Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátnőm olyan erőszakos néha...

Barátnőm olyan erőszakos néha hogy időnként flegmán szólok vissza, ilyenkor besértődik és én vagyok a hibás. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Felnőtt emberek vagyunk. Úgy gondolom,hogy amit egyszer elmondok azt úgy is gondolom. Ő meg erőszakoskodik.Ilyenkor előbújik belőlem,hogy flegma vagyok.


Csak egy tegnapi történés.


Nálam volt,polcon volt Raffaello benyomott kettőt,mondtam,hogy azt anyum kapta szülinapjára,kérdezhettél volna,mielőtt bele eszel. 4 db volt benne (2-őt evett)


Mondta nem tudta,majd ő vesz neki egy dobozzal,mondtam nem kell,hagyjad rendes vagy csak máskor kérdezz.


Aztán elment tőlünk,mert mennie kellett. Viszem le később a kutyákat.Hív,hogy menjek a bolt elé.Nem kérdeztem mentem megvártam a kutyákkal kint. Vett egy doboz Raffaellót,mondom neki,hogy "nem tudom hová tenni most hoztam le a kutyákat,két kutya mellett fél óráig nem tudom cipelni a dobozt" Erre fel háborodott,hogy de rakjam már el,meg hogy elbírom,meg ő anyumnak vette stb stb. Mondom nem tudom elrakni sehová! Erre eldobja a Raffaelót majd üvöltözik össze vissza.

Kicsúszott a számon,hogy de hová a f..ba rakjam?? Erre meg elhordott mindennek az utca közepén. Azóta nem beszéltünk tegnap éjfél fele egy like-os kezet küldött messengeren. Reggel láttam.Nem reagáltam rá csak jó munkát kívántam,mert ma kezdett új melóhelyen.

Azóta se semmi reakció.


Tegnap még úgy volt ma megyünk bulizni,de szerintem semmi nem lesz belőle.


Nem értem miért erőszakos ilyenkor? Hát látta,hogy nálam a két kutya.

Mikor kutyaséta közben hív akkor is mondom,hogy rakjuk le két kutyával mikor sétálok nem tudok telefonálásra koncentrálni meg nem is akarok.

Mellesleg mindkét kutya tüzel,kanokat hessegetni kell.


Kabát zsebbe még a 4 db-os Raffaelót eltudtam volna rakni,de egy dobozzal? :D


Nem első eset mikor mondok vmit, neki nem tetszik akkor erőszakoskodik,üvöltözik és én meg flegmán reagálom le,akkor meg tiszteletlen vagyok vele szemben és stb.


2016. márc. 18. 19:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Barátságról van szó mindketten nőneműek vagyunk,mielőtt azt hiszitek a párom. Volt már ilyen :D
2016. márc. 18. 19:15
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez ellen semmit nem tudsz csinálni ilyen a természete :-P
2016. márc. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettőtöknek másként kellene hozzáállni a dologhoz. Pl. az nem jutott eszetekbe, hogy a boltból kérjetek egy táskát? Valamit biztos tudtak volna adni.
2016. márc. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Hát, nekem ebben a történetben te sokkal unszimpatikusabb vagy, mint a barátnőd. Oké, beleevett a Raffaellóba, és? Már eleve utálom az ilyen embereket, akik egy ilyen kis marhaságon felkapják a vizet, mint te. Ú, istenem, beleevett a Raffaellóba, jajj istenem, mi lesz, összedől a világ! Persze neked rögtön neki kell esni egy ilyen semmiség miatt, mert gondolom olyan vagy, hogy szeretsz okoskodni, és minden kis piti alkalmat megragadsz, csak hogy flegmáskodhass, és eljátszhasd, hogy neked de nagyon igazad van, téged most de megsértettek, és a másik de hülye. Holott csak egy kis hibát vétett, ha normális lennél, nevettél volna egyet rajta.


De nem, neked be kell vágni a sértődős, ötévesekre jellemző hisztit, hogy a másik mennyire szemét...


