Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan segítsünk neki/vidítsuk...

Hogyan segítsünk neki/vidítsuk fel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre is bocsánat,ha hosszú lesz.

Szoval: Van egy nagyon jó barátom,aki mostanában állandóan szomorú. Úgy érzi,hogy semmi sem sikerül neki, mindenki ellene fordul, nincsenek barátai. Tény,hogy nem olyan népszerű az iskolában,de az nem igaz,hogy nincsenek barátai. Vannak olyanok,akik látják,hogy szomorú és akkor még egyet belerúgnak. Egyszerűen nem lehet megvígasztalni. Próbáltunk már mindent,semmi sem jó. Nem fogja fel,hogy ő is egy értékes ember,de mintha meg sem hallaná. Olyan rossz őt így látni,mert régen egy életvidám fiú volt. Most meg már élni sem akar. Önygilkossággal fenyegetőzik,bár nem hiszem,hogy képes lenne rá. Legalább is nagyon remélem. Családi problémái nincsenek,ezt biztosan tudom. Csak a sulis dolgok miatt ilyen. Ő a DÖK elnök is,ami azzal jár,hogy kreatívnak is kell lennie. Nagyon jó ötletei vannak,de állandóan leszavazzák. Vagy valamiért jem sikerülnek. És Persze ez sem tesz jót az egójának.

Mit csinálhatnánk még? Tényleg,annyira rossz,hogy nem foglalkozik a barátaival sem,csak azokkal,akik nem szeretik őt. Észre sem veszi a jó dolgokat :( Nagyon fontos nekünk, szeretnénk segíteni, de már kifogytunk mindenből. Naponta beszélünk erről a dologról..vagyis,akkor,amikor csak akarja. Az sem segít. Nincs ötlet...

Nagyon megköszönném, ha adnátok pár tippet,amikkel boldoggá tehetjük őt:)

Előre is nagyon-nagyon szépen Köszönöm mindenki segítségét:)

(az esetleges helyesírási hibákért elnézést!)


2016. febr. 22. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem beszélni kell, hanem cselekedni. Csináljatok vele közös programokat, ahova csak olyanokat hívtok meg, akikkel jóban van.
2016. febr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Megvolt:)

Akkor nevetett,meg minden. Orultunk,hogy vegre minden jo. Ez tartott 2 napig.:(

2016. febr. 22. 17:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Mert nem 1x kell programot szervezni 1 hónapban... A barátok azért barátok mert együtt lógnak heti több alkalommal is akár.
2016. febr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen,ezt ertem. De nem tudjuk olyan konnyen osszeegyeztetni,sajnos.

Szervezem a kovetkezo programot,de nem talalok jo idopontot.

Köszönöm a segítséget :)

2016. febr. 22. 17:48
 5/11 anonim ***** válasza:
De a programnak kell sem hatalmasnak lennie. Lehet olyan is, hogy csak összefutunk egy fél órára és ennyi... Csak lazán.
2016. febr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igazad van. Mindig nagy dolgokban gondolkodtam,hogy biztosra menjek.. Atgondolom :D
2016. febr. 22. 18:14
 7/11 anonim ***** válasza:

Először is tisztellek. Enyhén szólva ritka az ilyen, aki nem csak belerúg abba, aki már a földön van, és otthagyja, mert esetleg elrontja a saját kedvét is.

Velem nem voltak épp ilyen megértőek.

Ami a legjobban használ,utólag belegondolva, hogy rendszeresen(intenzíven naponta) összefusson egy pár emberes társaság, akik nem boncolgatják a bajait, csak közösen sóhajtanak egyet, hogy kva ez az élet.

Nekem ezt egyszer mondta egy ember, haláleset után, és elég sokat segített. Többet mint bármi.

2016. febr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ehhez hozzáállás változtatás kell, s ehhez nekem kell beszélni vele, mint látszik, ti nem tudjátok hogyan kell orvosolni ilyet. Persze pszichológusok 95% sem de m1.

Ha megadjátok elérhetőségét, segítek neki.

2016. febr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Őszintén? Kamasz és megy a világfájdalom, hagyjátok rá. Ha semi se jó neki, akkor üljön a szarjában. Azon nem lehet segíteni, aki nem akarja.
2016. febr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én is 8-9 véleményén vagyok. ha valakinek hosszútávon semmi sem jó, az már inkább csak hiszti, és ott az igazi gond, hogy jól esik neki sajnáltatni magát.


ezzel ugye az a baj, hogy azok, akik mellette vannak, bírják ugyan egy darabig, de őket is lehúzza az a sok eredménytelen próbálkozás, és előbb-utóbb otthagyják.


aki akarja, az észreveszi azt, hogy állnak mellette, és próbálja a segítségükkel megoldani a saját problémáit.



szerintem az sem feltétlenül jó, amit a 7-es ír, hogy legyen egy ember, aki megnyugtat, hogy nem ő a hibás, hanem az élet tényleg olyan szar, mint aminek látja.

attól semmi nem fog változni, max megerősödik benne az, hogy igenis jól csinálja ezt a depizést.


akinek jó, pozitív gondolkodású barátai vannak, annak nem szar az élet, mert csak azzal törődik, ami a felszínen van, és nem a háttérben zajló eseményekkel.

2016. febr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!