor is ott kérdezgették, hogy de mi van, mondja már el, ő meg zokogni kezdett és kirohant a mosdóba. És utána mikor visszajött, még mindig elég rosszul nézett ki, de a nap végére jobb lett és együtt mentünk haza, mint mindig és nem tűnt mérgesnek sem szomorúnak. Viszont egy kicsit bánt, mert mi van, ha pont azt akarta, hogy kérdezzem meg, mi a baja? És most haragszik rám, amiért nem mondtam semmit és azok rohantak oda egyből faggatózni, hogy miért sir, akikkel mondjuk egész évbe jó, ha egyszer köszönnek egymásnak? Viszont attól is félek, hogy lehet, úgy akarja, ahogy én is akarom ilyenkor, hogy senki ne kérdezősködjön arról, mi baja van, hanem magában lerendezi és kész és igy ha holnap megkérdezném, miért sirt ma, bunkónak nézne..

Szerintetek most mérges lehet rám? És ilyenkor mit illik inkább tenni?


2016. febr. 16. 00:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez leginkább a személytől meg a helyzettől függ, de abból amit írtál, úgy gondolom hogy nem erőltetném a kérdezősködést.

A mi osztályunkban egy lány egy időben sokszor sírva jött a suliba otthoni dolgok miatt és ő meg is kért minket, hogy ne kérdezzünk semmit.

Én például kisebb koromban sokszor elsírtam magam az osztályban ha rossz jegyet vagy intőt kaptam, mert otthon nadrágszíjas verés várt, és nekem meg inkább jól esett ha kérdezgettek, vigasztaltak.

16 F

2016. febr. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
HA ma találkozol vele, mond neki, hogy láttad, hogy tegnap rossz passzban volt, nem akartad faggatni. De ha akar a problémájáról beszélni, nagyon szívesen meghallgatod, ha tudsz, szívesen segítesz.
2016. febr. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jól tetted, könnyen helyrehozható, ha ő mégis azt várta, hogy megkérdezd, egyszerűen amikor kettesben vagytok kérdezz rá, vagy hívd fel telefonon suli után. Akkor biztos nem bánja annyira azt sem, ha elsírná magát, és legalább elrendeződhet úgy, ahogy a legjobb neki. (Velem pont ma történt hasonló, én írtam a barátnőmnek (mert már nem találkoztunk, de órán voltunk mindketten), ő elmondta, kicsit próbáltam vigasztalni is, de látszott rajta, hogy nem szeretett volna beszélni róla, úgyhogy inkább csak erről beszélgetés nélkül, próbáltam felvidítani, meg úgy viselkedni, hogy minden "rendes kerékvágásbeli" legyen. Jól esett neki:))
2016. febr. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Velem úgy volt, hogy másnap ugyanúgy viselkedett, mint mindig, szóval egyáltalán nem tűnt úgy, mintha berágott volna rám, de azért megkérdeztem tőle, valami családi dolog történt?...Erre mondta, hogy igen, de látszott rajta, hogy nem akar beszélni róla, szóval nem firtattam tovább :)
2016. febr. 18. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!