A barátnőd persze jóvá is teszi a dolgot (itt van az a dolog, ami miatt ő nekem sokkal rendesebbnek tűnik nálad), de te erre mit csinálsz? Még tetézed a hülyeségedet azzal, hogy nem tudod hová tenni azt a hülye dobozt :D Csak hogy megint "igazad" legyen, és a másikat leordíthasd, hogy milyen hülye... Miközben ő csak jót akart, és jóvá akarta tenni a hibáját. Ha normális lennél, akkor EZT értékelnéd benne, és nem ordítanád le, hogy milyen hülye, hogy Raffaellót vett az anyádnak, mert nem tudod hová tenni :D


Szerintem inkább nőj fel, és ha agyilag már nem 6 éves leszel, akkor keresd meg a barátnődet, és kérj tőle bocsánatot. Aztán ha megtanulsz felnőtt ember módjára viselkedni, talán majd újra barátok lehettek...

2016. márc. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

És még tudatosítsd az agyadban azt is, hogy néha az emberek azért tesznek ezt-azt, hogy jóvá tegyenek dolgokat, és mert jót akarnak, és nem azért, hogy téged csesztessenek.


Igazából itt benned nincs jószándék egyedül ebben a történetben. A barátnődben van jószándék, mert oké, hibázott egy kicsit, de jóvá akarta tenni. Ilyenkor egy barát ezt értékeli, és nem küldi el a fenébe a barátnőjét egy dedós ürüggyel. Ha igazi barátja lennél, és éretten gondolkodnál, akkor értékelted volna ezt a jószándékot benne.


De mivel hisztis gyogyó vagy, ezért nem tudsz te mást, csak behisztizni. Hát gratulálok.

2016. márc. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyikotok eszebe se jutott, hogy esetleg egy szatyorban elvidd te, vagy ha legkozelebb megy hozzatok, vigye el o? :D mindketten idiotak vagytok.
2016. márc. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem akartam semmiben sem,hogy igazam legyen!


Egyszerűen anyum utálja,hogy ha bele esznek a csokijába.Ennyi.

Nyilván nem tudhatta barátnőm épp ezért mondtam neki szépen,nem üvöltözve,hogy máskor kérlek kérdezz mielőtt megeszel vmit,mert nem biztos,hogy az enyém. De mondtam,hogy rendes tőled,hogy akarsz neki venni,de nem szükséges,csak máskor kérdezz.


(Mondjuk én bárhol vagyok mindig kérdezek mielőtt bele eszek egy csokiba,chipszbe,hogy ebből lehet e enni avagy sem)


Szóval nem voltam vele flegma,nem üvöltöttem vele,mert tudtam,hogy nem tudhatta!!


Nem érzem magamat abban hibásnak,hogy azt mondtam nem tudom hová tenni a dobozt,hiszen két kutya volt nálam (és telefonba mondtam kutyákkal vagyok),táskát nem hordok sétára.Ő meg csak erőszakoskodott,hogy de tegyem el,meg d..jam fel magamnak akkor és eldobta, na és ennél a szónál telt be a pohár és mondtam neki,hogy de hová f--ba tegyem? Mind addig mondtam majd átmegyek érte vagy áthozod,de nem tudom elrakni.

2016. márc. 19. 12:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha valóban így történt ahogy a kérdező leírta, akkor ne ő legyen már a hibás!!!


Barátnőmmel több mint 10 éve vagyunk jó barátságban, és nem emlékszem olyan esetre, mikor kérdezés nélkül ettem volna meg náluk bármit. Jaaa de egyre emlékszem. :D újhagyma végeket rágcsáltam a kertjükben egyik alkalommal. :D

Szerintem ez alap két barátnőnél, egyfajata tiszteletet is fejez ki a másik felé.

Most én nem akarok pálcát törni senki felett, de kiszúrta a szemem az a rész, mikor lehívott téged a bolt elé. Minimum elviszi hozzátok, becsönget, nem? Ennyi erővel te is meg tudtad volna venni. Mindegy én nekem ebbe nincs jogom beleszólni. Viszont azt tudom tanácsolni, hogy legyél határozott, ne nézz el mindig mindent, mert sajnos az emberi természet önző, és gyakran elkényelmesedik egy kapcsolatban. Ha van alkalom akkor meg beszélgessetek olyanokról is h mi az ami rosszul esik, mert ez is velejárója a tartós barátságnak. Aztán remélem fogja tudni kezelni.

2016. aug. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!