Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » 25 éves vagyok babánk lesz és...

25 éves vagyok babánk lesz és sajnos egyetlen barátom sincs annyira egyedül érzem magam. Miért ilyen nehéz barátot találni? Legalábbis nekem az.

Figyelt kérdés
2016. ápr. 21. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Most lépsz egy új korszakba, rengeteg emberrel (kisgyerekes anyukákkal) megismerkedsz majd, akikkel biztos akad beszédtéma is, hátha szövődnek barátságok is. Nem kell stresszelni rajta, járj el közösségekbe, legyél nyitott, a többi majd jön magtól :)
2016. ápr. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kérdésre és az első válaszra is reagálok:Igen, én is ezt hittem, mert nyitott vagyok, sok embert ismerek. Szülés után varázsütésre tűnt el MINDENKI az életemből és az új ismeretségek sem alakulnak ki, úgy érzem nem az én hibámból. Értetlenül állok a jelenség előtt.
2016. ápr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos rossz szokása elég sok kisgyermekes anyának, hogy semmi másról nem tud beszélni, mint a gyerekéről, vagy az azzal kapcsolatos dolgokról, és erre nem mindenki kíváncsi, tartsd majd szem előtt ezt is.


Nem tudhatjuk, hogy miért nem vagy képes emberi kapcsolatokat ápolni, mivel nem tudunk rólad semmit.

2016. ápr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amit a 3. írt, azt szerettem volna én is.


Nekem is elég az ha vki nagyon egy témára van rákattanva és más sem érdekli. Így egy idő után unalmasak lesznek a beszélgetések,még a jó barátok is lekophatnak.


Nekem barátnőmmel volt egy olyan időszak,hogy megszületett az öccse és nem hazudok 3 hónapig semmi másból nem állt a beszélgetés cska az öccséről,mellesleg naponta 30!!! fotót küldött róla. Én meg mondtam neki,hogy ne haragudj aranyos,meg gratulálok. De hagyjuk már a gyerek témát 3 hónapig tűrtem. Persze örültem neki,de azért van egy határ.


Ő erre megsértődött,pedig szépen mondtam. Utána egy jó darabig én nem kerestem,mert akármennyire vágytam barátnőm társaságára,egyszerűen tudtam unalmas lesz,mert a gyerek lesz a téma.


Aztán úgy még 2-3 hónapig tartott az,hogy alig beszéltünk. Aztán rendeződtek a dolgok. De ha nem hagyta volna abba akármennyire is szoros barátság volt köztünk meg 4 éve ismerem. Hagytam volna a barátságot.

Lehet rossz barát lennék. De nekem sok volt már.


Esetleg ugyan ezt nem követted el?


Amúgy majd más anyukák közt fogsz találni barátokat hidd el :)

2016. ápr. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Lehet meglepődtök, de Én már ennek is örülök, hogy írtatok :)

Volt általános iskolás barátság ami tartott sokáig ( mert a szülők is jobban lettek) de a lánnyal eltávolodtunk egymástól Én próbálkoztam, de Ő nem igazán kereste a társaságom. Aztán egy tanfolyamon megismertem egy lányt 5 évig voltunk barátnők. Az elmúlt 1évben háromszor játszotta el velem, hogy eltűnt 2-3 hónapra aztán előkerült, hogy ne haragudjak. Most terhes lettem és mivel azt gondolta neki nem lehet ezért megszakította velem a kapcsolatot. ( persze kiderült közben, hogy Ő is az)

Amúgy kedves normális lány vagyok, lehet hogy kicsit zárkózott.

2016. ápr. 22. 11:10
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Akkor lehet ott a kis hiba,hogy zárkózott vagy. Sajnos az embereken látszik a zárkózottság és sokan félnek az ilyen emberekhez közel kerülni,kezdeményezni. Egy fajta bizonytalanságot sugárzol az emberek felé.


Én is zárkózottabb voltam, de munkahelyen megismertem barátnőmet,akit előző hozzászólásomban is szó volt.

Ő egy nagyszájú,közvetlen,temperamentumos csaj aki konkrétan ki billentett a komfort zónámból és mellette én is sokkal nyíltabb,barátkozósabb lettem az évek alatt :)


Eddigi barátaid nos nem voltak igazán barátok. Ezek az eltűnünk és aztán keressük a másikat dolog az,hogy leszar téged csúnyán fogalmazva csak mikor vissza tér pont unatkozik,nincs más akivel tölthetné az idejét így elővesz téged.

Én építettem le ilyen barátnőt. Ő szinte pontosan 6 hónapra eltűnik aztán egyszer csak hív,ír beszélünk pár napot találkozunk. Aztán tali után fél évig megint semmi hír. Legutóbb már nem írtam vissza illetve találkozóra meg mondtam,hogy most sok dolgom van stb.


Sajnos nehéz a mai világban,mert sok a felszínes ember,amíg van rajtad hasznuk addig barátság ezerrel utána eltűnés.

Bár nem értem az utóbbi barátnő miért tűnt el miközben ő is terhes lett,lenne közös téma,meg babaruha vásárlás stb..


Bár az ilyenékért nem kár, okkal nincs az életedben már.


Én még mindig azt mondom,hogy majd anyukákkal fogsz tudni barátkozni :) esetleg ha mész baba-mama üzletbe akkor beszélgess az eladókkal,esetleg anyukákkal.


Egy kicsit más, de én pl kutyás vagyok, egy kutyás üzletben ha nem veszek semmit akkor is 1 órát vagyok, beszélgetek az eladókkal,meg esetleg gazdikkal. Nem mondom,hogy barátaim lettek onnan,de amiben magabiztos vagy és tudsz beszélni,tapasztalatod van könnyebben megy a beszélgetés,nekem legalábbis :D Én sem vagyok az a típus aki random oda megy emberekhez,de ahol magabiztosabb vagyok ott tudok kezdeményezni.

2016. ápr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Anyunak van egy kutyája, vele szoktam sétálni :)

Köszönöm a választ :)

2016. ápr. 24. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!