Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan barátkozhatnék össze vele?

Hogyan barátkozhatnék össze vele?

Figyelt kérdés

Van egy lány, akivel kiderült, hogy nagyon hasonlóak vagyunk. Kezdettől fogva nagyon szimpatikus volt, de egyszer amikor elkezdtünk beszélgetni, akkor derült ki, hogy mennyi mindenben hasonlítunk. Egyidősek vagyunk, én is és ő is esti tagozatra járunk, mivel mindkettőnket sokan piszkáltak a suliban, ami miatt depressziósok lettünk, és lógni kezdtünk az iskolából, sok igazolatlanunk lett, és így kerültünk mindketten esti tagozatra. Hasonló személyiség, mint én, ez pár perc alatt kiderült, amit nem is gondoltam volna, mert egyáltalán nem látszik meg rajta, hogy hasonló gondja van, mint nekem.. Ő is csendes, önbizalomhiányos típus, nem hiszi el magáról, hogy szép, pedig nagyon is az. Velem is ilyesmi a helyzet. Szeret viccelődni, jófej és rendes lány. Sokat bántották őt is, ő is depresszióba esett és ő is jár pszichológushoz. Kiderült, hogy rengeteg közös van bennünk, jó lenne jobban megismerni, összebarátkozni vele, csak sajnos nagyon keveset találkozunk, mivel ugye estire járunk, ami azt jelenti, hogy egy héten csak 2 napot kell mennünk, és ő sokszor nem jár be, mert dolgozik mellette, és ezért volt, hogy 2 hétig nem is jött. Szóval nagyon keveset találkozunk, és amúgy is kb 3 hónapja járok esti tagozatra, szóval nem is régóta ismerjük egymást, nem találkoztunk olyan sokat.. Persze tudnék neki írni facebookon, de valahogy nem akarok, mert nem tudom, hogy ő is szeretne-e barátkozni velem, meg hogy mit írhatnék neki egyáltalán..


Őszinte leszek: nem-nagyon tudok barátkozni. Nem is igazán vannak barátaim, vagyis mindig volt 1-2 ember, akikkel "jóban voltam", de sajnos egyik sem volt igaz barátság, mert az egyik csak akkor keresett, ha szüksége volt valamire, míg a másikat meg csak addig érdekeltem, amíg nem lett pasija, utána el lettem felejtve, pedig én mindig mellette voltam, ha épp sírt valami fiú miatt. Mindegy. A lényeg, hogy elég szánalmasnak érzem magam néha, hogy nincsenek igazi barátaim, és szeretnék legalább egyet, akivel igazi és tartós lehet a barátságunk. Ő pedig elég szimpatikus, úgy vettük észre, hogy sok a közös bennünk, amin mindketten meglepődtünk, hogy mennyire hasonlítunk. Pedig nem túl sokat beszélgettünk.

Csak én tényleg nem igazán tudok barátkozni, nem tudom hogy hogyan is kéne ebből kialakítani barátságot..


Szeretném, ha mondanátok pár tippet, hogy hogyan is ismerhetném meg jobban, hogyan tudnék összebarátkozni vele. :) Nekem csak azért megy ilyen nehezen, mert én nem szeretek "útban lenni az embereknek", "ráakaszkodni" másokra, mert ha odamennék valakihez beszélgetni vagy csak úgy írnék neki, akkor nagyon félnék attól, hogy csak idegesíteni fogom és "akaszkodósnak" fog tartani, és ettől eléggé félek, mert nagyon rossz érzés lenne, hogy én jóban szeretnék lenni, míg ő velem nem. Szóval a csalódástól félek. Pedig jó lenne már egy igazi barát. :)

Bocsánat, ha túl hosszú lett, de megköszönöm, ha segítesz. :)


17/L



2016. ápr. 2. 21:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Írj rá fészbukon, én azt mondom! akkor úgyis áttudod gondolni h mit akarsz írni.

Suliban ülj mellé. Suli után menjetek együtt egy darabon (például, ha ő mondjuk busszal megy te meg a városban laksz és a buszmegálló nincs a város másik végén, akkor kísérd el, mondd h erre van dologod, te is erre mész így az "akaszkodás" nem fog annak tünni), vagy ebédszünetbe (nem tudom h van a tnaítás) menjtek együtt venni valami kaját. Vagy! csinálj valami sütifélét és vidd be suliba és az egyik szünetbe megkínálod, így már téma is van bezsélgetni.

Kérdezd a munkájáról. Az emberek szeretnek panaszkodni, magukról mesélni.


Ha kölcsönös lesz az érdeklődés akkor abból lesz valami, viszont ha azt érzed, hogy csak te kezdeméynezel, akkor inkább hagyd, de adj neki pár hónapot, hisz úgyis ritkán találkoztok.


Majd mesélj mi történt :)

2016. ápr. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!